ملت ایران: دانیل داوری دروازه بان ۲۵ ساله ی باشگاه آینتراخت برانشوایگ کار خود را از باشگاه ماینتس آغاز کرد او سال ۲۰۰۹ با باشگاه آینتراخت به توافق رسید و در صعود آن ها به بوندس لیگای یک نقش موثری داشت. داوری در این فصل سنگربان برانشوایگ در بوندس لیگا است و وظیفه ی سنگینی برای کمک به حفظ سهمیه آن ها در بالاترین سطح فوتبال آلمان عهده دار است. او به تازگی در اردوی تیم ملی ایران شرکت کرد تا امیدهای وی برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل پررنگ تر شود.
آینتراخت برانشوایگ در آخرین دیدار بوندس لیگایی با نتیجه ۳ بر ۲ شکستی خانگی را مقابل شالکه تجربه کرد این در حالی است که آن ها دو بار از حریف پیش افتادند اما نهایتا به حداقل امتیاز نیز دست نیافتند. دیدار هفته ی آینده ی آن ها مقابل ماینتس خواهد بود باشگاهی که داوری فوتبال حرفه ای را از آن آغاز کرد بدون شک این دیداری ویژه برای دروازه بان ایرانی برانشوایگ خواهد بود به همین دلیل او گفتگویی ویژه با سایت رسمی باشگاه آینتراخت انجام داده است که در ذیل به آن اشاره می شود:
شکست تلخی را هفته نهم مقابل شالکه تجربه کردید اولین تمرین پس از باخت چگونه بود؟
شرایط همچنان خوب است ما تمرینات روتین خود را یکشنبه برگزار کردیم و چندان به این شکست فکر نکردیم. فکر می کنم مربی بیشتر می خواست که ما روی تمرینات تمرکز داشته باشیم این بسیار خوب است که در اواخر هفته لیگ به پایان می رسد و شما از ابتدای هفته می توانید روی بازی بعدی تمرکز داشته باشید و این به شما کمک می کند هر چند که ما شکست تلخی را تجربه کردیم اما مقابل یکی از تیم های خوب بوندس لیگا توانستیم نمایش خوبی را ارائه دهیم.
شما در این دیدار دو گل به ثمر رساندید و توانستید دو بار از حریف پیش بیافتید و این در مقابل شالکه خوشحال کننده بود اما این شادی مدت زیادی به طول نیانجامید…
ما دو گل به ثمر رساندیم که حاصل سرعت دادن به بازی بود با این حال باید نگاهمان به این سمت باشد که در دو بازی گذشته چهار گل به ثمر رساندیم و این یعنی پیشرفت که ناشی از تمریناتی است که در طول هفته صورت می گیرد.
پس از مصدومیت پتکوویچ، بنیامین لاتر از تیم دوم به تمرینات اضافه شد حضور او برای شما که تجربه ی بیشتری درون دروازه آینتراخت دارید چگونه است؟
بنیامین زمان طولانی است که همراه تیم تمرین می کند و کاملا با شرایط حاکم هماهنگ است و دروازه بانی کاملا با تجربه محسوب می شود. او به عنوان دروازه بان از آمادگی فوق العاده ای برخوردار است و از تمرینات در کنار او لذت می بریم ما در تمرینات از همدیگر کاملا حمایت می کنیم.
در هفته دهم بوندس لیگا، شنبه شب به مصاف ماینتس خواهید رفت باشگاه قدیمی شما، این دیداری ویژه ی برایتان خواهد بود…
من شش سال در ماینتس بازی کردم و فوتبالم از آنجا آغاز شد. سال های زیادی را کیلومترها برای شرکت در تمرینات از شهرم دور می شدم. شکل گیری دوران حرفه ای من در باشگاه ماینتس بود و مدیون آکادمی جوانان آن باشگاه هستم خصوصا اشتفان کوهنرت مربی دروازه بانان ماینتس، که در شکل دادن به فرم بازی و در پیشرفت مهارت های دروازه بانی ام نقشی تاثیرگذار داشت. من در آنجا تمرینات حرفه ای را انجام می دادم و بسیاری از بازیکنان فعلی باشگاه را می شناسم. بهر حال ما می خواهیم در این دیدار بهترین شکل خود را ارائه دهیم و مطمئنا این دیداری مشابه سایر بازی ها برایم نخواهد بود.
شما در ۱۴ سالگی به عنوان دروازه بان هندبال مشغول فعالیت بودید آیا هیچ کدام از مهارت های دوران هندبالی در دروازه بانی فوتبال به کارتان آمده است؟
البته، مطمئنا شما درون دروازه هندبال نباید هیچ ترسی از توپ داشته باشید و مداوم مورد حمله قرار می گیرید شما باید با تمام اعضای بدن جلوی ورود توپ به دروازه را سد کنید و این موجب می شود که عکس العمل های سریعی داشته باشید و در تمرینات آن ها را بهبود دهید در نهایت خوشحالم که فوتبال را انتخاب کردم و آن دوران نیز برایم بسیار خوب بود.
هفته گذشته در اردوی تیم ملی ایران شرکت کردید و به نظر می توانید جام جهانی ۲۰۱۴ را با پیراهن این تیم تجربه کنید…
بلی، من به تیم ملی دعوت شدم و این همیشه برایم بهترین بود. اگر به برزیل بروم رویایی است که به حقیقت خواهد رسید من فکر می کنم این هدف هر فوتبالیستی باشد که در جام جهانی شرکت کند من هم سعی می کنم عملکردی در باشگاه داشته باشم که این پیشنهاد به من نیز ارائه شود. مضافا ما برای مقدماتی جام ملت های آسیا نیز مبارزه می کنیم جاییکه من می خواهم با استفاده از آن شرایطم را در تیم ملی بهتر از حالا کنم. حضور در تیم ملی تنها سرگرم کننده نیست بلکه شما می توانید برای انجام بازی به مناطق مختلف جهان سفر کرده و از این مناطق دیدن کنید.
ماینتس در حال حاضر در رتبه ی ۱۴ام جدول جای گرفته و از شش بازی گذشته تنها یک امتیاز بدست آورده است تیم توماس توخل را چگونه ارزیابی می کنید؟
ماینتس مطمئنا فشار زیادی را در این دیدار خانگی تحمل خواهد کرد در آخرین دیدارشان مقابل بایرن مونیخ موفق شدند نیمه نخست را با پیروزی به رختکن بروند اما در نیمه دوم دوام نیاوردند اما در مورد آن ها نمی توان پیش داوری کرد آن ها یک تیم خوب با مربی بسیار خوب هستند.
چه نکات ضعیفی در روند رو به رشد تیم وجود دارد که با تلاش می توانید آن را برای هفته ی آینده مرتفع کنید؟
ما با پیروزی از وولفسبورگ بازگشتیم و عملکرد بسیار خوبی را در دیدار خارج از خانه نشان دادیم در دیدار مقابل شالکه نیز این روند ادامه پیدا کرد و من مطمئن هستم که ما می توانیم امتیازات لازم را جمع کنیم ما باید در دیدارهای خارج از خانه جسورانه بازی کنیم که این دیدارهای اخیر می تواند چنین شجاعتی را به تیم منتقل کند با اینکه شرایط نامطلوب است ولی روحیه ی تیمی ما بسیار مثبت است و این کمک زیادی به تیم خواهد کرد.