به گزارش ملت ایران به نقل از گل - تیم نیندورفر تی. اس. وی فصل پیش یک سال بسیار بد را پشت سر گذاشت و با ۶۳ گل خورده بدترین خط دفاعی اوبرلیگای هامبورگ را داشت اما در این فصل تاکنون توانسته بهترین خط دفاع لیگ باشد. این همان قولی است که وحید هاشمیان ابتدای فصل داده بود و می‌خواست تیمش در سازماندهی دفاعی برعکس سال قبل عمل کند. اکنون نیندورفر با ۹ گل خورده در ۱۲ هفته بهترین خط دفاعی اوبرلیگاست. هاشمیان قصد دارد به همراه این تیم ثابت کند که اگر مربیان پله به پله و با دانش پیش بروند، می‌توانند در انتقال دانش فوتبال به بازیکنان جوان موفق‌تر باشند و همه چیز را اصولی‌تر یاد بدهند. هاشمیان این روزها شرایط خوبی را با تیم خود سپری می‌کند و شاید برای آینده یکی از پشتوانه‌های مربیگری ایران باشد.

در خارج از خانه یک برد پرگل به دست آوردید و اکنون اوضاع تیم‌تان چطور است؟
برد خوبی بود و توانستیم در جدول تا رتبه هشتم صعود کنیم. بازیکنان در این بازی خیلی خوب کار کردند و به همین دلیل با ۳ گل برنده شدیم. در کل شرایط خوبی داریم اما تیم ما یک مشکل بزرگ دارد. ما در تیم یک هدفگذاری داشتیم. ابتدای فصل هم گفتم که می‌خواهم سازماندهی دفاعی تیم را ترمیم کنم چون نیندورفر فصل گذشته ۶۳ گل خورده بود و ۱۷ شکست هم در کارنامه داشت، هدف‌ و تمرکزمان را روی این موضوع گذاشتیم. در این امر موفق عمل کردیم و خط دفاعی با همان بازیکنان فصل قبل توانسته بهترین خط دفاعی اوبرلیگا شود.
چه مشکلی؟
مشکل بزرگ تیم ما این است که مقابل تیم‌های ضعیف لیگ نتیجه را واگذار می‌کنیم و امتیازهای حساس را از دست می‌دهیم. برابر تیم‌های ضعیف خوب بازی نمی‌کنیم اما مقابل تیم‌های بزرگ خوب بودیم و حتی در بازی‌های خارج از خانه هم توانستیم امتیاز بگیریم و حتی به پیروزی‌های خوب دست پیدا کنیم.
بعد از ترمیم خط دفاعی می‌خواهید چه هدفی را در این تیم دنبال کنید؟
رسیدن‌مان به رتبه هشتم جدول جهش خیلی خوبی بود و این وضعیت را برای خودم خوب می‌دانم. هدف بعدی‌مان هم این است که تا جایی که می‌توانیم خودمان را در جدول بالا بکشیم و در رتبه‌های بالایی جدول حضور داشته باشیم. نیندروفر فصل قبل در رتبه چهاردهم قرار گرفت و حتی اگر در ۲ بازی پایانی فصل برنده نمی‌شد سقوط کرده بود. در کل در این فصل آمارمان خوب بوده اما سعی‌ می‌کنیم بهتر شویم.
برای فصل بعد هم برنامه‌ای دارید؟
تمام هدفم با نیندورفر فقط مربوط به امسال است. فعلا برای فصل بعد هدفی در نظر نداریم و با مسوولان باشگاه هم فقط برای این فصل صحبت کرده‌ام. از حالا زود است که بخواهم درباره فصل بعد صحبت کنم.
برای پیشرفت در کلاس‌های مربیگری هم حاضر می‌شوید؟
بیشتر کلاس‌های مربیگری را طی کردم و یکسری از مدارک را گرفته‌ام. اکنون هم بیشتر در دوره‌های مربیگری کوتاه مدت حاضر می‌شوم و مربیگری‌ام در نیندروفر هم تجربه خوبی است تا پیشرفت کنم. می‌خواهم در کلاس‌های مربیگری فدراسیون فوتبال آلمان هم شرکت کنم و اگر فدراسیون فوتبال آلمان قبول کند برای حضور در این کلاس‌ها درخواست خواهم داد.
بیشتر تیم‌های حاضر در جام جهانی مشخص شدند. با حضور این تیم‌ها به نظرت جام جهانی ۲۰۱۴ با کیفیت‌تر از جام جهانی ۲۰۱۰ می‌شود؟
این سوال در این شرایط کمی سخت است چون من باید تمام تیم‌ها را بشناسم و بعد صحبت کنم که اکنون شناختی از همه تیم‌ها ندارم. چیزی که مسلم است اینکه فوتبال هر روز و هر سال پیشرفت خوبی می‌کند و اکنون نیز شرایط نسبت به جام جهانی ۲۰۱۰ خیلی فرق کرده است. همین پیشرفت باعثمی‌شود جام جهانی در برزیل با کیفیت‌تر باشد.
دوست دارید ایران در برزیل با کدام تیم‌ها همگروه شود؟
در جام جهانی تیم ضعیف وجود ندارد وگرنه می‌گفتم ایران با ضعیف‌ها همگروه شود اما امیدوارم قرعه‌کشی طوری باشد که ایران در آسان‌ترین گروه قرار بگیرد تا شانس صعود داشته باشد.
از تیم ملی آلمان شناخت خوبی دارید.
مسلما در این شرایط همگروهی با آلمان که نمی‌تواند برای ایران خوب باشد؟
فرقی ندارد ما در چه گروهی قرار بگیریم چون همه تیم‌هایی که به جام جهانی آمده‌اند تیم‌های خوبی بودند که مجوز حضور در برزیل را گرفته‌اند. در جام جهانی گروه راحت وجود ندارد اما می‌توان در گروهی قرار گرفت که شانس صعود بیشتر شود. آلمان تیم بسیار خوبی است و فکر می‌کنم تیم‌ها بازی راحتی مقابل آلمان نداشته باشند.
تیم نوجوانان اکنون در جام جهانی حضور دارد. شرایط این تیم را دنبال می‌کنید؟
زمانی که تیم نوجوانان در آلمان اردو زده بود تماس تلفنی با دوستی‌مهر داشتم و به او خسته نباشید گفتم. متاسفانه به دلیل درگیر بودن در بازی‌های اوبرلیگا نشد که به اردوی آنها بروم اما تا حدودی از شرایط باخبرم.
پس بازی با آرژانتین را هم باید دیده باشید؟
از طریق اینترنت دیدم اما چون سرعت پایین بود صحنه‌هایی از بازی را از دست دادم. در کل فکر می‌کنم بازی در اختیار بازیکنان ایران بود و آرژانتین آنقدر که باید نتوانست خوب عمل کند. حتی در مقاطعی از بازی تیم ملی ما شانس داشت که دوباره گل بزند و برنده بازی شود.
ضعف نوجوانان را در کجا دیدید؟
خط دفاعی ما مشکلاتی را داشت که اگر آرژانتینی‌ها کمی در استپ‌ها و توپ‌های به دست آمده‌شان دقت می‌کردند کار برای ما خیلی سخت می‌شد.
با وجود این برای نوجوانان شانس صعود قایل هستید؟
من بازی اتریش و کانادا را ندیدم و نمی‌دانم بازی آنها به چه شکل است. مسلما وقتی بازی این دو تیم را ندیدم نمی‌توانم نظر بدهم اما برای نوجوانان آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم بتوانند از گروه‌شان صعود کنند و در ادامه نیز نتیجه خوبی بگیرند.