ملت ایران: پیروزی ۳ بر ۲ فولاد برابر استقلال تهران در دور رفت فصل گذشته، تنها پیروزی حسین فرکی مقابل تیم آبی پوش پایتخت در عرصه مربیگری باشگاهی است.
حسین فرکی در حالی برای تثبیت صدرنشینی تیمش به ورزشگاه آزادی قدم می گذارد که با چهار باخت، یک تساوی و یک پیروزی، نتایج خوبی برابر استقلال کسب نکرده است. فرکی که از ابتدای لیگ دهم وارد چرخه مربیان لیگ برتری شد، در قامت رهبری نفت تهران و فولاد خوزستان، فقط یک بار تجربه مغلوب کردن استقلال را داشته است.
فرکی با نفت تهران، سه بار در ورزشگاه آزادی به استقلال باخت و یک بار بدون گل مساوی کرد. استقلالی که هدایت آن را پرویز مظلومی بر عهده داشت، نفت فرکی را خوب شکست می داد. این مربی در سال اول حضورش در فولاد موفق شد استقلال به مربیگری قلعه نویی را در آزادی با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب کند. این مربی که کارنامه موفقی در عرصه باشگاهی داشته، یک بار نیز در خارج از ورزشگاه آزادی با استقلال روبرو شد و یک بر صفر به این تیم باخت تا استقلالی ها در ورزشگاه تختی اهواز جشن قهرمانی بگیرند.
نتایج فرکی برابر قلعه نویی
حسین فرکی گرچه مقابل استقلال نتایج خوبی نگرفته، اما در بازی های رودررو با تیم هایی که قلعه نویی سرمربی آن ها بوده، کارنامه خوبی دارد.
فرکی در لیگ دهم برابر سپاهان قهرمان آن دوره با مربیگری قلعه نویی، یک مساوی بدون گل داشت و یک باخت دو بر صفر را متحمل شد اما سال بعد توانست تراکتورسازی را در تبریز شکست دهد و در تهران به تساوی یک بر یک رضایت دهد.
در لیگ دوازدهم، فرکی با فولاد موفق به مغلوب کردن استقلال قلعه نویی در تهران شد و بازی برگشت در اهواز، به سود استقلال خاتمه یافت تا این دو مربی کاملاً بی حساب شوند. حسین فرکی و امیر قلعه نویی تا کنون در شش مسابقه مقابل هم قرار گرفته اند که هر کدام دو پیروزی، دو شکست و دو تساوی را تجربه کرده اند.