ملت ایران:باشگاه هوفنهایم معتقد است داور بازی با بایرلورکوزن اشتباه بزرگی مرتکب شد که گلی نادرست را به اشتباه، صحیح اعلام کرد که به همین دلیل بازی باید تکرار شود. اولین دیدار از هفته نهم بوندس‌لیگا حواشی عجیبی به همراه داشت. مهم‌ترین اتفاقی که در این بازی روی داد و جنجال‌ساز شد، گل دوم لورکوزن بود که توسط استفان کیسلینگ، دقیقه ۷۰ زده شد. دراین دقیقه بازی کیسلینگ با سر به توپ به سمت دروازه‌ هوفنهایم ضربه زد که از بیرون به خاطر سوراخ بودن تور قسمت چپ دروازه هوفنهایم، ‌ وارد آن شد. تصاویر تلویزیونی این اتفاق را به‌طور وضوح به تصویر کشیدند و حتی بازیکنان لورکوزن به خصوص کیسلینگ نیز دیدند که توپ از بیرون وارد دروازه شده است. با این حال دکتر فلیکس بریش، ‌ داور بازی به اشتباه آن را گل اعلام کرد و به این خاطر لورکوزن در نهایت ۲ بر یک برنده بازی شد.


اعتراض هوفنهایم
در پی وقوع این اتفاق عجیب، هوفنهایمی‌ها بلافاصله پس از اتمام بازی، ‌مراتب اعتراض خود را به مسوولان اعلام کردند. الکساندر روزن، مدیر ورزشی هوفنهایم گفت: «واقعا فاجعه‌ است. آن توپ گل نبود. در این مورد همه اتفاق نظر دارند که گل مردود بوده است. این تصمیم چیزی فراتر از اتفاقی عجیب و غریب بود. در این مورد ما حتما اعتراض خواهیم کرد.» دیگر مقام‌های تیم نیز حرف‌های مشابهی زدند و بر این نکته تاکید داشتند با تنظیم نامه‌ای اعتراض خود را به این خاطر اعلام خواهند کرد.
تکرار بازی؟
از جمله مقام‌هایی که نسبت به این اشتباه اعتراض داشتند، ‌ مارکوس گیزدول، مربی تیم بود. وی اعتقاد دارد که اتحادیه باید این بازی را تکرار کند.
وی اظهارداشت: «فکر می‌کنم باید بگذارند بازی یکبار دیگر انجام شود. هر چیزی غیر از این باشد، مسخره خواهد بود. به جرات می‌گویم باید بازی از نو آغاز شود.»
تکرار اشتباه سال ۱۹۹۴
در پی وقوع این اشتباه فاحش از سوی داور، ‌ فوتبال دوستان آلمانی به یاد اتفاقی مشابه در سال ۱۹۹۴ افتادند. در آن سال و در بازی بایرن و نورنبرگ توماس هلمر مدافع ملی‌پوش آن‌زمان مونیخی‌ها گلی نادرست زد که داور آن را به رسمیت شناخت. پس از بازی اتحادیه تصمیم گرفت بازی را به این خاطر تکرار کند. بر همین اساس منابع نزدیک به هوفنهایمی‌ها عنوان می‌کنند مسوولان باشگاه با ذکر اتفاق مشابه ۱۹ سال قبل در متن اعتراض خود به اتحادیه، سخت تلاش می‌کنند مسوولان را مجاب کرده تا این دیدار از نو انجام شود.


فولر ناراحت است
در مقابل این اعتراض هوفنهایم، لورکوزنی‌ها نیز از حاشیه بزرگ این دیدار ناراحت هستند. رودی فولر، مدیر ورزشی لورکوزن گفت: «برای ما نیز این اتفاق ناخوشایند بود. این‌جوری نمی‌خواستیم برنده شویم.» کیسلینگ نیز گفته است: «همان لحظه اول که به توپ ضربه زدم، فهمیدم توپ به داخل دروازه‌ نرفته است. بعد اما دیدم همه همتیمی‌ها سمت من دویدند و مرا بغل کردند. در آن لحظه واقعا متحیر بودم و به خودم گفتم مگر توپ به درون دروازه رفته است؟»
نظر داور بازی
در این میان حرف‌های داور بازی که این اشتباه بزرگ را مرتکب شد، نیز جای تامل دارد. وی گفت: «ابتدا اندکی شک داشتم. اما واکنش بازیکنان واضح بود. هیچ‌گونه مخالفتی نکردند. هیچ‌کس به من نگفت که توپ از بیرون به درون دروازه رفته است. به این خاطر اکنون اوضاع پیش آمده خوشایند خودم هم نیست. این که گلی را درست اعلام کنم که اصلا گل نبوده است.»