ملت ایران: محسن ترکی به خاطر اخلاق خاصش و حمایت از قشر داوری آن هم به شکلی منحصر به فرد در بین داوران فوتبال ایران به چهره ای ویژه تبدیل شده و اخبار مربوط به او زیر ذره بین علاقه مندان فوتبال است.

محسن ترکی امروز از سوی کمیته داوران برای قضاوت دیدار استقلال – فولاد خورزستان انتخاب شده تا یاد یک تقارن تاریخی بیافتیم. ترکی در حالی برای قضاوت در این بازی انتخاب شده که بعد از دیدار سپاهان – پرسپولیس و انتقاداتی که به محسن قهرمانی داور پر اشتباه همشهری اش وارد شد در حمایت از او قهر کرد و سه هفته بیرون نشست.

ترکی در حالی این هفته به میادین برمی گردد که فصل قبل بعد از اتفاقات دیدار راه آهن – استقلال هم با نامه ای اعتراضی قهر کرده و چند هفته قضاوت نکرده بود تا اینکه از بازی ماقبل پایانی لیگ فولاد – استقلال به میادین برگشت و در آن بازی هم یک پنالتی عجیب و فوق العاده مشکوک به نفع آبی ها اعلام کرد تا در نهایت استقلال برنده آن بازی و قهرمان شود.

ترکی در حالی دوباره قضاوت دیدار استقلال – فولاد را بر عهده دارد که چند هفته ابتدایی فصل را هم به خاطر حضور نیافتن در تست های داوری از دست داد و با احتساب سه هفته اخیر در نیمی از بازی های نیم فصل اول بیرون بوده است. بی ها اعلام کرد