ملت ایران: باشگاه پرسپولیس تصمیم خود را برای استخدام محسن مسلمان ستاره نیم فصل ذوب آهن برای نیم فصل دوم گرفته، مسلمان بازیکن جوان و صاحب پتانسیل است که قطعا می‌تواند یک خرید کلیدی در راه قهرمانی قرمزپوشان باشد. به خاطر داشته باشیم پرسپولیس در خط دفاعی، هافبک و البته خط جلو از مهره‌های بسیار خوبی بهره می‌برد و حضور مسلمان می‌تواند مربع تهاجمی پرسپولیس را تبدیل به خفناک‌ترین تیم لیگ برتر کند. پرسپولیسی‌ها که با ذوب آهن رابطه سازمانی بسیار خوبی دارند از طریق دو مدیرعامل به رایزنی مشغولند، اما مانع بزرگ در این انتقال دو بازیکنی هستند که قرار است با مسلمان معاوضه شوند.

این دو بازیکن محمدرضا خانزاده و میلاد غریبی هستند که هر دو از مهره‌های ثابت زیر ۲۲ سال ایران به حساب می‌آیند، دو بازیکنی که البته پرسپولیس آنها را به صورت قرضی در اختیار ذوب آهن قرار خواهد داد. بد نیست بدانید خانزاده یک مدافع جوان و پا به توپ است که کارلوس کی‌روش هم به احتمال زیاد او را به جام جهانی خواهد برد. میلاد غریبی هم چپ پای سابق سایپا و یکی از مهمترین بازیکنان فصل نقل و انتقالات که مشخص نیست چرا در سبد تاکتیکی علی دایی جایی ندارد.

این دو اگر قرار بود در ابتدای فصل به تیمی بروند طبعا رقمی در حد میلیارد هزینه انتقالشان می‌شد و این مسئله مهمی است که باشگاه پرسپولیس باید به آن توجه کند.

گفته می‌شود مسلمان برای حضور در پرسپولیس ۶۰۰ میلیون تومان پول می‌خواهد و باشگاه ذوب آهن هم یک درخواست ۳۰۰ میلیونی به پرسپولیس ارائه داده است که این خوش اشتهایی ذوب آهنی‌ها چالش مهمی در راه این انتقال است. در عین حال میلاد غریبی و محمدرضا خانزاده هم برای تغییر تیم و جدایی از پرسپولیس درخواست‌های مالی خود را دارند ضمن این که آنها می‌توانند به تیم بهتری بروند یا حتی در تهران بمانند و بنابراین راضی کردنشان کار راحتی نیست. گفته می‌شود هر دوی این بازیکنان درخواست مالی خود را به باشگاه پرسپولیس ارائه داده‌اند و اگر این اتفاق نیفتد راضی نخواهند شد که بخشی از معامله معاوضه با مسلمان و انتقال به اصفهان باشند.