ملت ایران: اسماعیل شریفات با گلزنی در تبریز، مانع از دست رفتن صدرنشینی فولاد و رسیدن آن به تراکتورسازی شد. هافبک - مهاجم فولادی ها درباره اتفاقات بازی با تراکتورسازی و مسابقه آتی تیمش برابر استقلال تهران به سئوالات پاسخ داد.

گل حساسی در تبریز زدی.

بله، خدا را شکر که توانستم گل بزنم. بازی اهمیت زیادی داشت و اگر می باختیم صدرنشینی به تراکتورسازی می رسید اما با تلاشی که بازیکنان در زمین داشتند توانستیم نتیجه را جبران کنیم.

مجید جلالی اعتقاد داشت که تراکتورسازی باید چهار بر یک پیروز می شد.

قبول دارم که تراکتورسازی به جز دو گل که زد، دو فرصت خوب گلزنی را هم از دست داد اما در طرف مقابل هم تیم ما دو فرصت خوب دیگر داشت. یک توپ که من به اوت زدم و ضربه مهدی نوری که از دروازه بان عبور کرد و مدافع تراکتورسازی از روی خط آن را برگشت داد. در مجموع اگر قرار بود همه موقعیت های دو تیم گل شود، بازی چهار بر چهار مساوی می شد.

درباره پنالتی جنجالی فولاد صحبت کن.

توپی بود که من از جناح مخالف روی دروازه تراکتورسازی فرستادم و بعد از عبور از پریرا به رفیعی رسید که داور خطای فخرالدینی روی بازیکن ما را اعلام کرد. بعضی از داوران در این صحنه ها که مدافع اقدام به هل دادن مهاجم می کند، پنالتی می گیرند و برخی داوران ادامه بازی می دهند.

البته شادی پس از گل پریرا بیشتر باعثتحریک تماشاگران میزبان شد. نظرت چیست؟

پریرا می گفت این شادی گل را بازیکنان برزیلی که همسران آن ها باردار هستند، انجام می دهند. اواخر فصل گذشته و در بازی فولاد و پیکان، جونینیو بازیکن برزیلی که در تیم ما بود، وقتی به پیکان گل زد همین حرکت را انجام داد.

درباره احکام کمیته انضباطی و کسر امتیاز از رقیبان فولاد چه نظری داری؟

متأسفانه پریرا محروم شده و در یک بازی نمی تواند به تیم کمک کند. کاش آن اتفاقات در تبریز نمی افتاد تا این احکام صادر نشود. شاید کسر امتیاز از تراکتورسازی و حتی از استقلال و پرسپولیس به نفع فولاد باشد، اما ممکن است همین اتفاق در آینده به ضرر فولاد هم بیفتد. فکر می کنم اگر به جای کسر امتیاز، تیم ها جریمه شوند یا بدون تماشاگر بازی کنند بهتر باشد.

بختیار رحمانی عنوان کرده که بعد از گلزنی ات در تبریز، هوادارانی که روی ویلچرها بودند، فحش های رکیکی به شما داده اند؟

هر چه بود تمام شد. اگر در این رابطه صحبت نکنیم بهتر است.

اما این یک موضوع مهم و اتفاق جدید در ورزشگاه های ماست.

ببینید این اتفاق بین دو نیمه افتاد. وقتی داشتیم وارد رختکن می شدیم، چند نفر که روی ویلچر بودند، با صدای بلند فحش های رکیکی دادند که همه بازیکنان می شنیدند. خصوصاً یکی از آن ها که با دستش هم حرکات زشتی انجام می داد. بازیکنان هم تعجب کرده بودند که چرا به من فحاشی شد، چون نیمه اول هیچ برخوردی با کسی نداشتم. شاید آن ها فکر می کردند که پنالتی روی من انجام شده و از دستم عصبانی بودند.

بعد از بازی برای چه به رختکن تراکتورسازی رفته بودی؟

در اوایل نیمه دوم، محمد ایران پوریان در صحنه ای که توپ بین ما افتاد، از ناحیه زانو آسیب جدی دید و تعویض شد. به رختکن تراکتور رفتم تا جویای وضعیت مصدومیتش بشوم، دیروز هم تلفنی صحبت کردیم و امیدوارم که زودتر خوب شود.

این هفته با تیم سابقت بازی دارید. برعکس پرسپولیس، چرا به استقلال گل نزده ای؟

قسمت نبوده که به استقلال گل بزنم. بازی جمعه مهم ترین بازی نیم فصل اول فولاد است و اگر می خواهیم تا پایان نیم فصل در صدر بمانیم، باید در تهران از استقلال امتیاز بگیریم. کسب قهرمانی نیم فصل می تواند از نظر روانی باعثتقویت بچه ها برای دور برگشت شود، چون با اکثر مدعیان قهرمانی در اهواز بازی خواهیم کرد.

در پایان اگر حرفی مانده.

امیدوارم بحثبین فولاد و تراکتور زودتر تمام شود، چون با ادامه این بحثها ممکن است هر دو تیم بیشتر از این ضرر کنند.