ملت ایران: مهدی بدرلو، هافبک دفاعی فولاد خوزستان پس از چهره شدن در تیم صبای قم این فصل راهی اهواز شد تا بازی در آسیا را هم تجربه کند. او در ۱۳ هفته گذشته به صورت متناوب برای تیمش به میدان رفته و در بازی این هفته مقابل تراکتورسازی ۸۰ دقیقه بازی کرد.
*از بازی با فولاد شروع کنیم حتما از اینکه با حفظ صدرنشینی از تبریز برگشتید راضی اید؟
بازی سنگینی بود. با توجه جو سنگینی که تماشاگران تراکتور ایجاد می کنند و شرایط جدول می دانستیم که یک بازی سخت شش امتیازی پیش رو داریم. شرایط جدول ایجاب می کرد هر دو تیم به سه امتیاز فکر کنند. البته ما برای نباختن نرفته نبودیم کل تیم به فکر برد بود، با این حال شرایط بازی طوری پیش رفت که بازی مساوی شد.
*حاشیه های این بازی چند روزی است که در کانون توجه ها قرار گرفته، پنالتی فولاد سروصدای زیادی به راه انداخته، حالا به نظر تو پنالتی بود؟
من خودم در آن صحنه در محوطه جریمه بودم. بعد بازی هم چند بار فیلم آن صحنه را دیدم. به اعتقاد من پنالتی بود. مدافع تراکتورسازی بالاتنه ی سروش رفیعی را هل داد. به نظر من چون اشتباهات داوری در چند هفته اخیر زیاد بوده و بحثهایی زیادی بوجود آمده آن صحنه اینقدر خبرساز شد.
* برسیم به خوشحالی عجیب پریرا، جنجال دوم پنالتی برمی گردد به خوشحالی این بازیکن برزیلی…
این یک سوءتفاهم بود. پریرا دو روز است که پسر دومش به دنیا آمده. درکشور برزیل این حرکت یک حرکت نمادین است. در فرهنگ آنها مرسوم است بازیکنی که پدر می شود اگر گل بزند اینگونه خوشحالی می کند، البته در فرهنگ ما چنین چیزی وجود ندارد. پریرا قصد بی احترامی نداشت.
*به وضعیت خودت برسیم. ابتدای فصل از صبا جدا شدی و به فولاد آمدی اما بازیکن ثابت تیمت نیستی آیا از انتخابت راضی هستی؟
برایم مهم بود که فولاد سهمیه آسیایی گرفته. فولاد از معدود تیم های ایرانی است که به معنای واقعی باشگاه است. ساختار باشگاهی واقعا اینجا تعریف شده. خب، این تصمیم حسین آقا بوده که در بعضی بازی ها من بازی نکنم. مهم این است که تیم نتیجه گرفته. من هم تا جایی که توانستم به تیم کمک کردم. در کل باید بگویم راضی ام.
*یعنی از نیمکت نشینی ناراحت نیستی؟
این طبیعی است که هر بازیکنی از نیمکت نشینی ناراحت می شود. اما من تلاش می کنم در هر فرصتی که نصیبم می شود مثمر ثمر باشم. ضمن اینکه بازی های زیادی هم مانده.
*به نظرت فولاد می تواند صدرنشینی اش در لیگ را حفظ کند؟
ما سه بازی حساس داریم. بعد از بازی استقلال با گسترش فولاد بازی داریم. اولین بازی مان در دور برگشت هم مقابل سپاهان است. من شخصا اعتقاد دارم اگر ما بتوانیم پس از این سه بازی صدر جدول را حفظ کنیم قهرمان می شویم. ما خط حمله پرقدرتی داریم. در هر بازی ای که عقب می افتیم باز گل می زنیم و این نقطه قوت ماست و می تواند کمک کند که نتیجه گرفتن ما ادامه داشته باشد. کادرفنی با تمرینات اختصاصی در حال بهتر کردن شرایط دفاعی تیم هم هست و در کل من بسیار امیدوارم.
*به بازی این هفته تیم تان مقابل استقلال اشاره کردی، به نظر می رسد این بازی می تواند سرنوشت فولاد در نیم فصل اول را رقم بنزد؟
این بازی واقعا شش امتیازی است. خیلی ها می گفتند بازی ما با تراکتور فینال نیم فصل است اما به نظر من بازی با استقلال فینال واقعی است. نتیجه گرفتن در این بازی می تواند ما را قهرمان نیم فصل کند. علاوه بر این یک اعتبار و اعتماد به نفس به تیم ما می دهد. برد در این بازی می تواند خیلی از نظر شخصیتی به تیم ما کمک کند. مطمئن باشید اگر فولاد قهرمان نیم فصل شود با اعتماد به نفسی که پیدا می کند در نیم فصل دوم دیگر صدر جدول را از دست نمی دهد.
*فکر می کنی آیا فولاد این پتانسیل را دارد که روند نتایجش خوبش در لیگ را در آسیا را هم ادامه دهد؟
احساس می کنم اگر ما بتوانیم در بازی پلی آف موفق ظاهر شویم در مرحله گروهی همین بازی های خوب را تکرار می کنیم. فوتبالی که فولاد ارائه می دهد خیلی جلوتر از تیم های عربی است