ملت ایران: غلامرضا رضایی در چهارمین فصل حضورش در پرسپولیس به بازیکنی نیمکت نشین تبدیل شده و ظاهرا قصد دارد از این تیم جدا شود که به احتمال زیاد این اتفاق در نیم فصل رخ خواهد داد. البته هنوز مقصد مهاجم شماره ۱۰ پرسپولیس مشخص نیست. بعد از رسانه ای شدن خبر جدایی قریب الوقوع غلامرضا با او صحبت کردیم که در زیر می خوانید.
ظاهرا ساز جدایی کوک کرده ای و می خواهی از پرسپولیس بروی؟
یک چیزهایی سر تمرین گفتم.
مثل اینکه علی دایی هم با جدایی ات مخالفتی ندارد؟
بله ایشان مخالفتی نداشت و ان شاءالله اگر همه چیز درست پیش برود نیم فصل جدا می شوم.
حالا کجا می خواهی بروی؟
می خواهم بروم خانه مان استراحت کنم(با خنده)
منظورم این است که تیم بعدی ات کدام است؟
هنوز معلوم نیست. در چند روز آینده می گویم کجا خواهم رفت. فعلا وضعیت خودم مشخص نیست.
اما تو همیشه در این مواقع می گفتی مبارزه می کنی و جایت را در ترکیب اصلی پس می گیری. پس چه شد؟
همین الان هم می گویم من از مبارزه کردن هیچ ترسی ندارم اما بعضی وقت ها آدم یک حس هایی دارد. چه جوری بگویم. در فوتبال دنیا ممکن است این حس برای هر فوتبالیستی اتفاق بیافتد و ممکن است الان من این حس را داشته باشم. من از ابتدای فوتبالم کنار بهترین فوتبالیست ها بازی کردم و مطمئنا رقابت هم همیشه هست اما هیچ وقت به این فکر نکرده بودم که بخواهم تیمم را عوض کنم. الان هم شده که ۹۰ دقیقه گرم کنم و نیمکت نشین باشم و هیچ اتفاقی هم نیفتاده. نمی خواهم بیخودی کاری بکنم و حرفی بزنم اما یک وقت هایی شرایطی پیش می آید که فکر می کنی باید یک تصمیم خوب بگیری.
تو همیشه از گلزنی مهاجمان و هم پستی هایت خوشحال می شدی و با اضافه شدن مهاجمان نامدار به پرسپولیس مشکلی نداشتی اما…
الان هم خوشحال می شوم. دوست دارم بروید از خود سید صالحی بپرسید که بعد از گل زدنش چه کسی بیشتر از همه خوشحال می شود. یا وقتی علی عسگری گل زد من آنقدر خوشحال شدم که باور کنید اگر خودم گل می زدم اینقدر خوشحال نمی شدم. من هیچ وقت دروغ نگفته ام و اینطور نبوده که صداقت نداشته باشم. به نظرم هر کسی صداقت داشته باشد خدا پاداشش را می دهد. نه سعی کردم به کسی ابراز علاقه بیخود نشان دهم نه پشت سر کسی حرف زدهم. الان هم همین شرایط را دارم.
اما طی این چهار سال همیشه انتقادهایی از تو از سوی هواداران پرسپولیس مطرح شده.
نه، تماشاگران که همیشه به من لطف داشته اند. من هم همیشه به آنها احترام گذاشته ام. این بحثهایی که شما می گوئید چیز دیگری است. در این ۴ سال من تهمت های زیادی شنیدم. خیلی ها تهمت می زدند و می گفتند فلانی بازیکن علی دایی است در صورتی که همه می دانند اصلا چنین چیزی نیست. بالاخره انسان شب می خواهد سرش را بگذارد زمین و بخوابد اما من پیش وجدان خودم همیشه راحتم. بازیکنی نیستم که تازه به این فوتبال آمده باشم و همه من را می شناسند.
اما منظور من بحثهای فنی بود که در این چند سال از نوع بازی ات ایرادهای زیادی می گرفتند.
از مسی هم ایراد می گیرند. از مسی بالاتر که نداریم؟ فوتبال سلیقه ای است و قرار نیست همه از فوتبال من خوشش شان بیاید به خاطر همین همیشه انتقاد وجود دارد.
حالا آن حسی که گفتی را می توانی باز کنی؟ دقیقا چه چیزی باعثجدایی ات شده؟
آدم بعضی وقت ها احساس می کند باید بررود جایی مسافرت و شرایط عوض شود چون به هر حال چیزهایی می بیند.
اما تو همین چند روز پیش مصاحبه کرده بودی و گفته بودی بر می گردی و پیراهن تیم ملی را هم پس می گیری.
همین الان هم می گویم. مطمئن باش هم تیمم موفق می شود هم خودم برمی گردم؛ با یک شرایط ایده آل و خوب.
تو در سه فصل گذشته همواره بازیکن فیکس تیم بودی. امسال چه اتفاقی افتاد که نیمکت نشین شدی؟
تا حالا چنین اتفاقی برایم رخ نداده بود. یعنی از اول فوتبالم تا الان چنین شرایطی نداشتم اما امسال یک جور دیگری بود.
به خاطر ترافیک در پستت می خواهی بروی یا مسائل غیر فوتبالی در تصمیمت دخیل بوده؟
نه هیچ بحثغیر فنی وجود ندارد. من با رقابت هم هیچ مشکلی ندارم. به حرف هایی هم که درباره بازی کردن و بازی نکردن برخی بازیکنان زده می شود کاری ندارم اما فوتبال بالاخره تمام می شود. باید طوری زندگی کنیم که سرمان بالا باشد. خدا را شکر من همیشه راهم را درست رفته ام و همیشه در زندگی ام سعی کرده ام بهترین تصمیم ها را بگیرم. من وقتی به پرسپولیس آمدم نیم ساعته قرارداد بستم بدون اینکه بخواهم بازار گرمی کنم. در هر تیمی بودم با تمام وجود بازی کرده ام و مطمئنم مربیان همیشه از دستم راضی بوده اند. آدم اگر خودش را در یک روزو ۶ ماه خودش را نتواند نشان دهد در یک یا دو سال نشان خواهد داد.
جالب اینکه با توجه به تهمت هایی که قبلا به تو زده می شد حالا و دردوره سرمربیگری دایی نیمکت نشین شده ای و می خواهی بروی؟
(می خندد) خب علی آقا سرمربی من بوده و هست و من به نظرش احترام می گذارم. من علی دایی را دوست دارم و از او تشکر می کنم که کمال همکاری را با من داشت. دایی همیشه من را قبول داشته و من هم موفق شده ام جواب اعتمادش را بدهم. ایشان با من صادقانه حرف زد. یعنی من از ایشان خواستم به عنوان یک مربی و من به عنوان برادر کوچکتر با هم حرف بزنیم. یعنی اینطور نیست که چون من بازی نمی کنم بخواهم دلخوری داشته باشم. ما با هم حرف زدیم و با توجه به شرایطی که من دارم شرایطم را مطرح کردم و ایشان هم موافق بود که جدا شوم.
یعنی از دایی به خاطر بازی ندادنت در این فصل دلخور نیستی؟
اصلا از ایشان دلخوری ندارم چون که با هم صادقانه حرف زدیم و ایشان هم صادقانه حرف هایش را مطرح کرد.
پس با وجود طرز فکرت که هیچ وقت از رقابت فرار نمی کردی از پرسپولیس رفتنی شدی؟
من حتی از روز اول تمرین این فصل این طرز فمککر را داشتم و خواهم داشت. الان هم طرز فکرم همان است اما الان فکر می کنم که باید تصمیم جدیدی بگیرم و امیدوارم اشتباه نکنم.