ملت ایران: در جریان بازی بایرن مونیخ مقابل ماینتس که با برد ۱-۴ تیم باواریایی به پایان رسید، تیم باواریایی به یک ضربه پنالتی رسیدو دراین میان درحالی که روبن آماده زدن ضربه می شد، گواردیولا از مولر خواست تا این ضربه را بزند. این ضربه نیز به گل تبدیل شد تا برد بایرن قاطعانه تر از قبل شود.

ماجرا از این قرار بود که در دقایق پایانی بازی یک ضربه پنالتی به نفع بایرن اعلام شد و در حالی که آرین روبن توپ در دست به نقطه پنالتی نزدیک می شد تا توپ را کاشته و به توپ ضربه بزند، پپ گواردیولا، سرمربی بایرن با فریادهای بلندی که از روی نیمکت سرمی داد مانع از آن شد که روبن پشت توپ قرار گرفته و خواست تا توماس مولر این پنالتی را بزند. مولر پشت توپ قرار گرفت و این پنالتی نیز تبدیل به گل شد اما عصبانیت روبن چیزی بود که دوربین های خبری به شکار آن پرداختند. او با خشم توپ را پرت کرد و از نقطه پنالتی دور شد و گوتزه هم سعی کرد تا او را آرام کند

دراین میان اشتفان افنبرگ، کاپیتان سابق بایرن که به عنوان یک کارشناس در شبکه اسکای حضور داشت با انتقاد از گواردیولا گفت: «توپ را داری، قرار است پنالتی بزنی و یکهو سرمربی مثل یک معلم مدرسه از راه می رود و به تو دستور می دهد که توپ را به هم تیمی ات بدهی. روبن حتما حس خیلی بدی داشته و این رفتاری غیرضروری بود.»

البته در پایان این بازی، گواردیولا درگفتگو با اسکای دراین باره توضیح داد و گفت: «می خواستم مولر پنالتی را بزند. من سرمربی تیمم. همین و بس.»

افنبرگ در واکنش به توضیحات گواردیولا دراین باره یادآوری کرد که این توضیح کافی نبوده و یادآوری نمود که در زمانی که فوتبال بازی می کرده، اوتمار هیتسفلد، سرمربی آن زمان، کاملا خیلی روشن و شفاف مشخص کرده بود که چه کسانی ضربات پنالتی تیم را می زنند.

طبق گزارش روزنامه آ. اس، آرین روبن بعد از خراب کردن یک پنالتی در فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۲ در مصاف با چلسی دیگر به ندرت پشت ضربات پنالتی قرار می گیرد واین بار هم که خودش را برای زدن این ضربه آماده می کرد، گواردیولا مانع از آن شد.