ملت ایران: تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران در اولین گام از مسابقات جام جهانی امارات توانست در یک بازی پایاپای تیم قدرتمند آرژانتین را با تساوی یک بر یک متوقف کند.

تیم نوجوانان ایران در این مسابقه با ترکیب مهدی امینی، مصطفی هاشمی، کمیل حق زاده، سیدمجید حسینی، سعید عزت اللهی، محمد بازاج، امیر مظلوم، امیرحسین کریمی، رضا جعفری، علی هظامی و صادق محرمی به میدان رفت.
مصطفی هاشمی در دقیقه نخست برای ایران و سباستین دریوسی در دقیقه ۱۵ برای آرژانتین گلزنی کردند. این دیدار از گروه پنجم جام جهانی نوجوانان در ورزشگاه شیخ راشد شهر دوبی امارات برگزار شد.

در این دیدار نوجوانان ایران بدون ترس از نام حریف مطرح خود فوتبالی روان را ارائه کرده و در نیمه نخست فرصت های زیادی کسب کردند و حتی یک بار دیرک دروازه حریف را به لرزه درآوردند.

آرژانتینی ها نیز در نیمه دوم عملکرد بهتری داشته و روی توپ های ارسالی خطرناک نشان دادند اما لوسیو کومپانیوچی هافبک تیم نوجوانان آرژانتین در دقیقه ۸۱ این دیدار با دریافت کارت زرد دوم خود از زمین بازی اخراج شد تا این تیم به تساوی برابر ایران راضی باشد.

شاگردان علی دوستی مهر با کسب این تساوی ارزشمند، به کسب پیروزی در دیدارهای آینده وصعود به مرحله حذفی، امیدوار شدند.

دردیگر دیدار گروه پنجم، تیم های نوجوانان اتریش وکانادا به تساوی ۲ بر ۲ دست یافتند تا هرچهار تیم(ایران، آرژانتین، کانادا و اتریش) در پایان روز نخست یک امتیازی شوند.