ملت ایران: کنفرانس خبری دیدار پرسپولیس و داماش برگزار شد و در این نشست بیش از آنکه به دیدار فردا پرداخته شود به مسائلِ برنامه ی نود پرداخته شد.
دایی در ابتدا درباره دیدار با داماش و شرایط تیمش گفت: بازی های بسیار حساسی را پیش رو داریم. این دیدار برای ما از حساسیت بیشتری برخوردار است، زیرا با تساوی که در دیدار قبلی به دست آوردیم کمی از صدر جدول فاصله گرفتیم و با تمام قدرت سعی می کنیم که ۳ امتیاز بازی را با کمک هواداران کسب کنیم.
حضور تماشاگران می تواند مثمرثمر باشد و با همراهی آنها امکان پیروزی در زمین خودمان وجود دارد. در یکی، دو هفته اخیر به دلیل اینکه ۷-۸ بازیکن مان در اردوی تیم های ملی بزرگسالان و امید حضور داشتند، تمرینات ناقصی را برگزار کردیم اما با این حال تلاش می کنیم بازی آبرومندانه ای را انجام دهیم و از تمام نیروهای مان مقابل داماش استفاده خواهیم کرد.
البته داماش تیم خوبی است و در ۲،۳ هفته اخیر نیز نتایج خوبی کسب کرده است، بازی سختی پیش رو داریم ولی همانطور که گفتم تلاش می کنیم تا با حمایت هواداران این بازی را ببریم.
از ملی پوشانی که برابر تایلند بازی کردند استفاده می کنید؟!
دوست داشتم پیروزی تیم ملی را تبریک بگویم، به نظرم تیم ملی با وجود عدم انجام بازی های دوستانه و اردوهای تدارکاتی توانست در این دیدار پیروز شود که برای ما مهم بود. شرایط بازیکنان ملی پوش را هم باید امروز ببینیم که چگونه است و ببینیم کدام یک از آنها را می توانیم استفاده کنیم. به هر حال ما سعی می کنیم تا از تمام سرمایه های مان بهره ببریم و انتخاب بازیکنان بستگی به تمرینات امروز دارد
عابدینی گفته دیدار با پرسپولیس برای داماش یک جنگ است, نظرتان چیست؟!

من همیشه برای عابدینی احترام قائل هستم، ایشان از بزرگان فوتبال ما هستند که اطلاعات دقیق ورزشی دارند و جزو مدیرانی هستند که از جنس فوتبال هستند اما اصلاً این مسئله را قبول ندارم. ما فردا فوتبال را در زمین چمن بازی می کنیم و تمام سعی مان این است که بتوانیم در زمین کارایی مناسب را داشته باشیم و داماش را شکست دهیم.
گفته می شود در ازای پرسپولیسی شدن مسلمان, خانزاده و غریبی ذوبی می شودند, درست است؟!

ما با باشگاه ذو ب آهن مکاتباتی را انجام داده ایم تا بتوانیم مسلمان را جذب کنیم. قطعاً این بازیکن می تواند به تیم ما کمک کند. مسلمان از بازیکنان خوب ایران است که در پرسپولیس بیشتر می تواند پیشرفت کند. من تا به اینجا خبر دارم و از بقیه مسائل بی خبر هستم و از شما می شنوم. قطعاً در مسائلی که اطلاع ندارم نمی توانم صحبت کنم.
از آمار گلزنی تیمتان راضی هستید؟!
تیم ما کم گل زده و باید این آمار را بهتر کنیم اما برای من ۳ امتیاز بازی مهم است و برد یک - صفر و ۱۰ - صفر فرقی ندارد. ما سعی می کنیم ۳ امتیاز بازی را بگیریم و اگر هم در گلزنی مشکل داریم، به خاطر این است که خط هافبک و حمله ما بیشترین تغییرات را داشته است. در بسیاری از بازی ها، خطوط هافبک و فوروارد ما با نفرات جدیدی به میدان می روند اما قبول دارم که تا اینجای فصل کم گل زده ایم. ما از لحاظ شرایط بازی، سیستم بازی و موقعیت ها پیشرفت کرده ایم و فقط باید ضربه آخر را بهتر بزنیم. با بازیکنان صحبت می کنم تا این مسائل حل شود.

نظرتان درباره صحبت های مرتضی کریمی؟!

خوشبختانه دیگر تمام مردم با صحبت ها و مصاحبه هایی که انجام شده از همه چیز خبر دارند. من همیشه گفته ام و باز هم می گویم با قربانی کردن ۲ یا ۳ نفر به جایی نمی رسیم. پرونده همین آقا مشخص است. درد فوتبال ما این است که برای سالم سازی فوتبال از صحبت های آدم هایی استفاده می کنیم که همه چیزشان مشخص است و خیلی مسائل داشتند. به نظر من در تمام اقشار فوتبال مان متخلف داریم و باید با همه اینها برخورد شود. در آن برنامه زنده تلویزیونی خیلی چیزها مشخص شد. دیدید که آقایان نتوانستند جواب من را بدهند و متاسفانه ۲ آدمی که در حد و قواره و شأن فوتبال نیستند می خواهند با شلوغ کاری اصل مطلب را گم کنند.

آقایان کارمند باشگاه هستند و پول و حقوق می گیرند اما در برنامه زنده تلویزیونی جواب من را ندادند که اگر این کار را می کردند، می دیدید به چه نتیجه ای می رسیدید. کسی که خود باشگاه به خاطر یک سری مسائل اخراج کرده که من نمی توانم آنها را بگویم، صحبت می کند. همه فهمیدند که در برنامه ۹۰ هر ۳ نفر از قبل صحبت های شان را هماهنگ کرده بودند.

آقایانی که اسم بردید ریز مطالب را می گویند پس حتماً اطلاعات خوبی دارند. کسی که اطلاعات دقیق دارد و موبه مو اینها را می گوید یا اطلاعاتش زیاد است یا با هم نشستند و این آمار را درآورده اند. شاید با یک ابر کوچک بتوانیم برای مدتی آفتاب را بپوشانیم اما با یک باد ابر می رود و آفتاب نمایان می شود. گذشت سال ها همه چیز را نشان می دهد.

از کسانی که دنبال این مسائل هستند خواهش می کنم قبل از دعوت از افرادی که می آیند و صحبت می کنند ببینند که آنها به صراط هستند یا خیر.


اگر این افراد که اینگونه اظهارنظر می کنند چرا می خواستند در ابتدای فصل خود را به پرسپولیس نزدیککنند؟

اینها تناقض است دیگر، من ناراحتی ام را در برنامه ۹۰ هم عنوان کردم و به خیلی از صحبت هایی که آقایان انجام دادند پاسخ دادم ولی چرا آنها را پخش نکردند؟! همین عکاس اعلام کرد که آقایان از من دعوت به همکاری کردند. آقا حمید عباسی(مدیر رسانه ای پرسپویس) شاهد است در روز اول که به پرسپولیس آمدیم این آقای عکاس با برخورد شدید من از استادیوم خارج شد. چرا این ضدونقیض ها در برنامه پخش نشد؟! مگر می شود یک عکاس را همه کاره تیم باشد و تنخواه باشگاه را به او بدهند؟! این پول هایی که به حساب او رفته از کجا آمده است؟! به خاطر اینکه نمی توانستند به دایی گیر بدهند، سراغ اطرافیانش رفتند؟!
چون می دانستم در مورد چه چیزی می خواستند صحبت کنند، همه تاریخ ها را درآورده بودم، از طرفی می گویند خبر نداشته اند ولی از طرف دیگر می گویند به خاطر آرامش تیم حرف نمی زنند.
در تلویزیون جمهوری اسلامی ایران، مخصوصاً می گویم جمهوری اسلامی ایران، چنین مسائلی مطرح می شود و متاسفم که در این تلویزیون شأن و جایگاه ها را در نظر نمی گیریم و کسی روی خط می آید که دروغ می گوید. مگر می شود من با کمک داوری که ۳ سال است مسائلی داشته و به این دلیل کنار گذاشته اند و کسی که در منشور اخلاقی تعهد می دهد بیایم صحبت کنم و باید بگویم به دلیل اینکه بزرگ تر های این افراد نتوانستند جواب بدهند، اینها را جلو فرستادند تا چنین دروغ هایی را بگویند. جالب است همین آدم هایی که دروغ می گویند اعلام می کنند از دایی چیزی ندیده ایم، اول می خواستند به خود من گیر بدهند اما دیدند که هر کاری می کنند چیزی گیرشان نمی آید و حالا به اطرافیان دایی رسیده اند. مطمئن باشید من و اطرافیانم و کسانی که تحت مدیریت من باشند هیچگاه دست به خلافی نمی زنند.