ملت ایران:زینی زاده مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز آخرین وضعیت تیم گفته است. وی در این مصاحبه از جلالی در خصوص نیمکت نشین کردن برخی بازیکنان حمایت کرده اما موضع جالبی در مورد اخاج کاظمیان گرفته که به نوعی جلالی را در موضع ضعف قرار می دهد و تصمیم او را با چالشی جدی مواجه می کند.

آقای زینی زاده از آخرین وضعیت تیم بگویید.

خوشبختانه تیم پس از کش و قوس های فراوان بالاخره به انسجام لازم رسیده است، ترکیب اصلی بازیکنان تا حدودی مشخص شده و اگر تغییرات اساسی در ترکیب شکل نگیرد مطمئنا نتایج ایده آلی را کسب خواهیم نمود و با توجه به بازی حساسی که مقابل تیم فولاد داریم می توانیم با کسب نتیجه در این بازی خود را به صدر جدول نیز برسانیم.

در خصوص جذب بازیکنان جدید چه برنامه ای دارید؟

آقای جلالی بعد از سه بازی لیست مورد نیاز خود را به باشگاه ارائه می کند و همچنین لیست بازیکنان مازاد را به ما اعلام می کند و ما هم بر اساس نظر سرمربی هر بازیکنی که نیاز باشد را جذب تیم خواهیم کرد تا با درخشش در نیم فصل دوم بتوانیم نتایج مورد دلخواه را کسب کنیم.

بعضی از بازیکنان به نیمکت نشینی اعتراض می کنند در این خصوص چه نظری دارید؟

همه می دانیم فقط ۱۱ نفر در زمین مسابقه می توانند حضور داشته باشند و سرمربی مطمئنا برای نتیجه گیری بهترین بازیکن ها را در زمین به کار می گیرد. بازیکنانی که نیمکت نشین شده اند باید خود را نشان دهند تا بتوانند به ترکیب اصلی برسند و مطمئنا نیمکت نشینی بازیکنان دلایل فنی دارد.

لیست تیم ملی اعلام شده و تراکتور تنها دو بازیکن در این لیست دارد. در این خصوص توضیح دهید.

ما پتانسیل بالایی در تیم خود داریم و بر این اساس امیدوار بودیم حداقل ۴-۵ سهمیه در تیم ملی داشته باشیم، بازیکنانی مثل نصرتی، اسدی، ایرانپوریان و حتی فخرالدینی در خط دفاع و بازیکنانی چون کیانی و کریمی که عملکرد خیلی خوبی داشته اند می توانستند در لیست آقای کیروش باشند که متاسفانه چنین نشده است، نظر کادرفنی تیم ملی محترم است ولی این بازیکنان می توانستند به تیم ملی کمک کنند، کاش کادرفنی تیم ملی به جای بررسی عمیق لیگ های خارجی و بازیکنان ایرانی الاصل به همین لیگ داخلی کشور توجه عمیق داشت مطمئنا بازیکنان شایسته زیادی وجود داشت که می توانستند در لیست تیم ملی باشند.

بحثاخراج کاظمیان در رسانه ها مطرح شده. در این خصوص بفرمایید.

آقای جلالی در خصوص مصاحبه کاظمیان با من صحبت کرده است ولی ما نتیجه را به بازگشت تیم از مرخصی موکول کرده ایم و پس از شروع تمرینات در این خصوص تصمیم گیری خواهیم کرد. ولی ماندن یا رفتن بازیکنان صرفا در نیم فصل انجام خواهد شد.

و مشکل همیشگی در خصوص داوری ها …

اشتباهات داوری جزئی از بازی است و ما به این حرف اعتقاد داریم چراکه خطای دید، فشار سکوها، رسانه و.. می تواند در عملکرد داور تاثیر منفی داشته باشد، ولی وقتی اشتباهات فاحش در بازی انجام می شود و نتیجه بازی دستخور تغییر می شود این امر پسندیده نیست و ما هیچ وقت در این خصوص کوتاه نمی آییم. چون حق تیم ضایع می شود، باید کمیته داوران در این خصوص هوشیار باشد و داوری ها با استفاده از تکنولوژی های جدید ارزیابی شوند و اقدامات بازدارنده در این خصوص انجام گیرد تا شاهد این اشتباهات فاحش در مسابقات نباشیم. باید با داورانی که به عمد اشتباه می کنند به جدیت برخورد شود تا رقابتی سالم را در لیگ برتر شاهد باشیم.

جدیدا بحثتبانی در لیگ ها مطرح شده در این خصوص توضیح دهید.

بحثتبانی در مسابقات فوتبال بیشتر در لیگ های دسته پایین تر مطرح است، چون اقدامات کنترلی کمتری وجود دارد و از طرفی تیم های انگیزه زیادی دارند تا به هر نحوی شده به لیگ برتر برسند و این زمینه فساد را فراهم می کند، فدراسیون باید به کلیه نفرات حاضر در فوتبال آموزش های لازم را بدهد، کارگاه هایی در این زمینه برگزار نماید تا روحیه پهلوانی و جوانمردی ترویج یابد مطمئنا وجود چنین روحیه ای ریشه فساد در فوتبال را خواهد خشکاند.

در خصوص داوری اخیر آقای محسن قهرمانی و بحثهای پیرامون آن بفرمایید.

آقای قهرمانی در بازی اول ما مقابل تیم پرسپولیس اشتباهات فاحش و تاثیرگذاری داشت، پنالتی و اخراج اسدی، خطای مشهود دهنوی روی کریمی(فن کشتی فرنگی) که همان نوع خطا در بازی سپاهان و پرسپولیس به این شکل صدا نمود باعثگردید تا این داور ۴ بازی از قضاوت ها محروم گردد، فصل گذشته در بازی تراکتورسازی و استقلال آقای ترکی اشتباه فاحش داشت و توپی که به سینه حاج صفی برخورد کرده بود را هند و پنالتی اعلام نمود، پیرو آن باشگاه اعتراضات خود را به کمیته داوران کرد ولی این کمیته کار چندانی نکرد و در جواب بخشش کارت قرمز حاج صفی آن را مغایر با قانون اعلام کردند ولی دیدیم پس از بازی پرسپولیس و سپاهان کارت قرمز بازیکن پرسپولیس بخشوده شد. ما همیشه از مجاری قانونی خواسته های خود را پیگیر هستیم و اهل گرد و خاک رسانه ای نیستیم، اخیرا دوباره با سازمان لیگ مکاتبه داشته ایم که شرایط را به نحوی تدبیر نمایند که تیم ها از اشتباهات داوری ضربه نبینند و حقی ناحق نگردد.

در آخر، بازی حساس مقابل فولاد خوزستان؟

من از همه هواداران می خواهم روز جمعه برای بازی با فولاد به استادیوم بیایند تا پس از چند هفته شاهد پرشدن کامل استادیوم باشیم، چراکه این بازی اهمیت بسیار بالایی برای ما دارد و مطمئنا نتیجه گیری در این بازی ما را به صدر جدول می رساند که در این میان نقش هواداران بسیار موثر می باشد، ما با درخشش در سه بازی اخیر می توانیم به قهرمانی نیم فصل مسابقات برسیم و با روحیه تمام نیم فصل دوم را ادامه دهیم. هواداران فهیممان باید تا دقیقه ۹۰ از تیم حمایت کنند تا بهترین نتایج را کسب نماییم، ما با حمایت این هواداران می توانیم به بهترین ها برسیم