ملت ایران:علی دایی پس از پایان تمرین امروز پرسپولیس در واکنش به حرف های روز گذشته ی مایلی کهن به شدید ترین حالت ممکن علیه او جبهه گرفت و به شدت او را تهدید کرد. بدون کم و کاستی این مصاحبه را بخوانید:
مطمئنا آدم می تواند خیلی راحت چشم خود را بسته و دهانش را باز کند. ۲ بار این آقا را محکوم کردم. ایشان حرف هایی می زند که نمی تواند ثابت کند. من هم می توانم خیلی راحت چشمانم را ببندم و دهانم را باز کنم اما باید آنها را ثابت کنم.

پیش رییس قوه قضاییه هم می روم!

صحبت های ایشان قابل پیگیری است و من قطعا این کار را خواهم کرد. خودم پیگیری می کنم حتی اگر شده نزد رئیس قوه قضائیه یا هر کس دیگری می روم. ایشان باید مجازات شود. سری اول از او گذشت کردم اما سری دوم محکوم شد و چون یک فرد ورزشی و بزرگتر از من بود اجازه ندادم که بحثرسانه ای شود. هر دو حکم محکومیت این آقا را می آورم تا شما خبرگزاری ها آن را رسانه ای کنید.

آشنایانش را برای رفع خدمت سربازی به تیم ملی می آورد!

این آقا به همه تهمت زده است. برادرم می خواست جوابش را بدهد که من نگذاشتم اما ای کاش وجود داشت و شفاف تر صحبت می کرد. به یاد دارم زمانی که ایشان سرمربی تیم ملی بود یکی از آشنایان خود را برای رفع خدمت سربازی به تیم ملی آورد.

دوست دارم درباره برادرم صحبت کنم. برادر من لیسانس مکانیک از یک دانشگاه دولتی دارد. آن زمان که این آقا در به در دنبال دانشگاه آزاد بود برادر من لیسانس خود را در دانشگاه دولتی گرفت. ایشان در زمان جبهه و جنگ دنبال معافی بود اما امثال برادر من در میدان های نبرد حضور داشتند.

ثابت نکردی خودت برو!

خصوصیات زندگی اخلاقی شما را عالم و آدم می داند، چه از زمان بازیگری و چه در مقطع مربیگری. ما جایی نرفتیم که مثلا کارخانه ایران خودرو باشد تا فلان ماشین را بگیریم. آقای محترم یا هر چیزی که شما می گویید؛ اگر یکی از صحبت هایت را ثابت کردی که برادرم ۳۰۰ میلیون تومان و کادر فنی پرسپولیس ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان گرفته همین امروز از فوتبال می روم اما مرد باش و اگر موضوع ثابت نشد خودت برو.

ایشان دق دلی هایش از جایی بوده و ناراحت موضوع دیگری است. من تمام مسائلم شفاف است. به اداره مالیات تهمت زدی. خودم پیگیری می کنم که کجای کارم ایراد داشته است.

زمان آن گذشته به مصلی بروی و مربیگری گدایی کنی!

۷ سال در این مملکت نبوده ام و هرچه که خارج از کشور درآورده ام به داخل مملکت آورده ام. اگر علی دایی نداشته باشد که بخرد و بهترین ماشین را سوار شود چه کسی باید این کار را کند؟ بنده کارهایی دیگری می کنم که همه از آن اطلاع دارند. ناراحتی ایشان از جای دیگری است. ایشان آرزو می کردند که به اینجا(پرسپولیس) آمده و مربیگری کند.

ما همگی به دولتی رای دادیم که به آن اعتماد داریم. با انتخاب افرادی که در این دولت وجود دارند نشان می دهد که همه با دانش، با اطلاع و همه به کارهای خود وارد هستند. دیگر آن زمان گذشته است که به مصلی بروی و مربیگری گدایی کنی!

هر کس که بخواهد بماند براساس توانمندی هایش است. این آقا چند تیم را به لیگ یک فرستاده است؟ بر اساس توانایی هایت صحبت کن نه اینکه بگویی من ۱۱ هفته حرف نزدم. آقای محترم شما خودت را در یک لحظه نشان دادی.

ثابت کردی از ایران می روم!

من در هر جایی که کار می کنم روی آن غیرت و تعصب دارم چرا که اعتقاد دارم باید نان حلال به سر سفره ام ببرم. فقط می خواهم بدانم تو این رقم را از کجا آوردی؟ بدون مدرک هم ثابت کردی من از ایران می روم تا تو خیالت راحت شود و فوتبال را به تو می دهم.

کوتاه فکری تا کجا؟ می گویند هکتارهکتار زمین گرفته ام اگر من نداشته باشم چه کسی باید داشته باشد؟ خدا را شکر که از هیچکس ریالی پول نگرفتم. از هیچ بانکی ریالی وام نگرفته ام و از هیچ رانتی استفاده نکرده ام. هرچه داشته ام حاصل دسترنج خودم است. من هیچ زمینی را از دولت یا ارگان دولتی نگرفته ام.

با چه رزومه ای حرف میزنی؟!

آدم هایی هستند که می خواهند در این مملکت مستقل زندگی کنند؛ اما آدم هایی مانند تو پیدا می شوند که به نمایشگاه کتاب رفته و دنبال تیم می گردند. چند سال پیش با سایپا در هفته آخر لیگ حکم بقا را گرفتی. گهر دورود کجا رفت؟ فولاد خوزستان و پیکان را چه کار کردی؟ مانده ام با چه رزومه ای حرف می زنی؟

داستان ارتباط من و قهرمانی را بگو..!

شما از محسن قهرمانی دفاع می کنی اما می گویی ۲،۳ سال پیش با او در ارتباط بودم. اگر سالم است چرا ارتباط داشتی و اگر سالم نیست پس چرا از او دفاع می کنی و داستان ارتباط چه بوده است؟ اتفاقی که برای ما رخ داده است چیست؟

سال قبل راه آهن بودم که پیشنهادی را غیرمستقیم به ما ارائه دادند که مقابلش ایستادیم و اجازه ندادیم چنین کاری صورت بگیرد.

این بار خیلی پایت را از گلیمت درازتر کردی!

هیچ احدی نمی تواند به سلامت کاری من گیر بدهد. حرف های ناقص می زنی، تهمت می زنی و نمی توانی آنها را ثابت کنی، بازهم می گویم اگر حرف تو حق بود من از این فوتبال می روم اما این بار خیلی پایت را از گلیمت درازتر کردی به خانواده ام گیر دادی. به پول هایی که هنوز ما ندیده ایم گیر دادی؛ بازهم می گویم اگر حرف هایت را حتی بدون سند ثابت کنی من از فوتبال می روم و اگر ثابت نکردی تو برو.

زمانی دنبال معافیت از جنگ بودی!
ایشان به یک مهندس مملکت توهین کرده است. زمانی که این آقا دنبال معافیت بود امثال برادر من در جنگ حضور داشتند. تو که خیلی چیزها را ندیده ای چرا داد و بی داد می کنی؟

اگر مرد بودی اسم دهقان را می آوردی!

دایی در پاسخ به این پرسش که آیا منظور مایلی کهن از کارچاق کن ها بهمن دهقان بوده است گفت: بهمن «رفیق جون جونی» من است. بهمن داداش من است و من خیلی به او مدیونم. مطمئنا خیلی از چیزها را با بهمن در میان گذشته و در خصوص مسائل زیادی با او مشورت می کنم. او هم بدون هیچ چشم داشتی کارها را انجام می دهد. بهمن برادر من است اما اگر تو مرد بودی اسم او را می آوردی.

تمام کارهایی که من نمی رسم آنها را انجام دهم بهمن لطف می کند و آنها را پیگیری می کند. یادت نرود زمانی که مربی سایپا بودی و دارابی سرپرست تیم بود دهقان نماینده شما بود. یادت که می آید؟ افتخار می کنم تا امروز تمام مالیات های خود را پرداخت کرده ام ولی ناراحتی تو از چیز دیگری است.

دست چپ و راستت را بلد نیستی!

امثال تو هستند که دست چپ و راست خود را بلد نیستند. می دانم خیلی به تو فشار آمده است. این آقا یک جا عنوان می کند آقای قهرمانی بی گناه است ولی جای دیگر می گوید ۲،۳ سال پیش به نفع ما سوت زده است. واقعا قسم حضرت ابوالفضلت را قبول کنم یا دم خروست را؟ اگر در صحبت های این آقا یک حرف درست و منطقی پیدا کردید حق با شماست.

دیروز شانس آورد پاسخش را در زمین ندادم!

از تیم داوری تعجب می کنم که چگونه او را از زمین بازی اخراج نکرد. ایشان به شکل بسیار بدی در حین بازی به سمت من آمد آن هم در شرایطی که اصلا وظیفه او نیست که چنین کاری انجام دهد. هنوز مانده ام در آن صحنه چه اتفاقی افتاد. تمام مردم دیدند که چه اتفاقی افتاد. با آن وضعیت بد مدل خودش را نشان داد و من به احترام جامعه فوتبال مثل خودش واکنش نشان ندادم وگرنه پاسخ خوبی برایش داشتم.