ملت ایران: علی نظرمحمدی را می توان یکی از محبوب ترین بازیکنان گیلانی سال های اخیر فوتبال دانست. بازیکنی که هم در ملوان توپ زده و هم در داماش. محبوبیت او روی سکوهای عضدی هنوز آنقدر هست که وقتی پای به زمین می گذارد، جو ورزشگاه را دگرگون کند. نظرمحمدی در خصوص علت خداحافظی زود هنگامش را از دنیای بازیگری می گوید:

ببینید، همه چیز خیلی سریع پیش آمد. من با نساجی قرارداد داشتم و از چند تیم دیگر هم پیشنهاد داشتم، اما در برهه ای احساس کردم که تیم شهرم بیشتر از هر زمان دیگری به من نیاز دارد. اوضاع در رشت اصلا خوب نبود و کسانی آمده بودند تا زحمات چندین ساله مدیریت داماش و بازیکنان و کادر فنی و بخصوص هواداران داماش را با خود به یغما ببرند و به نظر من وظیفه همه کسانی که داماش را دوست داشتند و کاری از دستشان بر می آمد بود که به کمک شهرشان بروند. البته تنها من نبودم که آستین بالا زدم، همه ی ورزشی ها بودند، چون یک طرف عابدینی به عنوان نماینده جامعه ورزش ایستاده بود و طرف دیگر گروهی که نیت شان خیر نبود! و خدارا شکر همه چیز ختم به خیر شد. من به خاطر اینکه بتوانم در داماش بمانم رفتم و بیشتر مبلغ قراردادم را با نساجی صلح کردم تا بدون دغدغه در داماش حاضر باشم. البته این را هم بگویم کار را چه دیدید، شاید دوباره خدا خواست و کفش و دستکش را پوشیدیم و رفتم درون دروازه!

نظرمحمدی درباره اینکه در تمرینات کمتر دیده شده که با دروازه بانها کار کند گفت: البته این سوال را دیگران هم پرسیده اند، چون فکر می کنند من مربی دروازه بانهای داماش هستم. این وظیفه بر عهده آقای مندز گذاشته شده و من هم هر جا که احساس می کنم دروازه بانهای ما نیاز به تمرینات اختصاصی تر دارند می روم و با آنها کار می کنم و نکته هایی که می دانم به آنها می گویم، اما وظیفه اصلی من، برنامه ریزی و تمرین برای کل تیم است. خوشبختانه آقای ناظمی با بلند منشی اجازه مانور بیشتر را در تیم به من داده اند و این اختیار عمل را دارم که با طراحی تمرینات به تیمم کمک کنم.

علی نظر در پاسخ به سوال تماشا که وقتی اشتباهات گلرهای این تیم را می بیند او روی نیمکت داماش چه حالی دارد گفت: اشتباه جزیی جدا ناپذیر از کار دروازه بانی است اما تکرار اشتباه دیگر بخشیدنی نیست، نه مربی می بخشد و نه هوادار. در تیم ما هم ابتدا اشتباهات در حال تکرار بود و این ما را نگران کرده بود، اما خدای شکر میلاد دوباره به روزهای خوبش برگشته و حالا ما با خیال راحت تری بازی ها را دنبال می کنیم.

وی در ارتباط با نشستنش روی نیمکت داماش و حواشی که درباره مدرک مربی گری اش در برنامه نود به آن دامن زده شد، گفت: عادل همیشه به من لطف داشته و دوست دارد من را اذیت کند! من اوایل تابستان مدرک " سی " آسیا را گرفتم و چون در کلاس جزء سه نفر اول شدم همین دی ماه امسال قرار است در کلاس " بی " هم حاضر شوم. اتفاقا به همین دلیل تا هفته پنجم نتوانستم روی نیمکت بنشینم و فکر می کنم پاقدم هم خوب بوده و از هفته ششم که مجوز حضور را گرفتم سه برد و دو مساوی گرفتیم و تنها یک بازی را باختیم. البته این را هم بگویم که ما در کادر فنی یک تیم واحد هستیم و اعتماد مهندس عابدینی به مربیانش و تقسیم وظایف توسط آقای ناظمی باعثشده که همه با قوت قلب و اعتماد به نفس کارها را انجام دهیم. من باید از آقای ناظمی هم تشکر کنم که این اجازه را به من داده تا در حوزه کاری خودم قدرت مانور زیادی داشته باشم. کلا بیشتر برنامه های تمرینی با من است و من البته روز قبل از تمرین آنها را با آقا افشین هماهنگ می کنم و اگر ایشان اجاز دادند آنها را برای بچه ها پیاده می کنم.

نظرمحمدی در ادامه، دلیل حضورش را در روز شنبه گذشته در کمیته انضباطی ربطی به داماش ندانست و افزود: من از لیگ ۸۹-۹۰ که با پاس همدان قرارداد داشتم همچنان بیش از چهل درصد مبلغ قراردادم را از این تیم طلب دارم و خوشبختانه رای کمیته انضباطی به نفع من صادر شد و منتظرم ببینم که مسئولان پاس همدان کی رای کمیته انضباطی را اجرا می کنند.

مربی حال حاضر داماش در ارتباط با شرایط کنونی و آینده تیمش گفت: وضعیت تیم ما در حال حاضر خوب است، خوشبختانه مهندس عابدینی توانسته پس از رایزنی های زیاد یک بوجه هفتگی را برای داماش مهیا کند و تزریق هفتگی این پول توانسته ما را از بحران بیرون بیاورد. بچه ها کم کم به آمادگی مطلوب رسیده اند و من به هواداران داماش قول می دهم که رتبه امسال ما با همه مشکلاتی که داشتیم علاوه بر اینکه از سال گذشته بهتر خواهد شد که تک رقمی هم می شود. ما البته در رشت از یک دوپینگ مجاز استفاده می کنیم به نام هواداران داماش، که خوشبختانه اکثر تیمها از آن محروم هستند. من به هوادارانمان قول می دهم که امسال از آن سالهایی خواهد بود که تا مدتها به آن افتخار کنند.