ملت ایران: حتی اگر گل قهرمانی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا را را هم به ثمر برساند هرگز بازی با بوریرام را از خاطر نخواهد برد. آندو در بازی چهارشنبه شبی که گذشت ستاره استقلال بود. گل آندو اندکی قبل از به صدا درآمدن سوت پایان بازی حکم تیر خلاص را داشت بر بوریرام تایلند. گلی که آندو خالقش بود. گلی که تحسین کارشناسان فوتبال آسیا را هم برانگیخت. مصاحبه اندو را به نقل از ایران ورزشی بخوانید:

الان کجایید؟
هتلی در وسط شهر سئول. هنوز خستگی بازی با بوریرام در تن مان است. عجب بازی سختی بود…
بله، نیمه دوم شرشر عرق می ریختید؛ واقعا بازی سختی بود.
بازی کردن درهوای شرجی خیلی سخت است اما نیمه دوم بدن های مان تازه راه افتاده بود. خودم پیش بینی می کردم اینطوری بشود.
و ما فکر می کردیم نیمه دوم از نفس بیفتید.
نه، هوا قدری خنک ترشد و ما هم چون با شرایط خوگرفتیم بازی بهتری انجام دادیم. من منتظر بازی بهتر تیم در نیمه دوم بودم. البته بدن های مان خیلی داغ بود.
قلعه نویی بین نیمه به شما چه گفت؟
گلی که خوردیم استرس بچه ها را زیاد کرده بود اما قلعه نویی از ما خواست تمرکز داشته باشیم و همان تمریناتی که روزهای قبل برای رسیدن به گل انجام داده بودیم را مدام تکرار کنیم. بیشتر کار روانی شد که جواب داد. آمدن مجیدی هم خیلی به ما کمک کرد. او سرعت خوبی دارد و از لحظه ای که وارد زمین شد ما گرایش زیادی به سمت دروازه حریف پیدا کردیم. سرعت فرهاد خیلی به کارمان آمد.
اما تو بهترین بودی!
(می خندد) خیلی شلوغش کردید. اینطوری ها هم که می گویید نیست. من هرکاری بلد بودم انجام دادم و سعی کردم تا آخر بازی تلاش کنم. همه خوب بودند.
گلی که زدی نزدیک به ۳۵ متر با دروازه بوریرام فاصله داشت؛ مثل صاعقه بود!
یک لحظه دیدم و زدم. کار شاقی نبود. شوت بود دیگر.
گلت را چند بار دیدی؟
یک بار بیشتر ندیدم اما وقتی خبرهای ایران را می خواندم دیدم که خیلی سروصدا کرده.
یکی از گزارشگران عرب زبان می گفت آندو بهترین گل جهان در هفته گذشته را زده.
خبرش را روی سایت ها خواندم. نمی دانم شاید، نظری ندارم.

بعضی ها هم می گفتند این شوت هدیه آن پروانه ای بود که تو نجاتش دادی!
(باز هم خنده اش می گیرد) خیلی هیجان می دهید. من فکر نمی کردم داستان آن پروانه اینقدر بزرگ بشود. بعد از بازی دیدم عکس های آن صحنه همه جا پرشده. خودم تعجب کردم چون کار خاصی نبود که بخواهد اینقدر بازتاب رسانه ای داشته باشد. کلا خیلی به من هیجان دادند. از همه ممنونم اما باور کنید کاری نکردم. هر وقت قهرمان آسیا شیدیم آن وقت از ما تعریف کنید.
به نظر می رسد حالت خیلی خوب باشد!
خدا را شکر خوبم. یعنی همه خوبند. البته بعضی از بچه ها سرما خوردند که این هم چیزی نیست. تا چهارشنبه درست می شود.
مقابل بوریرام دو نیمه متفاوت را رقم زدید. یک نیمه معمولی و ناامید کننده، یک نیمه خیلی خوب.
خب، نباید این طوری باشیم. من فکر می کنم شرایط آب و هوایی تایلند هرتیمی را دچارمشکل می کند اما در کره شرایط فرق می کند. آنجا دیگر هوا شرجی نیست و مطمئنا تیم ما بالانس می شود. منظورم این است که اینقدر تفاوت بین نیمه اول و دوم را نخواهید دید.

بازی های زیادی مقابل کره ای ها انجام دادید؛ پیش بینی ات از این بازی چیست؟
کره در سطح باشگاهی تیم های خوبی دارد. آنها خوب می دوند و تاکتیک شان بازی شناور و استفاده از کناره ها است. فکر می کنم برنامه ما بستن راه های نفوذ حریف از کناره ها باشد و بعد استفاده از موقعیت ها. البته نمی دانم نظر امیرخان چیست. شاید تاکتیک دیگری داشته باشیم.
فکر می کنی موقعیتی نصیب شما بشود.
حتما این اتفاق می افتد. کره ای ها خیلی حرفه ای هستند. شاید حرفه ای تر از ما ایرانی ها اما صرف اینکه آنها حرفه ای ترند نمی شود گفت که ما شانسی برای زدن گل نداریم. یک گل بزنیم در بازی برگشت کارمان راحت تر می شود.
ممنون؛ منتظر بازگشت شما هستیم.
منم به خاطر حمایت رسانه ها تشکر می کنم. از مردم می خواهم ما را دعا کنند تا مقابل اف سی سئول هم به نتیجه دلخواه برسیم و دست پر از شرق آسیا برگردیم. فعلا خدانگهدار.