ملت ایران: مهم تر از پیروزی پرگل فولاد خوزستان برابر سایپای البرز، نوع بازی این تیم در ۴۵ دقیقه دوم مسابقه بود.

هواداران فولاد مدت ها بود که انتظار چنین نمایشی را می کشیدند. صدرنشینی در لیگ هم آن ها را راضی نمی کرد، چرا که شکل بازی تیم فولاد به یک تیم مدعی قهرمانی شباهت نداشت. نیمه دوم بازی جمعه شب اهواز اما، متفاوت با همه آن نمایش های خسته کننده ای بود که از فولاد مدل ۹۲ مشاهده می کردیم.

اشتباه وفا هخامنش در دقیقه سوم که می توانست از سوی هر بازیکن دیگری هم رخ دهد، سایپا را پیش انداخت و تمرکز تیمی فولاد را بهم زد اما همانطور که فرکی اشاره کرد پنالتی ثانیه های پایانی نیمه نخست، قرمزهای اهواز را به بازی برگرداند تا در نیمه دوم شاهد همان تیم دوست داشتنی باشیم. تیمی ارئه گر فوتبال ناب جنوب با گل هایی از بازیکنانی که هر کدامشان می توانست یک گل دیگر هم وارد دروازه تیم تسلیم شده سایپا کند.

لوسیانو پریرا که با زدن پنالتی های فولاد شانس آقای گل شدن را دارد، پنجمین گل خود را به ثمر رساند و در گل سوم فولاد شروع کننده حمله بود. بختیار رحمانی که در دوران بلوغ فوتبال خود قرار گرفته، برای اولین بار در لیگ جاری با ضربه سر گل زد تا گلزن ترین هافبک فصل باشد. کاپیتان بختیار پایه گذار گل چهارم فولاد نیز شد. سروش رفیعی دیگر بازیکن بخش تهاجمی فولاد، سومین گل خود در پنج بازی اخیر را به ثمر رساند تا پاسخ اعتماد حسین فرکی را بدهد. رفیعی به تدریج تبدیل به همان گوش راست فجرسپاسی در فصل ۸۹-۹۰ لیگ یک می شود که در صعود فجر نقش داشت.

اسماعیل شریفات نیز ستاره اول بازی اهواز بود. شریفات با گرفتن پنالتی منجر به گل تساوی، فولاد را به جریان بازی برگرداند. این بازیکن با زدن گل سوم که بعد از دریبل های متوالی مدافعان حریف رخ داد، نمایش درخشانش را تکمیل کرد تا سایپا که برای زدن گل مساوی تلاش می کرد، کاملاً تسلیم شود.

نقطه عطف مسابقه فولاد و سایپا که به تیم اهوازی طراوت بخشید؛ همین درخشش توأمان چهار عنصر تهاجمی فولاد بود که امتیاز آورترین و البته کم سر و صداترین خط حمله لیگ سیزدهم محسوب می شود.

لوسیانو پریرا(۵ گل و ۳ پاس گل)، بختیار رحمانی(۴ گل و ۳ پاس گل)، سروش رفیعی(۳ گل و یک پاس گل) و اسماعیل شریفات(۲ گل و ۳ پاس گل) در یک سوم ابتدایی لیگ برتر به ثبت رسانده اند. مجموع ۱۴ گل و ۱۰ پاس گل از چهار بازیکن بخش تهاجمی فولاد که حالا به بالاترین میزان هماهنگی و درک متقابل رسیده اند، آماری فوق العاده است. خط حمله ای که فرکی به خوبی از آن ها بازی می گیرد.

فولاد خوزستان در چهار هفته پایانی دور رفت، باید با سه تیم تعقیب کننده اش بازی کند: نفت تهران، تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران. دقیقاً همانند سه هفته پایانی دور رفت فصل گذشته که از آن ۳ مسابقه برابر تراکتور، نفت و استقلال ۹ امتیاز کامل کسب کرد و شخصیت تیمی اش به عنوان یک گروه قابل احترام از همان جا شکل گرفت. فرکی خوب می داند که امتیازات این سه مسابقه متوالی و البته بازی اول دور برگشت برابر سپاهان می تواند چه میزان در نزدیک شدن به هدف بزرگ باشگاه فولاد تأثیر داشته باشد. برای قهرمان شدن باید همه سدها را شکست.