ملت ایران: رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال می گوید محسن قهرمانی در بازی سپاهان - پرسپولیس اشتباه کرد ولی رویانیان و دایی نباید به این راحتی ها تهمت و افترا بزنند.

به گزارش ایسنا، فریدون اصفهانیان درباره اظهارات علی دایی و محمد رویانیان درباره قضاوت محسن قهرمانی در پایان دیدار تیم های فوتبال سپاهان و پرسپولیس و طرح مواردی علیه داور بازی عنوان کرد: قطعا هر کسی که صحبت می کند، پاسخگوی حرف هایش هم هست. وظیفه داریم این مسائل را به کمیته انضباطی ارجاع دهیم. البته اعضای این کمیته خودشان حرف ها را شنیده و خوانده اند ولی ما گزارش می دهیم و توقع برخورد داریم. باید قبول کنیم که در بالاترین سطح فوتبال دنیا هم داوران اشتباه می کنند. داور گذاشته ایم که حق را به حقدار برساند اما متاسفانه برخی صحبت ها تاسف آورند. داور انسان است و جایزه الخطا. ما در یک نظام اسلامی زندگی می کنیم و این صحبت ها را نمی توان به این راحتی قبول کرد.

او افزود: نمی توان به این راحتی اتهاماتی را وارد کرد و پاسخگو نبود. یک چیز بگویم و این که آقای رویانیان گفته اند که داوری مبلغی از ایشان خواسته تا در یک بازی به نفع پرسپولیس سوت بزند. مساله اینجاست که خود من نباید رفتارم جوری باشد که به من پیشنهاد رشوه بدهند. من هم داور بوده ام ولی هیچگاه کسی به من پیشنهادی نداد. آقای رویانیان می توانست طبق روال قانونی این مساله را اطلاع دهد و ما آن را پیگیری کنیم. از خدایمان است که اگر نیروی فاسدی وجود دارد، شناسایی شود و سریعا کنار بگذاریمش؛ چرا که یک نیروی مشکل دار می تواند یک سیستم را دچار مشکل کند.

رییس کمیته داوران در ادامه با اشاره به عزم مصمم این کمیته نسبت به شکایت از علی دایی و محمد رویانیان تصریح کرد: عذرخواهی این دو هیچ دردی را دوا نمی کند. می خواهیم همه به داور اعتماد کنند و اگر مشکلی هست، قانونی حل شود. نباید تهمت و افترا بزنیم و امیدوارم که مسئولان ذیربط مطابق آیین نامه نسبت به این مساله برخورد کنند.

اصفهانیان در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا محسن قهرمانی در بازی سپاهان برابر پرسپولیس اشتباه کرد و این که آیا احتمال دوری چند هفته ای او از قضاوت فوتبال وجود دارد، بیان کرد: بله. متاسفانه آقای قهرمانی در دیدار سپاهان برابر پرسپولیس اشتباه هایی داشت و ما هم نسبت به اشتباه های ایشان مطابق آیین نامه تصمیم گیری کرده و آن را اجرایی می کنیم.