به گزارش ملت ایران به نقل ازایسنا: مدیرعامل باشگاه استقلال از پرداخت چک شخصی ۲۵۰ میلیونی برای آزادسازی یکی از بازیکنان اصلی تیمش پیش از سفر به تایلند خبر داد و گفت: به عشق استقلال این کار را کردم اما در عوض یک بازیکن مرا ممنوع‌الخروج می‌کند!

علی فتح‌الله‌زاده با تبریک موفقیت تیم فوتبال استقلال در رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مردم ایران و هواداران این تیم، در این باره اظهار کرد: واقعیت این است که بچه‌های ما پارسال هم همینطور با غیرت و همدلی بالا کار کردند. با وجود کمبود امکانات اما همدلی و همراهی مجموعه استقلال با هم که رابطه‌ای دوطرفه میان ما وجود دارد باعثچنین نتیجه ای شد.

** در استقلال مربی داریم که کنترل حاشیه‌ها را بلد است

وی افزود: ازطرفی ما مربی خوبی داریم که علاوه بر توانایی‌های فنی، در کنترل حاشیه‌های و کارهای مدیریتی تیم، کمک‌حال من است که جا دارد از او تشکر ویژه کنم. همچنین سایر عوامل مجموعه استقلال چون معاونین، کارمندان و هیات مدیره خوب که تقسیم کار کردیم و هر کسی مسوولیتی را برعهده گرفته همه و همه در این موفقیت سهیم هستند. ما کارگر نابینایی در بخش مخابرات داریم که بعد از هر پیروزی پیامک تبریک می‌فرستد، یا پدرشهید ۷۰ ساله‌ای که برای باشگاه کار می‌کند و مدام پیگیر موفقیت تیم است. بنده در این نتیجه کمترین سهم را داشتم.

** یکی، دو روز دیگر به کره‌جنوبی می‌روم

مدیرعامل استقلال از سفر چند روز آینده‌اش به کره‌جنوبی برای بازی رفت تیمش با اف سی سئول خبر داد و تصریح کرد: پیروزی استقلال برابر بوریرام که تیم قدرتمندی بود برای فوتبال ایران خوب است. حضور ما در جمع چهار تیم پایانی آسیا نشان داد تیم‌های ما بالاتر از امثال الهلال، الریان، بنیادکار و حتی برخی تیم‌های کره‌ای و ژاپنی هستند. ان‌شاالله بنده یکی، دو روز دیگر به کره‌جنوبی سفر می‌کنم تا کنار استقلال باشم. اگرچه آنها خودشان به خوبی از عهده امورات برمی‌آیند و نیازی به من ندارند اما می روم تا اگر لازم باشد تلاش کنم کارها بهتر پیش برود.

** ممنوع‌الخروج بودنم را رفع کردم اما با آن بازیکن برخورد می‌شود!

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به اینکه مگر توسط یکی از بازیکنان سال‌های پیش استقلال ممنوع‌الخروج نشده بودید، به ایسنا گفت: بله، آن بازیکن کار نادرستی انجام داد و بنده را ممنوع‌الخروج کرد و ما هم الان محدودیت را رفع کردیم اما این زشتی کار آن بازیکن را رفع نمی‌کند. طبق قانون او نمی‌توانست شکایتش را به خارج از مجموعه فوتبال ببرد و فدراسیون فوتبال قطعا با او برخورد خواهد کرد. من از طریق فدراسیون مشغول پیگیری هستم تا این بازیکن از کلیه فعالیت‌های ورزشی محروم شود.

وی در واکنش به اینکه آیا این بازیکن، محمد محمدی، دروازه‌بان سابق استقلال است نیز اظهار کرد: دوست ندارم از کسی اسم ببرم. هرچه بود کاری خوبی نبود. ما ۳ سال است به این بازیکن بدهکار هستیم، البته خودمان از این موضوع ناراحتیم اما مجموعه‌ای از اتفاقات باعثشد بدهکار بمانیم و او نباید طبق قانون چنین کاری انجام می‌داد.

** چک شخصی ۲۵۰ میلیونی دادم تا یکی از بازیکنان بتواند به تایلند برود

فتح‌الله‌زاده با بیان اینکه پیش از سفر استقلال به تایلند برای بدهی ۲۵۰ میلیون تومانی یکی از بازیکنان اصلی تیمش چک شخصی داده، در این باره به ایسنا توضیح داد: چند روز قبل از سفر تیم به تایلند شخصی نزد من آمد و گفت فلان بازیکن نمی‌تواند تیم را در سفر تایلند همراهی کند! به او گفتم مگر از دست ما یا شخصی عصبانی است؟ او گفت: خیر، مشکل مالی دارد. وقتی علت را جویا شدم گفت که چک ۲۵۰ میلیون تومانی دست یک نفر دارد و آن طلبکار به سراغش آمده است. وقتی پیگیری بیشتر کردم آن آقا در ازای چک بازیکن ما چک باشگاه استقلال را هم قبول نداشت و فقط می‌گفت چک شخصی فتح‌الله‌زاده را می‌پذیرم!

** آن بازیکن اگر به تایلند نمی‌رفت شاید بوریرام را نمی‌بردیم

وی ادامه داد: خب در اینجا آدم عاقل چه می‌کند؟ کسی که خودش ممنوع‌الخروج است و برای باشگاه متعلق به دولت کار می‌کند و خودش هزار جور مشکلات دارد حاضر است چک شخصی‌اش را بدهد؟! اما من چون به استقلال عشق دارم با این حال این کار را کردم. آن بازیکن از نفرات اصلی تیم ما بود که شاید اگر نمی‌رفت حتی مقابل بوریرام پیروز هم نمی‌شدیم. من انجام این کارها برای استقلال را دوست دارم. ما مدیون استقلال هستیم.

مدیرعامل استقلال با اشاره به اقدام بازیکنی که ممنوع‌الخروش کرده، ‌ افزود: کار آن بازیکن خوب نبود. محدودیت من رفع شد اما من در تربیتم یاد گرفته‌ام به کسی بدی نکنم. اما طبق قانون پیگیر برخورد با این بازیکن هستم.

** با کره‌ای‌ها تسویه‌ حساب شخصی دارم!

مدیرعامل استقلال در پاسخ به اینکه فکر می‌کنید تیم سئول برای انتقام شکست تیم ملی کشورش مقابل ایران در انتخابی جام جهانی، با انگیزه مضاعف به مصاف استقلال می‌آید، به ایسنا گفت: شاید اما ما هم برای تسویه حساب استقلال به میدان می‌رویم. چندین سال پیش استقلال با قبول شکست مقابل نماینده کره‌جنوبی در آسیا چهارم شد و الان یک تسویه حساب شخصی با آنها دارم. تیم ما برابر اف‌سی سئول با انگیزه بیشتری نسبت به بازی با بوریرام بازی خواهد کرد تا در همان دیدار رفت کار را تمام کرده و دل مردم را شاد کند.

** امیدوارم مقابل اف‌سی سئول روی دکل‌های آزادی هم تماشاگر بنشیند

وی در واکنش به اینکه استقلال معمولا هر وقت میزبان بازی‌های برگشت بوده با حمایت تماشاگرانش عملکرد خوبی داشته نیز تصریح کرد: همینطور است. ما امیدواریم در بازی برگشت شاهد حضور ۱۰۰ هزار نفر که هیچ شاهد حضور ۱۲۰ هزار نفر تماشاگر در استادیوم آزادی باشیم و ببنیم روی دیوارها، دکل‌ها و… هم دیگر جای خالی پیدا نمی شود.

** بازگشت خسروحیدری به تهران کار درستی بود

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به اینکه آیا بهتر نبود خسرو حیدری برای ادامه تمریناتش کنار تیم، همراه استقلال به کره‌جنوبی می‌رفت، خاطرنشان کرد: برگشتن حیدری به نفع خودش و تیم بود. به هر حال انجام سفرهای پی درپی برای هر بازیکنی سخت است. وقتی در بازی رفت نیازی به او نبود و از طرفی پایش هم کمی اذیتش می‌کرد، بهتر بود که به تهران بیاید و برنامه‌های فیزیوتراپی را دنبال کند تا برای بازی برگشت به آمادگی خوبی برسد.

** شبکه خبر یک کار زشت و تاسف‌بار مثل شبکه‌های عربی انجام داد!

مدیرعامل استقلال با انتقاد از صحبت‌های انتقادی یکی از برنامه‌های شبکه خبر نسبت به عملکرد استقلال مقابل بوریرام، به ایسنا گفت: کار شبکه خبر کار زشتی بود. وقتی تیمی که نماینده ایران است می‌برد و همه مردم خوشحال می‌شوند چرا با چنین ادبیاتی صحبت می‌کنند. آیا بوریرام تیم ضعیفی بود؟ کار شبکه خبر درست مثل کار شبکه‌های عربی بود. رفتاری که این شبکه با استقلال داشت مثل رفتار شبکه‌های عربی با تیم ما بود. واقعا این رفتار شبکه خبر زشت و تاسف‌آور است. امیدوارم مسوولان سازمان صداوسیما که برخی شبکه‌هایشان برنامه‌های خوبی ساخته و از تیم‌های ایرانی حمایت می‌کنند، مواظب رفتار شبکه خبر باشند. بسیاری از مردم ایران که برنامه را می‌دیدند با تماس تلفنی یا ارسال پیامک به باشگاه استقلال به شدت از این اقدام گله کردند. این کار برای تلویزیون ایران خوب نیست. من متن پیام‌های مردمی را افشا نمی‌کنم اما اسناد و مدارکش موجود است و اگر مسوولان خواستند تحویل‌شان می‌دهم.

** موفقیت استقلال را به پرویز مظلومی هم تبریک می‌گویم

فتح‌الله‌زاده با تبریک موفقیت استقلال به پرویز مظلومی و تشکر از وی بخاطر موضع‌گیری‌ حمایتی‌اش از استقلال و کادر فنی این تیم، در این باره اظهار کرد: من با استقلالی‌ها زندگی کردم. آنها به هم محبت دارند اما یک وقت‌هایی برخی رسانه‌ها پیازداغ حرف‌هایی که این‌ها درباره هم می‌زنند را زیاد می‌کنند. مظلومی از مربیان خوب استقلال بوده و من علاوه بر تبریک موفقیت استقلال، تبریک دیگری هم بخاطر سرمربیگری‌اش در تیم مس کرمان به او می‌گویم. مظلومی اگرچه کار سختی در مس دارد اما بخاطر علاقه‌ای که به مردم کرمان داشت این مسوولیت را پذیرفت و برایش آرزوی موفقیت دارم. او از خانواده استقلال است و همه ما کنار هم فضای صمیمانه‌ای داریم.

** فدراسیون تا فینال آسیا برای استقلال ۴ روز یکبار بازی نگذارد

مدیرعامل باشگاه استقلال همچنین از فدراسیون و سازمان لیگ خواست تا در برنامه‌ریزی مسابقات داخلی، به استقلال نگاه ملی داشته باشد و اضافه کرد: اگر استقلال بتواند به فینال لیگ قهرمانان برسد برای فوتبال ایران ارزشمند است. همچنین قهرمانی در آسیا کاری است که شاید هر ۲۰ سال یکبار اتفاق بیافتد. الان دیگر بحثاستقلال نیست بلکه بحثفوتبال ملی ماست. امیدوارم در مسیر رسیدن به فینال این رقابت‌ها، شاهد برگزاری بازی‌های فشرده و چهار روز یکبار برای استقلال نباشیم تا بازیکنان بتوانند ریکاوری خوبی داشته باشند.