ملت ایران: دیوید مویس سرمربی باتجربه منچستریونایتد در انتظار درخشش بیشتری از وین رونی ستاره انگلیسی تیمش است. رونی که اخیرا به دلیل مصدومیت از ناحیه سر شانس حضور در چند بازی تیمش را از دست داده بود، حالا به میادین ورزشی بازگشته و بعد از گلزنی در بازی با کریستال پالاس، در دور اول رقابتهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا هم ۲ گل دیگر واردورازه بایرلورکوزن نمود.

او حالا وبعد از باز کردن دروازه بایرلورکوزن، چهارمین بازیکن تاریخ باشگاه منچستریونایتد است که بیش از ۲۰۰ گل برای تیمش به ثمر رسانده و مویس، سرمربی شیاطین سرخ امیدوار است که رونی بتواند همین شروع خوبش در رقابت های این فصل را ادامه دهد.

منچستریونایتد یکشنبه در دربی شهر منچستردر ورزشگاه اتحاد مقابل سیتی به میدان خواهد رفت.

حالا سرمربی اسکاتلندی یونایتد در آستانه این بازی حساس به خبرنگاران گفت: «رونی به شدت کار کرده و دقیقا کارهایی که می تواند انجام دهد را به نمایش می گذارد. اگر وین بتواند در بازی با سیتی هم دو گل دیگر بزند، این یک گام بزرگ رو به جلو خواهد بود. من از او خواستم تا باز هم به جلو برود.»

سرمربی باتجربه یونایتد که اولین حضورش در داربی شهر منچسترر را تجربه می کند در ادامه به این نکته اشاره کرد که دربی برای بازیکنان به اندازه هواداران مهم است و گفت: «هر دربی ای که در هر شهر بزرگ دنیا برگزار می شود، مملو از هیجان است. همه این داربی ها برای هواداران تیم ها مهم هستند. این بازی ها برای بازیکنان هم مهم هستند ولی در نهایت بحثو تکلیف در پایان فصل روشن می شود؛ وقتی که می بینیم که چند امتیاز کسب کرده ایم و چه تیمی در صدر است. این امتیازات می توانند واقعا مهم باشند و شاید هم این طور نباشد. ما بازی را شروع کرده و تلاش می کنیم تا هر سه امتیاز ممکن را مال خود کنیم.»