ملت ایران: زلاتکو کرانچار، سرمربی تیم فوتبال سپاهان امروز موفق شد با یک پیروزی پر حرف و حدیثبرابر پرسپولیس بار دیگر به کورس قهرمانی بازگردد و با قرار گرفتن در رده ی دوم جدول، بیش از پیش به آینده امیدوار باشد. کرانچار در نشست خبری پس از بازی تیمش مقابل پرسپولیس در مورد شرایط این بازی و بخصوص داوری این دیدار گفت:
پیروزی برابر پرسپولیس؛ شما قاطع بودید یا قهرمانی؟
من دیروز هم در نشست خبری گفته بودم که برای این بازی کاملا آماده هستیم و فکر می کنم که در طول ۹۰ دقیقه توانستیم این موضوع را به اثبات برسانیم که ما تیم باکیفیت تری هستیم. در همان نیم ساعت اول بازی به دلیل موقعیت های زیادی که داشتیم باید سرنوشت بازی را تعیین می کردیم اما بازیکنان ما در این نیمه در ضربات آخر عجولانه کار می کردند به همین خاطر در بین دو نیمه به آن ها گفتم که با آرامش بیشتری بازی کنند و روی موقعیت ها با طومانینه بیشتری کار کنند تا به گل برسند.
بالطبع پرسپولیس در ادامه رو به بازی ریسکی و مخاطره آمیز آورد و همین به ما کمک کرد که بتوانیم بیشتر تهاجمی باشیم و شانس های بیشتری داشته باشیم اما متاسفانه بازیکنان ما این فرصت ها را از دست دادند با این حال به آن ها تبریک می گویم.
محسن قهرمانی و رد و بدل شدن وجوهی مشکوک؛ نظر شما در این بار چیست؟
من بسیار تعجب می کنم از علی دایی که به عنوان یک اسطوره در فوتبال ایران و حتی جهان مطرح است و سوابق بین المللی بسیاری دارد اما خود او می داند که در دوران بازیگری اش هم به کرات اتفاق افتاده که داور بعضی مواقع اشتباه می کند. اما نباید چنین عکس العملی به اشتباه داور نشان داد. من بعد از بازی دوباره فیلم آن صحنه را دیدم که بازیکن حریف با بغل گیری کشتی گیرانه شجاع خلیل زاده را سرنگون کرد و به نظر من داور امروز قضاوت خوبی داشت. نیازی نیست که ضعف هایمان را با مطرح کردن این مسائل پوشش دهیم.
به نظر من عکس العمل های دیگر باید از سوی کمیته داوران و نهادهای دیگر نشان داده شود چرا که فکر نمی کنم اتهام ساده ای زده شده باشد. ما امروز بازی باکیفیت و رو به جلویی انجام دادیم و تلاش کردیم با سلطه بر حریف، نتیجه را از آن خود کنیم.
حملات و ضد حملات پرشمار و بی دقتی مهاجمان؛ دلیل این امر چه بود؟
فکر می کنم به جای شما من باید نام آن بازیکنان را ببرم. منظور شما حسین پاپی و محمد غلامی است که امروز شانس های متعددی داشتند. اما آن ها را به گل تبدیل نکردند. خود ما هم می دانیم که در مسابقه های بعدی این موضوع می تواند نگران کننده باشد. اما به طور قطع در روزهای آینده و در تمرین ها به طور مصور به بازیکنان نشان می دهیم که چگونه باید از این موقعیت ها استفاده کنند و آنالیز جداگانه ای روی این صحنه ها خواهیم داشت.
تصمیم مشکوک قهرمانی؛ واقعا تاثیرگذار نبود؟
باید بگویم که خطایی که جریمه دارد باید حتما گرفته شود چه در دقیقه ۲ باشد چه ۴۲ و چه ۶۲. برای شما مثالی می زنم. ۴۰ سال پیش در یک بازی در یوگسلاوی جو جردن در میانه های میدان به وسیله بازیکن حریف سرنگون شد که این صحنه از چشم داور دور ماند اما کمک داور دید و به او گفت. داور هم بازیکن خاطی را اخراج کرد. بارها در بازی های تیم های من هم اتفاق افتاده که داور اشتباه می کند اما من هرگز به این شکل اعتراض نکرده ام چرا که معتقدم داور باید در لحظه تصمیم بگیرد و ممکن است در آن لحظه اشتباه کند. با این حال من بعد از بازی فیلم آن صحنه را دیدم و داور تصمیم درستی گرفت.
دربی فولادشهر؛ نظر شما در این رابطه چیست؟
باید در نظر بگیریم که ذوب آهن به خاطر تحمل شکست در این هفته برای جبران می آید. ما باید به تیم مان خوب استراحت بدهیم چرا که امروز بازی پرفشاری را پشت سر گذاشت. باید تمرین های خود را با توجه به نوع بازی ذوب آهن برنامه ریزی کنیم. ما در این بازی حق عقب نشینی نداریم. تیم ذوب آهن در بازی هایی که مقابل استقلال و پرسپولیس داشت، کاملا محق کسب امتیاز از این تیم ها بود. بازی با ذوب آهن یعنی یک داربی در پیش است و چون لوکا بوناچیچ قبلا در تیم سپاهان کار کرده است، کاملا با فضا و شرایط این تیم آشناست. پس مطمئنا بازی سختی خواهیم داشت اما سپاهان تیمی نیست که به همین سادگی ها به ذوب آهن امتیاز بدهد.