ملت ایران: ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی چلسی در صحبت هایی اعلام کرد که تیمش هنوز به بلوغ لازم نرسیده است.

چلسی دیشب در دور اول رقابت های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در یک دیدار خانگی در استمفورد بریج با نتیجه ۱-۲ مغلوب بازل سوئیس شد. ثانیه هایی قبل از اتمام نیمه اول اسکار گل برتری چلسی را به ثمر رساند ولی دو گل از محمد صلاح و مارکو استلر برد میهمان سوئیسی را رقم زد تا چلسی دومین باخت متوالی اش را متحمل شود.

در پایان این بازی مورینیو به خبرنگاران گفت: «فکر می کنم که تیم من هنوز بلوغ لازم و شخصیت مورد نیاز برای تحمل فشار بازی را نیافته است. ما در بازی با اورتون شاهد آن بودیم که آنها دقیقا قبل از اتمام نیمه اول به گل هایشان رسیدند و ۴شنبه شب هم این ماجرا به نحو دیگری رخ داد. وقتی اولین لغزش منفی از راه می رسد(منظورم گل مساوی است)، تیم کمی می لرزد. ما خیلی غمگین و ناراحت به خانه می رویم ولی ۵شنبه صبح بیدار شده و دوباره تلاشمان را آغاز می کنیم.»

مورینیو در بازی ۴شنبه شب برای اولین بار از ویلیان، خرید تابستانی و ۳۶ میلیون یورویی تیمش استفاده کرد.

دراین میان اقای خاص مسئولیت این باخت را پذیرفت و اعلام کرد که چلسی در رقابتهای گروهی(که با تیم های شالکه واستوا بخارست هم تیمی است) پیشرفت خواهد کرد.

مورینیو ادامه داد: «بعید می دانم که الان زمان مناسبی برای صحبت کردن در مورد عملکرد فردی بازیکنان باشد؛ ما به عنوان یک تیم باختیم و کسانی که خوب بازی کردند و آنهایی که بد بودند، هم درکنار هم در یک تیم متحمل این باخت شدند و من مسئول این باختم. من دوست دارم بازیکنانم بدرخشند و وقتی که ببریم از بازیکنانم تحسین می کنم ولی وقتی می بازیم، من مسئولم. این بازی آن طور که توقع داشتیم پیش نرفت. در نهایت ما سه امتیاز را از دست دادیم و باید جای دیگری آن را جبران کنیم. هدف مااین است که رقابتهای گروهی را در جمع ۲تیم بالای جدول به پایان ببریم و با این باخت از هدفمان دور نشده ایم. ما برای رسیدن به خواسته مان می جنگیم و معتقدم که به هدفمان خواهیم رسید.»