ملت ایران: لوکا بوناچیچ در کنفرانس مطبوعاتی قبل از دیدار با گسترش فولاد گفت: خیلی خوشحال هستم که بعد از حضور موفق در تیم گسترش فولاد، اولین بازیم در تبریز مقابل این تیم است و از صعود این تیم به لیگ برتر بسیار خرسندم.
سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در خصوص بازی مقابل گسترش فولاد گفت: هر دو تیم تقریبا امتیاز یکسانی دارند و معلوم نیست کدام تیم برنده بازی باشد. تیم گسترش فولاد تیمی جوان و جنگنده است.
وی در خصوص وضعیت لیگ برتر ایران خاطرنشان کرد: ستاره هایی که در گذشته در فوتبال ایران دیده می شدند از جمله علی دایی و خداداد عزیزی دیگر ظاهر نمی شوند، ولی بعد از سیزده دوره برگزاری لیگ، به سوی حرفه ای شدن حرکت می کند.
بوناچیچ تصریح کرد: هر دو تیم امتیاز یکسانی دارند ولی فقط تیم ذوب آهن تجربه بیشتری نسبت به گسترش فولاد دارد. برای بازی فردا مصدوم و محرومی نداریم و نفرات مد نظرم برای بازی مقابل گسترش فولاد را در اختیار دارم.
به نقل از آناج, سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا شایعات شنیده در رابطه با مذاکره شما با مس کرمان صحت دارد یا خیر، بیان داشت: من به عنوان یک مربی حرفه ای فقط به موفقیت تیمم فکر می کنم و با توجه به اینکه در کرمان خاطرات خوبی به جای گذاشته ام و بازیکنان خوبی به فوتبال این شهر معرفی کرده ام، بیشتر هواداران و مردم این شهر خواهان حضور بنده در این شهر هستند و عامل این شایعات هستند. هیچ مذاکره ای و پیشنهادی از سوی باشگاه مس کرمان به من نشده است و من تمام این شایعات را رد می کنم.
وی ادامه داد: من همیشه در پی این بوده ام که بازیکنان جوان و آینده داری را به فوتبال معرفی کنم. میلاد فخر الدینی که به خاطر مصدومیت فصل گذشته را در ترکیب تراکتورسازی حضور نداشته است، توسط من به فوتبال معرفی شده است. ولی متاسفانه پتانسیل استفاده از بازیکنان جوان در تیم ذوب آهن را ندارم و در فوتبال ایران کمتر به مربیان فرصت کار می دهند تا بتوانند روند جوانگرایی را ادامه دهند.
سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن یادآور شد: گسترش فولاد در بازی های گذشته اش نتایج خوبی گرفته است و تیم های بزرگی مثل سپاهان را متوقف کرده اند. به نظر من تنها مشکل این تیم نداشتن تجربه است که با سپری شدن لیگ، تیم هایی مثل گسترش فولاد می توانند مشکلات زیادی را برای تیم های لیگ برتری ایجاد کنند.
وی در پایان صحبت هایش تراکتورسازی را جزو مدعیان قهرمانی لیگ برتر ندانست و اضافه کرد: استقلال، پرسپولیس و سپاهان را جزو مدعیان اصلی قهرمانی فصل سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران می دانم و فولاد خوزستان و تراکتورسازی نیز می توانند این تیم ها را شگفت زده کنند و وارد کورس قهرمانی شوند. همچنین به نظر من امیر قلعه نوعی را بهترین و موفق ترین مربی ایرانی می دانم چرا که وی آشنایی خوبی با بازیکنان ایرانی و فوتبال ایران دارد.