ملت ایران: عباس سرخاب، درباره افت ناگهانی استقلال می گوید: مصدومیت های پی در پی، ضعف روحیه و انگیزه و همچنین مشکلات زیاد مالی از معضلاتی بود که در چند هفته اخیر استقلال را با مشکلات مواجه کرد و این تیم را از کوران رقابت ها کمی عقب انداخت.
وی افزود: شما ببینید، بازی با ذوب آهن تا چه اندازه ضعف استقلال را برجسته کرد. تیم امیر اصلا در این بازی خوب نبود و بعد از گل دوم هم تقریبا حرفی برای گفتن نداشت. به نظر من باید فکری به حال این تیم کرد تا در ادامه شاهد تقویت پرافتخارترین تیم ایران باشیم.
سرخاب با اشاره به شرایط تیمی که از استقلال در سال ۷۰ – ۶۹ قهرمان آسیا شد، ادامه داد: استقلال زمان ما خیلی هماهنگ تر و منسجم تر از تیم فعلی بود و تیمی که الان از استقلال می بینید، به خاطر مهره هایی که در آن جابجا شده اند با گذشت چندین هفته از بازی ها آن انسجام و هماهنگی لازم را کسب نکرده است. هماهنگی یک اصل خیلی مهم است که ما در آن سال توانستیم با بهره گیری از این اصل به مقام های قهرمانی و نایب قهرمانی آسیا برسیم و حتی خود من نیز با آن تیم بهترین بازیکن آسیا لقب گرفتم.
این پیشکسوت استقلال همچنین با اشاره به بازی حساس فردا مقابل نماینده تایلند گفت: بازی فردا بازی سختی است. تیم تایلندی از انگیزه و سرعت خوبی بهره می برد و می تواند با چاشنی انتقام گیری برای استقلال دردسرساز شود. اما در مقابل هم استقلال از مهره های مجربی بهره می برد که می توانند به کمک این تجربه خود کار رقیب را در زمین خود تمام کرده و با خیال راحتی راهی دور نیمه نهایی بازی های آسیایی شود.
بازیکن سابق آبی پوشان با اشاره به جای خالی جباری در تیم نیز ادامه داد: مجتبی ستاره بزرگی است که باید ایرادات انضباطی خود را اصلاح کند. به نظر من فتح الله زاده هم مدیر سرد و گرم چشیده ای است که اگر کمی گذشت به خرج بدهد، جباری کمک زیادی به استقلال خواهد کرد. استقلالی ها نباید اجازه بدهند جباری در این برهه حساس به یک بازیکن خانه نشین تبدیل شود.