ملت ایران: با مصدومیت محرم نوید کیا و قهر مجتبی جباری حالا سپاهانی ها به این فکر می کنند که کاش حداقل احمد جمشیدیان را نگه می داشتیم تا برای بازی های بزرگ مثل دیدار جمعه شب خیال مان از داشتن بازیساز راحت باشد اما واقعیت این است که زردپوشان اصفهانی باید با این کمبود بسازند؛ هم در این بازی هم تا وقتی که محرم برگردد یا یکی در حد و اندازه های جباری جذب تیم شود.

حالا که جدایی جباری از سپاهان قطعی شده مثل تمام بازی های این چند هفته اخیر باید تیم قدرتمند اصفهانی را بدون هافبک بازیساز و پاسور تصور کنیم اما شاید این نقیصه در دیدار حساس با پرسپولیس به چشم بیاید و کار دست کرانچار بدهد.

نکته جالب اینجاست که سپاهان در غیاب هافبک های خلاقش حتی یک بازیکن متخصص در سطح کیفی پائین تر هم ندارد و قرار است میانه میدان این تیم با حضور امید ابراهیمی در راس عقب و امین جهان عالیان و احسان حاج صفی جلوتر از او چیده شود.

البته حاج صفی در مصاف با استقلال صنعتی نمایش قابل تحسینی انجام داد اما با وجود پتانسیل های زیادی که دارد هافبک میانی و پاسور نیست و ریزه کاری های بازی در این پست را نمی داند. جهان عالیان هم بیشتر یک بازیکن دونده و جنگنده است و خلاقیت چندانی ندارد. در واقع او در نقش مکمل یک هافبک فانتزی و خلاق می تواند موثرتر باشد و بیشتر از این نمی تواند کاری کند.

باید دید این خط هافبک که البته مهاجمان خلاق و بال های تهاجمی خوبی را پیش رویش می بیند قادر به شکستن سدهای محکم و لایه به لایه بهترین خط دفاع لیگ برتر خواهد شد یا سپاهان غیبت جباری و نویدکیا را فریاد می کند.