ملت ایران: سه شنبه هفته گذشته بود که دو تیم برزیل و پرتغال در دیداری دوستانه در ورزشگاه بوستون مقابل هم قرار گرفتند و حالا روزنامه ال موندو دپورتیوو در گزارشی به این نکته اشاره کرده که نیمار، داوید لوئیز و تیاگو سیلوا، سه بازیکن تیم ملی برزیل قبل از آغاز این بازی که با برد ۱-۳ سلسائو به پایان رسید، دچار حالت تهوع شده و بالا آوردند. به نظر می رسد که سفر ۵۰ کیلومتری کاروان برزیل از هتل محل اقامتشان تا استادیوم ژیلت، باعثشده بود تا حال این ۳ بازیکن بد شود وآنها در بدو ورود به ورزشگاه دچار حالت تهوع شدند ولی با گذشت چند دقیقه حالشان بهتر شد و به اسکولاری اعلام آمادگی کردند که می توانند برای تیم به میدان بروند و فیل بزرگ هم با اطمینان از بهبود اوضاع آنها، از هر سه این بازیکنان در ترکیب تیمش استفاده کرد.

با وجود حال نه چندان مساعد نیمار، این بازیکن ۲۱ ساله برزیلی ستاره تیمش دراین بازی دوستانه بود و یک گل زد و یک پاس گل داد و در گل سوم تیمش نیز نقش تاثیرگذاری داشت. در جریان این بازی، نیمار بارها با خطای بازیکنان حریف متوقف می شد و ضربه ای که برونو آلوس، بازیکن پرتغالی با آرنج به نیمار وارد کرد، قطعا یکی از آن تصاویری است که به عنوان نشانی از خشونت در زمین چمن علیه نیمار در تاریخ دنیای فوتبال جاودانه خواهد شد. نیمار علاوه بر برونو آلوس با په په، مدافع پرتغالی رئال هم چندین بار برخورد داشت.

نیمار در گفت و گو با گلوبو تی وی به این نکته اشاره کرد که قبل از برگزاری این بازی دوستانه، مسئولان تیم ملی برزیل برای او ویدئویی را به نمایش در آوردند: «مسئولان تیم برای من و تیاگو سیلوا ویدئویی را پخش کردند و در جریان پخش این ویدئو از ما خواستند تا وارد بازیهای حاشیه ای نشده و درمقابل رفتارهای خشن بازیکنان حریف تحریک نشویم. آنها نه تنها از من، بلکه از سایر هم تیمی هایم نیز چنین درخواستی داشتند.»

گویا این ویدئو تاثیرگذاری مثبتی هم برروی نیمار داشت و این ستاره جوان نه در مقابل خطاهای پی در پی په په و نه درمقابل رفتارهای خشن برونو آلوس واکنش تندو خشم آلودی نشان نداد.

به نظر می رسد که با حضور نیمار و ادامه رفتارهای خشونت آمیز په په در زمین چمن، باید در انتظار دو بازی ال کلاسیکوی داغ در ماه های اکتبر و مارس پیش رو باشیم