ملت ایران: تیم امسال منصور ابراهیم زاده بعد از مس قعرنشین و همراه با فجر و سایپا دومین تیم ضعیف در خط حمله لیگ است که در ۹ بازی فقط ۶ گل زده که تازه ۲ تای ان هم از روی نقطه پنالتی و سه تا آن در یک بازی بوده است.

راه آهن سورینت با ثبت چهار مساوی بدون گل که سه تای آن درورزشگاه خانگی بوده نشان می دهد در گلزنی مشکل دارد و تا حالا سرمربی اصفهانی این تیم موفق به حل مشکل تیمش در این زمینه نشده.

فقط یک گل در ورزشگاه تختی!

راه آهن سورینت امسال ورزشگاه تختی را به عنوان استادیوم خانگی اش انتخاب کرد اما با وجود ۵ بازی در این ورزشگاه فقط یک گل به ثمر رسانده. سورینتی ها تاکنون دو باخت و سه مساوی در این استادیوم به دست آورده اند تا مشخص شود حضور در تختی برای آنها آمد نداشته است. آنها در هفته های اول و سوم مقابل مس و ملوان به تساوی صفر – صفر رسیدند و در هفته های پنجم و هفتم مقابل فولاد و گسترش فولاد به ترتیب یک – صفر و دو بر یک باختند. آخرین بازی خانگی این تیم در ورزشگاه تختی هم مقابل فجر انجام شد که بدون گل به پایان رسید. تنها گل این تیم در ورزشگاه تختی را هم حسین پاشایی کاپیتان اول سورینت مقابل گسترش فولاد به ثمر رسانده که البته یک مهاجم نیست.

پنج مهاجم و تنها یک گل از روی نقطه پنالتی

به لیست مهاجمان راه آهن سورینت که نگاه می کنیم به لحاظ کیفیت با بازیکنان ضعیفی مواجه نمی شویم اما ظاهرا از بین ۵ مهاجم حاضر در تیم ابراهیم زاده فقط یکی شان آن هم از روی نقطه پنالتی گل زده که آمار ناامیدکننده ای است.

امین منوچهری با ۶۲۰ دقیقه بازی تنها یک گل در کرج از روی نقطه پنالتی زد. مهاجم دوم تیم هم رضا خالقی فر است که ۵۵۷ دقیقه بازی کرده و گل نزده. بهنام برزای با ۱۳۲ دقیقه بازی هنوز موفق به گلزنی نشده و اکبر صغیری و علیرضا عظیمی به ترتیب ۲۷ و ۶ دقیقه بازی کرده اند و طبیعتا نباید از آنها انتظار گلزنی داشت. علی علیپور هم یکی از مهاجمان جوان تیم است که سرجمع ۵۳ دقیقه برای تیمش به میدان رفته و گلی نزده است.

فقدان خلاقیت مهمترین مشکل گلزنی

به نظر می رسد فقدان بازیکنان خلاق در تیم و به خصوص خط هافبک و حمله یکی از مهمترین دلایل این اتفاق باشد. میلاد نوری مهمترین پاسور تیم قبل از اینکه در ترکیب جا بیافتد بعد از بازی هفته پنجم مقابل فولاد مصدوم شده و هنوز برنگشته است. مجتبی شیری هنوز کیفیت فصل گذشته را ندارد و بهادر عبدی با وجود تلاش زیاد و شروع خوب در این فصل در برخی بازی ها کاری از پیش نمی برد.

با این حال سه گل از مجموع شش گل تیم را بال های کناری سورینت یعنی عبدی(۲ گل) و شیری زده اند و دو گل دیگر هم سهم آشوبی(پنالتی) و پاشایی است. کاپیتانی که با ۱۱۸ دقیقه بازی یک گل زده و اخیرا گفته از نیمکت نشینی ناراحت است.

منصور با این خط حمله چه می کند؟

به نظر می رسد بازگشت میلاد نوری به ترکیب که شاید از این هفته در قم مقابل صبا به میدان برود مشکل را تا حدودی حل کند اما آنهایی که شرایط راه آهن را تعقیب می کنند، معتقدند ابراهیم زاده باید در فصل نقل و انتقالات یک مهاجم گلزن ششدانگ مثل رضا نوروزی، رضا عنایتی یا سید صالحی جذب می کرد. گروهی نیز معتقدند ابراهیم زاده باید از جوان هایی مثل برزای بیشتر استفاده کند کما اینکه او هر وقت به جوان ها اعتماد کرده بهتر نتیجه گرفته است.

جالب اینجاست که کریم قنبری دستیار اول ابراهیم زاده در مصاحبه بعد از بازی گفته مهاجمان راه آهن از اینکه موقعیت ها را از دست بدهند می ترسند و این یعنی که استرس و فشار در بین آنها زیاد است.

با این حال اعتماد مدیران سورینت به ابراهیم زاده و اینکه به او اطمینان دارند تا شرایط تیم و مهاجمان را بهتر خواهد کرد و البته سابقه او در نفت با احیای مهاجمی مثل منوچهری همچنان امیدها را به او زنده نگه داشته است.

باید دید ابراهیم زاده با خط حمله تیمش چه می کند. شاید هم او برای گل زدن نیاز داشته باشد که ورزشگاه خانگی تیمش را تغییر دهد!