ملت ایران: قهرمانی در لیگ یازدهم، ربودن کاپ قهرمانی از دست سرخابی ها در جام حذفی سال گذشته و حضور در کورس قهرمانی تا هفته های پایانی لیگ دوازدهم، همه نشات گرفته از تفکرات حرفه ای زلاتکو کرانچار مرد کروات و رهبر فنی سپاهان در دو سال اخیر بوده اما امان از این فوتبال بی رحم ونتیجه گرای ما که بطور به طرفه العینی شکوه واقتدار را قلع وقمع می کند. جالب اینجاست که قبل از اینکه فصل جاری استارت بخورد اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل باشگاه سپاهان در محافل خصوصی خود با اجماع کلی نظر به سکانداری امیر قلعه نویی برای هدایت زرد پوشان داشتند اما رسول خورش سرپرست وقت تیم به همراه کاپیتان نوید کیا که هر دو صاحب نفوذ و قدرت در تیم به حساب می آمدند و می آیند رای به مربیگری دوباره کرانچار داده و بدین ترتیب نظر هیات مدیره و تائید علیرضا رحیمی بی نتیجه می ماند.

پس از آن زردهای نصف جهان در بازار مکاره نقل وانتقالات سر کیسه را شل می کنند و مهره های شاخص دیگر تیمها را به استخدام در می آورند تا از بقیه مدعیان قهرمانی در راه بستن تیمی مقتدر عقب نمانند. سپاهان با توجه به مصدومیت کاپیتان نویدکیا شاه مهره ناراضی آبی پوشان را بدون هیچ گونه پیش شرطی به استخدام در می آورد اما در ادامه راه اختلاف نظر رسول خوروش با مدیر عامل باشگاه، دل نبستن به تمرینات و قهر زیدان آبی ها از اردوی تیم، نتایج نه چندان دلچسب هشت هفته ابتدایی فصل موجب می شود تا زمزمه اخراج یا استعفای کرانچار به گوش برسد.

اما در آستانه دیدار کلاسیک و فوق العاده حساس سپاهان – پرسپولیس خبرهای جالب تری هم از تیم سپاهان به بیرون درز پیدا کرده مبنی بر اینکه مقدمات برگشت مجتبی جباری ناراضی ترین فوتبالیست یک دهه اخیر به تیمش را منصور ابراهیم زاده فراهم کرده تا با قوت گرفتن این خبر کرانچار – که بشدت مخالف بازگشت جباری است و ظاهرا از اول هم او را نمی خواسته - تا نیم فصل لیگ برتر در فکر استعفا یا برکناری خود باشد. جباری و سپاهان در حال مذاکره برای تعیین تکلیف این بازیکن هستند.