ملت ایران: پرسپولیس در اتفاقی بی سابقه طی فصول اخیر لیگ برتر برای پنجمین هفته متوالی در روز تعطیل هفته به میدان می رود. سرخ ها که البته در هفته های ابتدایی هم بازی بیرون از خانه خود مقابل ذوب آهن را در روز جمعه برگزار کردند از هفته پنجم به این سو در تهران و بازی کرده و البته در روزهای جمعه به میدان رفته اند. سرخ ها به ترتیب مقابل ملوان، نفت تهران، فولاد و استقلال در روز تعطیل هفته بازی کرده اند و فردا شب در پنجمین جمعه متوالی مقابل گسترش فولاد قرار می گیرند.

در این میان سرخ ها در مصاف با نفت و استقلال میزبان نبودند و در این ۵ هفته تنها یک بار خارج از ورزشگاه آزادی و در استادیوم تختی به میدان رفته اند.

با این حال جالب است که به غیر از بازی با استقلال که همیشه برای هواداران حساس است و از همه جای کشور برای دین بازی به ورزشگاه می آیند، پرسپولیس در روز تعطیل و ورزشگاه خانگی اش تماشاگر زیادی ندارد.

سرخ ها در بازی با ملوان ۲۰ هزار تماشاگر داشتند و بعد از آن در ورزشگاه تختی تعداد تماشاگران شان به سختی به ۱۰ هزار نفر می رسید. تعداد هواداران پرسپولیس مقابل فولاد صدرنشین هم کمتر از ۳۰ هزار نفر بود.

در واقع مجموع تعداد تماشاگران این سه بازی خانگی که در روز جمعه بر گزار می شد و طبیعتا باید تعداد زیادی از دوستداران این تیم را به ورزشگاه می کشاند به اندازه یکی از بازی های پرتماشاگر سال های دورش تماشاگر نداشت که این موضوع نگرانی های جدیدی را در خصوص تیم محبوب پایتخت به وجود می آورد.

فصل گذشته پرسپولیس که در میانه جدول یا نیمه پائینی جدول حضور داشت در بسیاری از هفته ها از استقلالی که برای قهرمانی می جنگید و همواره در مکان های بالایی جدول قرار داشت تماشاگر بیشتری داشت(با در نظر گرفتن اینکه یادمان نمی آید بازیهایش در روز جمعه برگزار شده باشد!) اما در حالی که سرخ ها در ۸ هفته سپری شده از این فصل همواره در نیمه بالایی جدول بوده اند اما حداکثر تماشاگری که در روز جمعه برای بازی های خانگی شان به ورزشگاه می رود کمتر از سی هزار نفربوده است که برای تاریخ پرسپولیس چیزی شبیه به فاجعه به حساب می آید.

با این شرایط این سوال پیش خواهد آمد که می توان امید داشت فردا این رکورد(!) شکسته شود یا نگرانی ها در خصوص عدم استقبال هواداران از بازی های پرسپولیس ادامه خواهد داشت؟