ملت ایران: بعد از پایان مصدومیت رباط صلیبی، میلاد فخرالدینی چند هفته ای است که آماده شده و پا به پای بازیکنان تراکتورسازی تمرین می کند. فخرالدینی در این ۲،۳ هفته ای که می توانسته بازی کند از سوی مجید جلالی به بازی گرفته نشده. برای بازی مقابل ملوان هم نام فخرالدینی از سوی جلالی در لیست ۱۸ نفره تراکتورسازی قرار نگرفته تا این مدافع راست ۲۳ ساله به حرف بیاید و صحبتهایی انجام دهد علیه جلالی. فخرالدینی می گوید: «۳،۴ هفته است تمرین می کنم، از لحاظ بدنی خیلی آماده ام اما جلالی اسم مرا در لیست ۱۸ نفره نمی خواند. وضعیت پایم خیلی خوب است اما مثل اینکه جلالی اعتقادی به بازی ام ندارد. در تیم ما حق و ناحق می شود اما کسی نیست که حرفی بزند. به نظرم اینکه من در لیست ۱۸ نفره نیستم یک نوع ناحقی است. من باید بازی کنم اما جلالی بازیکنان دیگری را آورده که می خواهد از آنها استفاده کند. من بازیکن کوچکی نیستم که این وضعیت را ببینم و حرفی نزنم. می دانم چه خبر است، باور کنید اگر همین الان رضایتنامه ام را بدهند به تیم دیگری می روم. چون ۴،۵ پیشنهاد فوق العاده دارم»

میلاد فخرالدینی صحبتهایش را اینگونه ادامه می دهد: «جلالی طوری با من برخورد می کند که انگار کریم شیره ای هستم. نمی دانم چرا ولی این هفته هم اسم مرا در لیست ۱۸ نفره نخواند. امیدوارم جلالی بیاید و دلیل کارهایش را بگوید. شاید هم از قیافه من خوشش نمی آید که چنین برخوردی با من می کند. من در دفاع راست، دفاع چپ، هافبک راست و چپ و مهاجم راست و چپ می توانم بازی کنم. من به درد همه تاکتیک هایش می خورم اما گفتم که انگار دوست ندارد از من استفاده کند و علاقمند است تا بازیکنان دیگر را بازی بدهد.»

میلاد فخرالدینی در ادامه می گوید: «خیلی ناراحتم. به این دلیل که در تیم ما بازیکنانی بازی می کنند که اصلا در حد و اندازه های تراکتورسازی نیستند. همه را نمی گویم اما چند نفر اصلا نباید در تراکتور بازی کنند. متاسفانه شرایط طوری است که آنها بازی می کنند و من نه. من تا الان به احترام زینی زاده حرفی نزدم و چیزی نگفتم. اگر او موافقت کند صد در صد از تراکتورسازی می روم. البته این جدایی بستگی دارد به موافقت زینی زاده. اگر بازی نکنم اما ایشان صلاح بداند که بمانم باز هم می مانم. همه چیز به نظر زینی زاده بستگی دارد و بس»

فخرالدینی که بارها توسط کروش به تیم ملی ایران دعوت شده درباره از دست دادن پیراهن تیم ملی با وجود این شرایط می گوید: «تیم ملی برای من فوق العاده مهم است. کروش روی چند بازیکن جوان که من هم یکی از آنها هستم نظر دارد. دیدید که چند بار هم مرا به تیم ملی دعوت کرده و در غرب آسیا بازی داده. اگر بازی نکنم مطمئنا کروش بازیکن دیگری را جایگزین من می کند. با این کار جلالی باید دور تیم ملی را خط بکشم. او در فولاد هم که بود این کار را با آرش افشین کرد و باعثشد او از تیم ملی دور شود. حالا هم جلالی این کار را با من می کند. انگار او دوست دارد بازیکنان جوان را خراب کند»