ملت ایران: سپهر حیدری که همیشه از علاقه اش به پرسپولیس حرف زده و به قول خودش هواداران این تیم در وی آی پی قلب او جای دارند انگیزه زیادی برای باز کردن دروازه حریف آبی پوش دارد. سپهر که همیشه خوب حرف می زند به لزوم کسب سه امتیاز برای بالا رفتن ذوب آهن در جدول تاکید می کند اما از عدم حمایت مردم اصفهان از ذوب آهن گله دارد.

بعد از باخت به فولاد می توان گفت تیم تان در نتیجه گیری کمی نوسان دارد و به ثبات نرسیده؟

نه، ما در چهار بازی قبل از دیدار با فولاد ۸ امتیاز گرفته بودیم که به نظر من برای ذوب آهن نتیجه خوبی بود. شاید اگر بخواهم مسائل مربوط به بدنسازی و یارگیری را مطرح کنم دیگر تکراری شده باشد و به گذشته مربوط می شود اما الان ذوب آهن در بهترین شرایط قرار دارد؛ هم از لحاظ بدنی هم اینکه واقعا اعضای تیم یکدل هستند و تیم به شرایط بسیار خوبی رسیده. حتی ما در اهواز هم یک بازی یکطرفه مقابل فولاد انجام دادیم و تنها به خاطر یک ضربه ایستگاهی و تیزهوشی بختیار رحمانی باختیم. واقعا در آن شرایط و در اهواز فولاد هیچ وقت اینطوری تحت فشار قرار نگرفته بود.

بازی مقابل استقلال چطور خواهد بود؟

خب استقلالی ها هم خودشان می دانند بازی بسیار سختی مقابل ما خواهند داشت. البته استقلال هم تیم بسیار خوبی است و امیر قلعه نویی هم خیلی خوب این تیم را مدیریت می کند و از نظر فنی و ارنج هم خوب هستند. آنها روی نیمکت هم بازیکنان خوبی دارند اما من فکر می کنم در مجموعه ذوب آهن عوامل باتجربه زیادی داریم که می توانند تاثیر گذار باشند. از گلر بگیرید تا نوک حمله ما بازیکن با تجربه و هماهنگ زیادی داریم. خود استقلالی ها هم می دانند که این بازی بیرون از خانه برایشان خیلی سخت است. ما هم انگیزه داریم تا با کسب این سه امتیاز در جدول چند پله بالا بیائیم.

پس پتانسیل شکست استقلال را در تیم تان می بینی؟

صد در صد. اگر دقت کنید می بینید که نفت تهران هم تیم خیلی خوبی بود اما از ما سه گل خورد. ما ملوان را در خود انزلی بردیم و بازی با فولاد هم کاملا یکطرفه بود و فولادی ها خدا را شکر می کردند چون در آن روز به آنها نگاه خاصی داشت وگرنه در آن هوای گرم همه دیدند که ما چطور تیم صدر جدول را تحت فشار گذاشته بودیم. مقابل استقلال هم می خواهیم در حد نام ذوب آهن بازی کنیم تا کارگران ذوب آهن که چند هفته ای است بالای جدول را ندیدند شاد شوند.

ظاهرا با غیبت سه چهار بازیکن کلیدی استقلال کار برایتان راحت تر هم هست.

خب این بی تاثیر نیست اما استقلال نیمکت خوبی هم دارد. البته ما هم چند بازیکن مصدوم داریم که در اثین بازی نیستند. به غیر از وحید علی آبادی که رباط پاره کرده محسن مسلمان هم مصدوم است و معلوم نیست که در این بازی بتواند کمک مان کند یا نه.

تو همیشه از علاقه ات به پرسپولیس گفته ای و طبیعی است برای این بازی انگیزه زیادی داشته باشی. واقعا برای تو این بازی، بازی خاصی است؟

من خودم به شخصه برای استقلال و آقای قلعه نویی احترام زیادی قائلم ولی خب الان پیراهن ذوب آهن را به تن دارم و برای پیروزی این تیم تلاش می کنم. هواداران پرسپولیس هم همیشه برای من قابل احترام هستند و دوست شان دارم.

تا حالا چند گل به استقلال زده ای؟

سه گل که هر سه تایش با ضربه سر بوده است.

امکان دارد در این بازی چهارمی اش را ببینیم؟

خودم که خیلی دوست دارم گل بزنم چون بین گل سوم و چهارمم خیلی فاصله افتاده و این مساله اذیتم می کند.

اگر گل بزنی عدد چهار را نشان می دهی؟

نه بابا من اصلا دنبال این چیزها نیستم اما اگر گل بزنم حتما یک سورپرایز خواهم داشت ضمن اینکه اول سعی می کنم وظایف دفاعی ام را درست انجام بدهم.

فکر می کنی فشاری که استقلال در بازی سنگین دربی متحمل شد روی کیفیت این تیم در بازی با شما تاثیر گذار باشد؟

همیشه بازی قبل و بعد از دربی تحت تاثیر این مسابقه است. من خودم ۸-۷ تا دربی تهران را تجربه کرده ام ضمن اینکه می دانیم استقلال روی بازی با تیم تایلندی هم تمرکز کرده اما ما تمام تمرکزمان روی این بازی است و با نفرات با تجربه ای که داریم به لحاظ روانی کاملا برای این بازی آماده ایم.

کار کردن با لوکا چطور است؟ این داستان پیشنهاد مس روی کار او تاثیر نگذاشته؟

حقیقیت این است که کار لوکا را همه دیده اند و می دانند از لحاظ فنی هم سطح بالایی دارد ضمن اینکه اصلا بد اخلاق نیست فقط خیلی منضبط است. اگر دو هفته با او کار کنید می بینید که اصلا بداخلاق نیست و خیلی هم مهربان است. ما هم با ایشان راحتیم و تفکراتش را فهمیده ایم. ایشان از لحاظ فنی در سطح بالایی هستند و خیلی هم مهربانند. حاشیه هایی هم که دور و بر لوکا به وجود آمده روی کار او و و بازیکنان ذوب آهن تاثیر نمی گذارد چون ما می توانیم با پیروزی مقابل استقلال و یکی دو بازی آینده قبل از تعطیلی لیگ به بالای جدول برسیم. ما اختلاف زیادی با صدر جدول نداریم و باید در این دو سه بازی حداکثر امتیاز ها را جمع کنیم.

الان تو کاپیتان ذوب آهن هستی؟

حقیقت این است که فرقی نمی کند چون در تیم ما بازیکن باتنجربه زیاد داریم. من سال ۸۳،۸۴، ۸۵ که سه سال آخر حضورم در ذوب آهن بود افتخار کاپیتانی این تیم را داشتم. بعد از آن چند سال نبودم و بعد برگشتم اما در تیم ما همه باتجربه ها احترام همدیگر را نگه می دارند. محمد صلصالی کاپیتان اول تیم است اما او به من تعارف می زند. اصلا همه عین برادریم. بین من و مهدی رجب زاده، قاسم حدادی فر، اسماعیل فرهادی و فرشاد بهادرانی همه سابقه خیلی زیادی دارند اما به من لطف می کنند. من و صلصالی هم به خاطر رفاقتی که داریم مدام به هم بازوبند را تعارف می کنیم اما کاپیتان اول ذوب آهن صلصالی است.

راستی امسال هواداران ذوب آهن در بازی های خانگی تان از شما حمایت می کنند؟

یک تعداد محدودی می آیند اما مردم اصفهان یک مقدار به تیم ذوب آهن کم لطفی می کنند. ما نایب قهرمان آسیا هستیم و غیر از پارسال چند فصل در کورس قهرمانی بوده ایم. واقعا به حمایت آنها خیلی نیاز داریم. معمولا در بازی های ما با تیم های حریف به غیر از دیدار با پرسپولیس و استقلال حریفان فکر می کنند در خانه خودشان بازی می کنند که این خیلی کار ما را سخت می کند یا احساس می کنیم بازی دوستانه است. البته باید به آن تعدادی که به ورزشگاه می آیند دست مریزاد گفت. درست است مسافت فولادشهر تا اصفهان زیاد است اما حداقل توقع داریم مردم فولادشهر بیایند و حمایت مان کنند. حدود ۹۵-۹۰ درصد مردم فولادشهر در همان جا و کارخانه های ذوب آهن شاغلند و اصلا فلسفه ساخت ورزشگاه در آنجا این بوده که آنها بیایند و حمایت کنند اما متاسفانه این اتفاق رخ نمی دهد. فکر می کنم این مهم نیاز به کمی تبلیغ دارد.