ملت ایران: ماریو بالوتلی ستاره جوان تیم ملی ایتالیا در صحبت هایی اعلام کرد که در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل تیم ها باید از رویارویی با ایتالیا هراس داشته باشند.

برد ۱-۲ ایتالیا مقابل جمهوری چک در دیدار سه شنبه شب ورزشگاه تورین به منزله قطعی شدن صعود آتزوری به رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ بود. گل برتری ایتالیا در این بازی را بالوتلی از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

بالوتلی که در جریان مسابقه فرصت های متعدد گلزنی را از دست داد، در پایان بازی به رای سپورت گفت: «من فکر می کنم که ما در جمع مدعیان هستیم. تنها یک یا دو تیم بالاتر از ما هستند. آنها باید از ما بترسند ونباید برعکس باشد.»

دراین بازی، لیبور کوزاک، در دقیقه ۱۹ جمهوری چک را دریوونتوس استادیوم از حریف پیش انداخت. در جریان نیمه اول بالوتلی چندین فرصت طلایی را از دست داد تا نیمه اول با برتری تیم میهمان به پایان برسد ولی در نیمه دوم ایتالیا دو گل زد و به پیروزی رسید. گل دوم ایتالیا را بالوتلی از روی نقطه پنالتی زد.

این ستاره ۲۳ ساله در ادامه صحبت هایش گفت: «تا پیش از این هیچ وقت این همه فرصت را از دست نداده بودم. وقتی چک یکی از شوتهای من را مهار کرد، با خودم فکر کردم که شاید من آرام به توپ ضربه زدم و بعد از آن تلاش کردم تا قدرتم را بالا ببرم. من بدشانس بودم ولی تا پایان بازی به تلاشم ادامه دادم.»

ایتالیا حالا با فاصله ۷ امتیازی نسبت به بلغارستان در صدر جدول گروه بی رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ قرار دارد و حالا همراه با هلند صعودشان را به رقابتهای جام جهانی برزیل قطعی کرده اند.