ملت ایران: امیر قلعه نویی، سرمربی استقلال تهران که روز گذشته تمرین استقلال را به دلیل حضور در وزارت ورزش و جوانان از دست داده بود، امروز در آستانه ی دیدار برابر ذوب آهن آخرین تمرین شاکردانش را در تهران زیر نظر گرفت. قلعه نوئی که به شدت از واکنش های پس از دربی بسیار ناراحت و عصبانی است و در آغاز تمرین نیز به بازیکنانش هشدار داد تا در هیاهوی حاشیه های دربی گم نشوند، پس از پایان تمرین امروز استقلال در جمع خبرنگاران در مورد شرایط آبی پوشان گفت:
کیفیت دربی پایتخت؛ شما هم معتقد هستید خیلی ضعیف بود؟
ابتدا باید از بازی بازیکنانم به خاطر بازی خوب شان در دیدار با پرسپولیس تشکر کنم. اعتقادم این است که بازی خوبی بود امروز هم با بچه های دانشگاه شریف این بازی را دیدیم که نرم افزاری با ورژن جدید داشتند. بازی بدی نبود. البته بعد از دیدار با استقلال خوزستان ما دو بازیکن خود را از دست دادیم و یک بازیکن را در جریان بازی با پرسپولیس از دست دادیم. بنابراین در تمرینات قبل از بازی سعی کردیم روی نظم و ساختار دفاعی کار کنیم. مقابل پرسپولیس هم که تیم بزرگی است دیدید که آنها موقعیتی به جز دو شوت از راه دور نداشتند. ما خوب بازی کردیم، پرسپولیس هم خوب بود.
در کل شاهد یک بازی فیزیکی و درگیرانه از سوی دو تیم بودیم با این حال برخی می خواهند با خط و ربط این بازی را لوثکنند.
دیدار برابر ذوب آهن؛ شرایط این بازی چطور خواهد بود؟
بازی سختی مقابل این تیم داریم. سه چهار بازیکن مان مصدوم هستند و به چند بازیکن هم استراحت می دهیم زیرا بازی با بوریرام تایلند برای ما مهم است.
دیدار با صالح امیری؛ نتایج آن چه بود؟
جلسه مثبتی بود و در مورد مسائل کلان ورزش صحبت شد. با توجه به دیدگا ه های صالحی امیری به آینده کشور امیدوار شدم. او سه چهار راهکار خوب برای پرسپولیس و استقلال داشت که نشان داد در این مدت کم هم که در ورزش حضور داشته، مطالعه کرده است.
مصدومیت ستارگان استقلال؛ خطری را احساس نمی کنید؟
در حال تمرین هستم تا خودم هم بازی کنم و آماده شوم. می دانید اگر بازی کنم در هر مسابقه دو سه پاس تک به تک به مهاجمان خواهم داد. البته کادر پزشکی ما تلاش می کند اما مشکل اصلی ما این است که بازیکنان خوب استراحت نکردند و ریکاوری هم نشدند به خصوص ملی پوشان ما. به همین دلیل این مشکلات پیش می آید، امیدوارم در بازی با بوریرام بازیکنان ما برسند مخصوصا خسرو حیدری را در آن بازی داشته باشیم.
مطبوعات عامل پائین بودن کیفیت دربی؛ شما هم هم عقیده با این اظهارنظر هستید؟
در همه جای دنیا به دربی ها پرداخته می شود. در گذشته هم چنین بوده است. تیم های امیرقلعه نویی همه هجومی هستند ما به سپاهان ۴ بر ۳ باختیم. بازی استقلال و تراکتورسازی پنج گل داشت و ما پیروز شدیم. اینها نشان می دهد که تیم های من با کیفیت و هجومی بازی می کنند البته گاهی اوقات اتفاق می افتد بازی خوب نشود.
چرا به بازی ایران و کره پرداخته نمی شود؟ اگر در آن بازی ما یک بر صفر پیروز نمی شدیم و به جام جهانی نمی رفتیم آن بازی یکی از بی کیفیت ترین بازی های تیم ملی بود. دیدار ایران و کره ضعیف ترین دیدار تاریخ فوتبال ما بود. چرا به آن بازی ها پرداخته نمی شود؟ دکتر کاظمی که از او تشکر می کنم آماری داد که نشان می دهد دربی بهتر از بازی های قبل بوده اما برخی جوی علیه دربی راه می اندازند که نمی دانم از کجا خط می گیرند ولی من مطبوعات را مقصر نمی دانم.
وی در مورد اینکه در جلسه با سرپرست وزارت ورزش در مورد مشکلات مالی استقلال هم صحبت شد، گفت: در این جلسه راجع به مسائل کلان صحبت شد.