ملت ایران: برای آرش برهانی، تا اینجای کار که ۸ هفته از لیگ گذشته، فصل، فصل موفقی نبوده. درست از همان زمان که برای تمدید قرارداد آرش با استقلال شایعاتی به راه افتاد می‌شد تصور کرد که این فصل برای برهانی، یک فصل موفق و روبراه نخواهد بود. می‌گفتند آرش برهانی را امیر قلعه‌نویی نمی‌خواهد اما فتح‌ا… زاده پای خود را در یک کفش کرد که تا من هستم، آرش باید باشد. همین موضوع سبب شد تا امیر قلعه‌نویی کمتر به چشم خریدار به بازی آرش نگاه کند. برهانی در خیلی از بازی‌ها نیمکت نشین شد، درست برعکس سالهای قبل که عمدتا بازیکن اصلی بود و در بین بازیکنان فیکس وارد زمین می‌شد.

می گویند امیر قلعه‌نویی اعتقادی به آرش برهانی ندارد. این فرضیه اما کاملا اشتباه است. قلعه‌نویی ابتدای فصل هم به دلیل روش بازی استقلال، چندان مایل نبود که برهانی در استقلال بماند و قراردادش را تمدید کند. از نظر قلعه‌نویی، تیمی که مجتبی جباری را از دست داده و پاسوری را در میانه زمین خود نمی‌بیند تا پاس تودر بدهد یا از عمق، مهاجمان را در موقعیت گل زدن قرار دهد، نمی‌تواند نیازی به وجود آرش برهانی داشته باشد. آرش را اینطور می‌شناسیم که از تله آفساید فرار می‌کند، با آن سرعت بالا پشت مهاجمان صاحب توپ می‌شود و در حالتی تک به تک با دروازه‌بان روبرو می‌شود. وقتی استقلال، پاسوری مثل مجتبی را در ترکیب خود ندارد آیا امیر قلعه‌نویی می‌تواند از آرش به طور کامل استفاده کند؟
با جدایی جباری، روش بازی استقلال هم تغییر کرده. دیگر از آن حرکات ترکیبی و بازی در عمق دفاع حریف خبری نیست. همه چیز معطوف شده به حرکات خسرو حیدری از کناره‌ها و سانتر برای محمد قاضی. در سیستم جدید استقلال، محمد قاضی به کار امیر می‌آید، نه آرش برهانی چون قاضی سر می‌زند اما آرش نه. به همین دلیل کمتر به آرش برهانی بازی می‌رسد.
می گویند امیر قلعه‌نویی از نظر فنی دل خوشی از آرش ندارد، از عملکرد او راضی نیست و به همین دلیل او را روی نیمکت می‌نشاند. این اخبار اما به هیچ وجه صحیح نیست. گفته می‌شود حتی امیر قلعه‌نویی، قبل از دربی ۷۷، آرش برهانی را کنار کشیده و به او گفته: «خودم هم ناراحتم که تو بازی نمی‌کنی اما دوست دارم که تو برگردی به ترکیب اصلی و برای استقلال فیکس بازی کنی». این جملات امیر باعثشده تا آرش برهانی به آینده امیدوار باشد. تا همین چند روز پیش بحثجدایی آرش شنیده می‌شد اما او حالا همه چیز را فراموش کرده. حتی در مصاحبه‌ای گفته: «خیلی زود عروسی به کوچه ما هم می‌رسد». یعنی که امیدوار است به بازگشت و بازی در ترکیب اصلی استقلال.
شایعه شده بود برهانی نیم‌فصل از استقلال می‌رود، یا به تراکتورسازی و یا به سپاهان اما به نظر می‌رسد این اتفاق رخ نمی‌دهد. برهانی از حضور در تهران راضی است و علاقه‌ای ندارد از این شهر خارج شود، مگر اینکه اتفاقی بیفتد یا مجبور شود برای ادامه فوتبال به تیمی دیگر برود که البته هنوز این اتفاق نیفتاده. دوستانش می‌گویند از استقلال جدا شو اما او علاقه‌ای به این کار ندارد. می‌گوید از استقلال نمی‌روم و تا پایان فصل با پیراهن آبی به میدان می‌روم. حرفهای امیر قلعه‌نویی، آرش را امیدوار کرده به حضور در ترکیب اصلی. او می‌خواهد بماند، درست مثل ۷ سالی که برای استقلال به میدان رفته و گل‌های بسیاری به ثمر رسانده. یادمان نمی‌رود آرش برهانی با مربیگری امیر قلعه‌نویی به‌عنوان آقای گلی لیگ رسید، پس دوباره می‌تواند احیا شود و توسط امیر در ترکیب اصلی استقلال قرار بگیرد. البته به شرطی که شیوه بازی استقلال تغییر کند یا اینکه آرش، بازی در پست مهاجم هدف را به کلی فراموش کرده و کمی به کناره‌ها متمایل شود.

برهانی از حضور در تهران راضی است و علاقه‌ای ندارد از این شهر خارج شود، مگر اینکه اتفاقی بیفتد یا مجبور شود برای ادامه فوتبال به تیمی دیگر برود که البته هنوز این اتفاق نیفتاده. دوستانش می‌گویند از استقلال جدا شو اما او علاقه‌ای به این کار ندارد. می‌گوید از استقلال نمی‌روم و تا پایان فصل با پیراهن آبی به میدان می‌روم.