ملت ایران: علی فتح‌اله زاده، مدیرعامل باشگاه استقلال به همراه امیرقلعه‌نوئی و البته هیئت مدیره‌ی استقلال در وزارت ورزش و جوانان نشستی را با سرپرست این وزارت‌خانه در رابطه با مشکلات استقلال برگزار کردند. او پس از پایان این نشست در جمع خبرنگاران گفت:

اهمیت استقلال و پرسپولیس برای هواداران؛ شما بگوئید در چیست؟

استقلال و پرسپولیس به دلیل تبدیل شدن به ویترین فوتبال کشور از اهمیت بسیار بالایی در میان عموم مردم و هواداران بسیارشان برخوردارند.

کمک‌های وزارت خانه؛ چه نقشی را ایفا خواهد کرد؟

به دلیل شرایط دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، کمک‌های وزارت ورزش و جوانان می تواند شور و نشاط اجتماعی را در کشور گسترش داده و مردم را از حق دیدن بازی هایی در خور فوتبال برتر بهره مند کند.

استقلال مدل ۹۲؛ در چه موقعیتی قرار دارد؟

بعد از ۲۰ سال در شرف قهرمانی آسیا هستیم که همین دلیل کافی است تا سخت ترین شرایط را با جان و دل پذیرا باشیم. استقلال به دلیل قرار گرفتن در موقعیت های حساس چون شرکت در لیگ قهرمانان آسیا، شرایط خاصی را تحمل می‌کند و بازیکنان و دیگر اعضای باشگاه بدون در نظر گرفتن شرایط مالی، برای کسب بهترین نتایج تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند.

موقعیت اقتصادی استقلال؛ چگونه است؟

با خوش‌فکری عمیق می توان شرایط باشگاه را دگرگون کرد، اما وضعیت کنونی به جایی رسیده است که شاید اگر قلعه نویی نبود، نمی توانستیم ادامه دهیم.

از بودجه درنظر گرفته شده برای سال ۹۲ نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان را خود تامین خواهیم کرد، اما اگر کمک های وزارت ورزش و جوانان به باشگاه تزریق نشود به طور حتم دچار مشکل می‌شویم.

امیر قلعه‌نوئی؛ نقش او در موفقیت آبی‌پوشان چیست؟

۷ بازیکن در تیم استقلال، پیراهن تیم ملی را نیز بر تن دارند و از تفکر قلعه نویی در تیم ملی هم استفاده بهینه می‌کنند که این موضوع در سه بازی آخر ایران برای ورود به جام جهانی کاملا مشهود بود.