ملت ایران: گوران لاوره‌، هافبک صربستانی استقلال تهران بالاخره با دریافت ۴۰ هزار دلار به عنوان قسط نخست خود که البته قرار بود ۱۰۰ هزار دلار باشد، راضی به بازگشت تمرینات استقلال پیش از آغاز دیدار این تیم برابر ذوب‌آهن در فولادشهر شد. این هافبک تهاجمی درشرایطی به تمرینات آبی‌پوشان پایتخت بازگشته است که بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که خسرو حیدری نیز به دلیل مصدومیت بازی دربی و احتمالا بازی با ذوب‌آهن را از دست داد تا امیرخان دیگر حتی به حرکت‌های طولی خسرو و سانتر از جناحین نیز نتواند دل ببندد.

در این شرایط به نظر لاوره یک گام به ترکیب اصلی استقلال برای بازی با ذوب‌آهن نزدیک‌تر شده است، بخصوص این‌که امیر دیگر سیاوش اکبرپور را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد و عدم تمایل او به استفاده از آرش برهانی او را بیش از پیش مجاب می‌کند تا لاوره را با چند جلسه تمرین در بازی برابر ذوب‌آهن به میدان بفرستد.

نکته‌ای دیگر که شانس این هافبک صربستانی برای حضور در ورزشگاه فولادشهر را افزایش می‌دهد، دیدار برابر بوریرام یونایتد است. امیر قلعه‌نوئی بخوبی می‌داند که این تیم جنگنده را فقط با یک گل در تهران شکست داده است و برتری خاص دیگری بر این حریف تایلندی نداشته است. بنابراین برای غلبه بر این تیم و دفاع از تک گل خسرو حیدری، باید جنگ در میانه‌ی میدان را برخلاف تهران پیروز شود و میدان‌داری کند. در این شرایط آبی‌پوشان بیش از پیش به یک شماره‌ی ۱۰ خلاق و بازیگردان نیاز دارند. در موقعیت فعلی نیز لاوره تنها انتخاب قلعه‌نوئی است. پس باید او را بیش‌تر در شرایط مسابقه قرار دهد تا به یک آمادگی نسبی برای دیدار برابر بوریرام دست یابد.

صحبت‌های گوران لاوره نیز بوی انگیزه و تلاش برای اثبات ارزش‌های فنی را می‌دهد. او خود بسیار امیدوار است که قلعه‌نوئی به او اعتماد کند. او در آستانه‌ی دیدار برابر ذوب‌آهن در رابطه با شانس حضور خود در ترکیب استقلال می‌گوید: " من برای تعطیلات به ایران و استقلال نیامده‌ام. می‌خواهم بازی کنم و امیدوارم در این سه بازی حساس پیش‌رو سرمربی تیم به من اعتماد کند و به من بازی دهد. من پست شماره‌ی ۱۰ هستم و می‌‌دانم وظیفه‌ام این است که گل بزنم و پاس گل بدهم. "
آمادگی بدنی لاوره یکی از ابهاماتی است که شاید او را از ترکیب استقلال دور کند. هرچند او می‌گوید در تمام مدتی که از تمرین استقلال دور بوده است، جداگانه و انفرادی تمرین کرده است.