ملت ایران: تیم فوتبال استقلال تهران که پس از تساوی برابر پرسپولیس در دربی سرد پایتخت باتوجه به کسر یک امتیاز انضباطی در فاصله ی سه امتیازی فولاد خوزستان صدرنشین قرار گرفته است، حالا در هفته ی نهم ذوب آهن زخم خورده و تشنه ی ثبات را پیش رو دارد و تمرینات خود را برای رویاروئی با سبزپوشان اصفهانی در فولادشهر دنبال می کند. آبی پوشان پایتخت دیروز از ساعت ۱۷:۳۰ در کمپ مرحوم ناصر حجازی تمرینات خود را از سر گرفتند.
تمرین استقلال تهران دیروز در حالی برگزار شد که امیر قلعه نوئی، سرمربی آبی پوشان درحالی که برای ملاقات با صالحی امیری، سرپرست وزارت ورزش و جوانان به این وزارتخانه رفته بود، غائب بود و نمی توانست تمرینات شاگردانش را زیر نظر بگیرد. خسرو حیدری و سیاوش اکبرپور، مصدومان این تیم نیز از جمله ی دیگر غائبان بودند.
نکته ی بسیار مهم تمرین آبی پوشان بازگشت گوران لاوره به تمرینات این تیم، پس از دریافت مبلغ ۴۰ هزار دلار بود.
فرهاد مجیدی، کاپیتان استقلال هم سوژه ی نخست هوادارانی بود که شمار آن ها فقط به ۵۰ نفر می رسید. کودک خردسالی با دیدن فرهاد مجیدی به سمت او رفت و خود را در آغوش کاپیتان استقلال انداخت. مجیدی که از برخورد این کودک خردسال خوشحال شده بود او را با خود به رختکن کمپ استقلال برد.
در ادامه نیز مجیدی و ساموئل به یک گپ خصوصی می پرداختند که یکی از تماشاگران فریاد زد: " آقای مجیدی هوای ساموئل را داشته باش! ". این جمله باعثخنده ی الماس سیاه استقلال شد.
رضا حسن زاده و شاهین بیانی، مدافعان پیشین تیم استقلال از میهمانان ویژه تمرین آبی پوشان بودند و با برخی بازیکنان از جمله سیدمهدی رحمتی و امیرحسین صادقی خوش و بش کردند. صادقی با دیدن حسن زاده و بیانی به شوخی گفت: " سلطان دفاع های ایران دور هم جمع شدند. " او از یکی از عکاسان خواست تا از او و این ۲ مدافع پیشین استقلال عکس یادگاری بگیرد.
نکته ی جالب دیگر، حضور شاهرخ بیانی، پایه ثابت تمرینات استقلال بود که به طرف شاهین بیانی برادر خود نرفت.
خبرنگار تلویزیون سوئیس که برای تهیه ی گزارش در مورد فوتبال ایران به کشورمان آمده است، دیروز در تمرین استقلال حضور یافت.
سید مهدی رحمتی در ابتدای تمرین با دستگاهی به نام استاپلر تمرین کرد و سپس زیر نظر حمید بابازاده تمرین اختصاصی انجام داد.
در بخش فوتبال درون تیمی نظری، مهاجم استقلال از ناحیه پا مصدوم شد اما پس از مداوا توسط پزشک به تمرینات بازگشت.
هاشم بیک زاده زیر نظر حاج قاسم اختصاصی تمرین کردو جواد نکونام نیز ۳۰ دقیقه زودتر به تمرین خود پایان داد.
در بخش پایانی تمرین به علت کمبود بازیکن مهدی رحمتی در نقش یک مهاجم ظاهر شد.