ملت ایران: پس از این که کمیته ی انضباطی فوتبال رأی خود در خصوص کسر امتیاز از تیم فوتبال سایپای کرج را به دلیل فحاشی هوادارانش لغو کرد، حالا نوبت به تیم داماش رسید تا به سرنوشت تیم سایپا دچار شود و با یک عقب نشینی از سوی اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته ی انضباطی روبرو شوند.

اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته ی انضباطی فدراسیون فوتبال، وقتی با شکایت باشگاه داماش به کمیته ی استیناف درخصوص کسر یک امتیاز به دلیل فحاشی و کارهای غیراخلاقی هواداران روبرو می شود، در نامه ای به کمیته ی استیناف، اعتراض این باشگاه را به همراه پرونده ی مربوطه به این کمیته ارجاع می دهد. اما جالب است بدانید که این نامه یک رونوشتی نیز دارد که به سازمان لیگ مرتبط است که در این رونوشت حسن زاده از این سازمان درخواست کرده است تا سازمان لیگ تا زمان اعلام نتیجه ی کمیته ی استیناف از کسر این امتیاز خودداری کند و امتیاز رفته ی داماش را به این برگرداند.

طبیعی است که علت این امر احتمالاتی است که در مورد رأی کمیته ی استیناف داده شده است و تاثیر خود را بر این رأی نیز خواهد گذاشت.

با این شرایط ملوان بندر انزلی و استقلال تهران تنها باشگاه هائی هستند که شامل این قانون شده اند، قانونی که تاکنون مورد پذیرش فیفا قرار نگرفته است و جدول فیفا همچنان بدون کسر امیتاز به رده بندی تیم های باشگاه پرداخته است.