ملت ایران: جانلوئیجی بوفون دروازه بان تیم ملی ایتالیا براین باور است که ایتالیا می تواند برای دومین بار در هشت سال اخیر قهرمان جام جهانی شود و توانایی های لازم برای انجام این کار را دارد.

آخرین باری که آتزوری جام جهانی را بالای سر برد به سال ۲۰۰۶ برمی گشت. آنها درسال ۲۰۱۲ به فینال یورو رسیدند و حالا دروازه بان بینکونری تشنه آن است تا برای دومین بار طعم قهرمانی در جام جهانی را بچشد

بوفون در صحبت هایی به اسکای سپورت ایتالیا گفت: «خیلی خوب خواهد بود تا یک بار دیگر قهرمان جام جهانی شویم. ما پتانسیل این کار را داریم. هرچند که شاید ملت های دیگر فرصت به مراتب بهتری در مقایسه با ما داشته باشند. من هیچ وقت از تیم ملی ناامید نخواهم شد. دلیلی برای ترک تیم ملی نمی بینم و تا وقتی که سرمربی تیم تصمیم به نبودن من بگیرد، درخدمت تیم خواهم بود ولی زمانی که سرمربی چنین تصمیمی گرفت بدون هیچ مشکلی این تصمیم را خواهم پذیرفت. خودم شهامت این را ندارم که کنار بروم و اگر در زمانی که هنوز توانایی رقابت کردن را دارم، کناره گیری کنم، شرم آور خواهد بود.»

بوفون یک بازی ملی دیگر تا رکورد بازیهای ملی فابیو کاناوارو فاصله دارد و می تواند در بازی روز سه شنبه در شهر تورین مقابل جمهوری چک به رکورد ملی این ستاره باتجربه برسد. بوفون۳۵ ساله در صحبت هایی اعلام کرده که این دستیابی بزرگی برای او خواهد بود: «رسیدن به رکورد کاناوارو از سپری شدن سالهای زیادی خبر می دهد. اگر حضور در تیم جوانان را حساب کنید، من ۱۶ سال یا ۲۰سال است که در تیم ملی بوده ام. من همیشه سعی کرده ام که پرچم کشورم را در بالاترین جایگاه ممکن قرار دهم و هنوز در فکر کسب جامهای قهرمانی هستم.»

برد در بازی روز سه شنبه به منزله صعود مستقیم ایتالیا به رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۴ خواهد بود.