ملت ایران: مازیار زارع که در لیگ سیزدهم عملکرد بسیاری بهتری نسبت به فصل گذشته داشته، در دقیقه ۶۴ بازی با تیم سایپا، پشت ضربه پنالتی قرار می گیرد اما محمد باقر صادقی موفق به مهار ضربه پنالتی می شود، تا این که در دقیقه ۷۱ سجاد شهباز زاده دومین گل خود و سایپا را به ثمر می رساند، بعد از گل دوم سایپا، یک ضربه آزاد برای ملوان به دست می آید و مازیار پشت ضربه قرار می گیرد. برخی تماشاگران عصبانی در پشت نیمکت ملوان شروع می کنند به سر دادن شعار مازیار قایقران! البته به تمسخر!

حسین هادی نیا در وب سایت ملوان کلاب بقیه ماجرا را بدین گونه شرح می دهد: «شعار مازیار قایقران به مازیار برخورد و با دست به تماشاگران و البته به تمسخر اشاره زد بلندتر… بازی تمام شد. مازیار رفت سمت روبه روی جایگاه و با دست اشاره زد من دیگه نیستم! منظورشو نفهمیدم!!! بعد اومد سمت سکوی ما… نگاه معنادار… یه هوادار: بی غی… هوادار دیگه پول حرومت باشه! مازیار: سه ماهه پول نگرفتیم حرف نزن. حرفای تند هوادارا و عکس العمل مازیار… جلوی دهن مازیارو میگیرن میبرنش رختکن تا درگیری شدید و احیانا فیزیکی نشه… از قضا پدر مازیار تو سکو بود… درگیری پدر مازیار با هوادارا: فحاشی کردید.. یکی از هوادارا فحش ندادیم، گفتیم پول مفته… پدر مازیار عصبانی تر میشه… در گیری شدید میشه.. نیروی انتظامی.. فشار پدر مازیار میفته …»
باخت سه بر صفر ملوان از سایپا، این تیم گیلانی را که بدون مالک است حسابی به حاشیه برده، مصاحبه سعید سالارزاده با برنامه ۹۰ که به انتقاد از وضعیت موجود پرداخته با عکس العمل درودگر مواجه شد و او را به کمیته انضباطی باشگاه فرا خواند. از سوی دیگر هواداران مانند بازی با ذوب آهن علیه درودگر شعار دادندکه حسابی عکس العمل مدیر عامل باشگاه ملوان را برانگیخت و تهدید کرد در صورت ادامه این رفتار تماشاگران از بندرانزلی خواهد رفت.
البته درودگر از زارع و بازیکنان خود نیز دفاع کرده و از اقلیتی که به بازیکنان اهانت کرده اند شاکی است و عقیده دارد آنها از جایی خط گرفته اند. ملوان مدل لیگ سیزدهم که بدون پشتوانه مالی بسته شده، بازیکنان ذخیره مناسبی ندارد و این در بازی با سایپا با غیبت پاشنکو و تعویض اجباری رافخایی و دغاغله به اثبات رسید.
آیا سرنوشت ابومسلم خراسان و نساجی مازندران و آرارات و تهرانجوان و کیان در انتظار تیم ریشه دار ملوان است که به حال خود رها شده؟! تیمی که خوب بسته نشده و آن قدر مشکل مالی دارد که برای هوادارانش شماره حساب بانکی و ارزی اعلام می کند. با این شرایط باید هر چه زودتر فکری به حال این تیم کرد. از مسوولان شهری و استانی که آبی گرم نمی شود، تنها هواداران دلسوز ملوان هستند که می توانند این تیم را نجات دهند، نبود کانون هواداران کار این این هواداران دلسوز را مشکل تر هم می کند، آنها باید بقیه هواداران و عاشقان ملوان را یکدست کنند، مانند لیگ یازدهم که با کمک فرهاد پورغلامی و پنج درصد منطقه آزاد قوی سپید را در لیگ نگه داشتند و نگذاشتند بال هایش بشکند.
در وهله اول ملوانی ها باید جو سن سیروس را تغییر دهند، هم آن جهنم سپید گذشته را به وجود بیاورند و هم آن دسته شبه هوادارانی که انگار به قصد از هم پاشاندن این ملوان شکننده به استادیوم خانگی می آیند را از خود دور کنند.