ملت ایران: علی فتح اله زاده، مدیرعامل باشگاه استقلال درشرایطی که تا ساعاتی دیگر تیم او باید به مصاف تیم پرسپولیس تهران در رقابتی سنتی به نام شهرآورد پایتخت برود، روی خط برنامه ی ورزش و مردم آمد و در این وضعیت نیز دست از کری برنداشت و بر موضع خود استوار و محکم ایستاد که تیم او سرشار از ستاره هائی در قد و قامت خلعتبری است و از بابت خوشحال است که پرسپولیس هم فقط یک ستاره در سطح استانداردهای محمدرضا خلعتبری در اختیار دارد.

فتح اله زاده صحبت های خود را با اشاره به سطح بالای فوتبال ایران آغاز کرد و در این رابطه گفت: " مفتخر هستیم که فوتبال ما در شرایطی قرار دارد که سطح آن طعنه به سطح فوتبال جهان می زند و چنین رقابت هائی را در خود برگزار می کند. "

مدیرعامل باشگاه استقبال در ادامه با اشاره به حضور پرشمار هواداران سرخ آبی در ورزشگاه آزادی اشاره به خاطره ای کرد و گفت: " زمانی که رودی فولر برای تماشای دربی به ایران آمد، گفتم ۱۰۰ هزار نفر برای تماشای این دیدار سنتی به ورزشگاه خواهند آمد و فولر، سرمربی اسبق تیم ملی آلمان با تعجب پرسید: ۱۰۰ هزار نفر برای تماشای فوتبالی در ایران؟! گفتم حالا به ورزشگاه خواهیم رفت و خواهیم دید. وقتی به ورزشگاه رفتیم او با دیدن تراکم تماشاگران با آلمان تماس گرفت و با تعجب از استقبال پرشور هواداران در فوتبال ایران گفت. "

این مدیرعامل در ادامه گفت: " به فولر گفتم تازه خانم ها اجازه ی ورود ندارند وگرنه تماشاگران می شدند ۳۰۰ هزار تا! "

در این زمان بود که شوخی بهرام شفیع گل کرد و گفت: " البته اگر خانم ها به ورزشگاه بیایند دیگر سوت داور شنیده نمی شود. "

فتح اله زاده در پاسخ به سوال شفیع که پرسید پاداشی برای پیروزی در دربی در نظر گرفته اید، گفت: " من فکر می کنم این شایعات را دوستان پرسپولیسی به گوش شما رسانده اند و ما هیچ پاداشی برای پیروزی در این دیدار در نظر نگرفته ایم و بازیکنان ما آن قدر متعصب و با غیرت هستند که نیازی به پاداش نباشد و خودشان وظیفه ی خود را انجام دهند. "

در این میان شفیع تیکه ای به مدیرعامل آبی ها انداخت و گفت: " اصلا بگو شما پول قرارداد بازیکنان را بدهید، پاداش پیش کش! "

فتح اله زاده نیز در ادامه کم نیاورد و گفت: " بله همین آقای ارژنگی، همکار شما سه سال است به دنبال طلب خود از باشگاه است و به پول خود نمی رسد! "

در ادامه شفیع از رسیدن مجوز بازی خلعتبری گفت که مدیرعامل آبی ها در پاسخ گفت: " خوشحالم که این اتفاق افتاد و من جسارت می کنم و درکار آقای دائی دخالت می کنم و خواهش می کنم به این بازیکن میدان دهد. من خوشحالم که پرسپولیس نیز یک بازیکن در قد و قامت خلعتبری دارد چون استقلال ۷ تا ۸ بازیکن در قد و قامت خلعتبری دارد. "

حسن ختام صحبت های فتح اله زاده نیز توصیه و خواهشی از هواداران دو تیم بود و گفت: " چون آقای رویانیان پشت خط نیست من به نیابت از ایشان از هواداران خواهش می کنم تیم خود را تشویق کنند و ما شاهد یک بازی فرهنگی باشیم. "