ملت ایران: ریکاردو کاکا در آخرین روز نقل و انتقالات تابستانی سرانجام پس از کش و قوس های فراوان راهی میلان شد جایی که بی صبرانه هواداران روسونری انتظار پسر طلایی خود را می کشیدند. کاکا که میلان را با قراردادی به ارزش ۶۵ میلیون یورو ترک کرده بود مجددا به میلان بازگشت اما این بار رایگان.

پیش از این توسط وبسایت رسمی باشگاه میلان گفته شده بود که کاکا پنجشنبه عصر از مادرید به میلان بازمی گردد و در مراسم معارفه به همراه کنفرانس مطبوعاتی اش شرکت خواهد کرد

به نقل از ac - milan. ir - کاکای ۳۱ ساله در مراسم معارفه ی خود گفت:

" تقصیر مورینیو نبود که رئال را ترک کردم. راستش را به خواهیم او مرا قوی تر کرد. "

" من در این سال ها تلاش کردم تا بیشترین توان خود را ارائه بدهم تا مطمئن شوم در برنامه های او هستم اما متاسفانه گاهی آماده نبودم و این کمکی به من نمی کرد. در مادرید یه یک تجربه شخصی رسیدم در حالی که چندان حرفه ای نبود. اما می توانم بگویم که رشد و پیشرفت خوبی داشتم. "

" از تجربه ی پوشیدن لباس رئال پشیمان نیستم اما وقتی به اتفاقات سپری شده فکر می کنم می بینم که کمی انگیزه ی بازی کردن را از دست داده ام. زمانی تصیمیم گرفتم رئال را ترک کنم که با کارلو انجلوتی صحبت کردم.
" من نمی توانستم به طور مداوم بازی کنم دلیلش مصدومیت ها و رقابت شدید برای حضور در زمین بود. "

"

کاکا در ادامه گفت: " حالا می خواهم در میلان به طور مداوم بازی کنم این همان چیزی است که بر مبنای آن تصمیم گیری کردم. حالا می توانم لذت دوباره به میدان رفتن را بدست بیاورم. میلان انگیزه ی من بود. میلان در حال حاضر یکی از هفت باشگاه بزرگ اروپا است و در حال حاضر باید تلاش کنیم که در هر رقابتی پیروز باشیم. "

" میلان می تواند در اروپا و ایتالیا خوب باشد ما بازیکنان بزرگی داریم که فشار زیادی را تحمل کرده اند. من از یک میلان همیشه پیروز می آیم. اما این یک شرایط جدید برای من است. من مسیر متفاوتی را باید سپری کنم و به جوان تر ها کمک کنم چرا که در گذشته من در این تیم مورد حمایت ستاره های بزرگی بودم "

به نظر می رسد کاکا قرار است در سیستم ۴-۳ - ۱-۲ آلگری به میدان برود.

" من پشت سر هر دو مهاجم بازی می کنم اما اگر مربی بخواهد پست دیگری به من بدهد مشکلی با این موضوع ندارم. "

" فکر می کنم که به کمک ماریو بالوتلی بتوانیم کار های بزرگی انجام دهیم. ماریو در میلان کار بزرگی کرده. بحثفقط بودن ماریو نیست، چرا که پاتزینی، ماتری، روبینیو و الشعراوی نیز بازیکنان بزرگی هستند. ابتدا باید ثبات کافی را بدست آورم اما از لحاظ فیزیکی و جسمانی آماده ی بازی هستم "

او در پایان گفت:

" این روز ها بسیار خاص است چرا که زندگی من اینجاست. وقتی وارد میلان شدم احساس کردم که هرگز اینجا را ترک نکرده ام. "