ملت ایران: امیر قلعه نویی بار دیگر تاکید کرد که خسرو حیدری به دربی نمی رسد و به دنبال غافلگیر کردن حریف نیست. قلعه نویی درباره ی شرایط این دیدار گفت:

وی درباره شرایط روحی و روانی استقلال پیش از دربی خاطرنشان کرد: بازی استقلال و پرسپولیس جزء ۱۰ دربی برتر دنیاست و این افتخاری برای ماست. حال باید شاخصه های خود را داشته باشد. آرزو می کنم بازی تاکتیکی و خوبی برگزار شود تا تمامی هواداران از بازی لذت ببرند. نتیجه هم دست خداست. ما تلاش خود را انجام می دهیم و توانایی لازم هم داریم اما نتیجه دست خداست.

سرمربی استقلال یادآور شد: درباره شرایط روحی و روانی باید بگویم که با باخت هفته قبل که بر اثر اشتباهات داوری هم اتفاق افتاد شرایط بهتری داریم. البته باخت شکست هفته قبل در ابتدا روی عملکرد ضعیف خودمان بود اما یک پنالتی و گل سالم ما را نگرفتند. این پنالتی و گل سالم ما زمانی بود که بازی یک بر یک بود. بعد از این شکست روی مسائل روحی و روانی کار کردیم. در این مدت ۲ بازیکن کلیدی خود را که خسرو حیدری و هاشم بیک زاده را از دست دادیم و تغییراتی در سیستم به وجود آوردیم.

قلعه نویی در مورد اینکه گفته می شود مصدومیت خسرو حیدری جدی نیست و می تواند به بازی با پرسپولیس برسد و مطرح کردن این موضوع برای گمراهی پرسپولیسی هاست، تصریح کرد: من تعجب می کنم که شما این سؤال را می پرسید. وقتی یک مربی در کنفرانس مطبوعاتی حرفی را می زند دلیلی ندارد این مسائل را مطرح کنید. من به هیچ عنوان دنبال این مسائل نبودم. مطرح کردن این مسائل قشنگ نیست. ۸ سال است که در فوتبال ما می گویند «بگم بگم». اگر خسرو حیدری در این بازی، بازی می کرد چهارمین رویارویی اش با پرسپولیس بود. او در بازی مقابل استقلال خوزستان دچار آسیب دیدگی شد که من هم با توجه به تجربه ام او را تعویض کردم که اگر این کار را نمی کردم شاید او یکی دو ماه بیرون می ماند.

وی افزود: پزشکان تیم تمام تلاش خود را انجام می دهند تا او به بازی با بوریرام برسد. امیر قلعه نویی نه اهل این حرف هاست و نه بلد است دروغ بگوید. خسرو حیدری تا ظهر روز گذشته قرار بود بازی کند.

سرمربی استقلال در مورد اینکه این موضوع در تمام دنیا وجود دارد و برخی مربیان به این شگردها دست می زنند، گفت: در فوتبال دنیا چنین موضوعی نیست زمانی که من در سپاهان سرمربی بودم یکی از دوستان از بازیکنانی که در ترکیب قرار نداشت و ناراحت بود، ترکیب تیم را گرفت. یکی از خبرنگاران به او زنگ می زند و او هم تلفن را روی آیفون می گذارد و مربی حریف هم ترکیب را می شنود. این مسائل مهم نیست زیرا در تمام دنیا ترکیب ۲۴ ساعت قبل از بازی مشخص می شود. اگر ما این کار را می کردیم هزار تا حرف و حدیثدرست می کردند اگر لازم باشد هم اسم تیم حریف را می گویم. به هر حال این مسائل مهم نیست. من معتقدم اگر کاربلد هستم در زمین قدرت نمایی می کنم. ما سیستم خود را برای بازی با پرسپولیس به ۴-۳ - ۳ تغییر داده ایم و به این مسائل توجهی نداریم.

قلعه نویی در مورد اینکه این بازی می تواند زیبا و جذاب باشد، تاکید کرد: هم دایی هم من فوتبال رو به جلویی را انجام می دهیم. بازی هایی که من و دایی انجام داده ایم همواره مردم لذت برده اند. فکر کنم این اولین دربی است که من و دایی روی نیمکت دو تیم نشسته ایم. با شناختی که از هر دو تیم دارم مطمئنم بازی خوبی برگزار خواهد شد.

سرمربی استقلال در مورد تیتر روزنامه ها و عکس هایی که برخی روزنامه ها چاپ کرده اند و شکل زره و شمشیر را نشان داده اند، گفت: این کارها خوب نیست ما در جامعه ای زندگی می کنیم که جوان است و آسیب های اقتصادی در آن وجود دارد. روز گذشته زمانی که از جلوی هتل می گذشتم چند پرسپولیسی را جلوی ورزشگاه دیدم چند دقیقه با آنها صحبت کردم. به آنها گفتم از کجا آمده ای منطقه ای گفتند که خیلی دور بود. جامعه ما جوان هایی دارد و باید به سمتی برویم که باعثرشد و پیشرفت آنها شود. روز گذشته زمانی که این عکس ها را دیدم ناراحت شدم. باتوجه به سن و سال مان این موارد درست نیست. عکس ها هیجان و استرس می آورد. درست است استرس مثبت خوب است اما باید منطقی باشد.

قلعه نویی در مورد پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس و حمایت های آنها یادآور شد: استقلال متعلق به ۳۰ میلیون طرفدار است همان طرفداران پاکی که از پرسپولیس حمایت می کنند. در نگاه اول باید به این دو تیم نگاهی فرصتی داشته باشیم تا دو تیم تبدیل به باشگاه شوند. اگر هواداران برای فوتبال به ورزشگاه می آیند درصد کمتری از آنها هم برای هندبال و والیبال به ورزشگاه خواهند آمد. دوستان اگر با قلعه نویی مشکل دارند با او تسویه حساب کنند. اگر استقلال موفق بوده خدا و اهل بیت کمک کردند و قلعه نویی کمترین نقش را در این موضوع داشته است. به روح رسول الله قسم ما در بدترین شرایط به اینجا رسیدیم. شرایط بدی داریم البته فتح الله زاده تلاش خود را می کند. به هر حال با کمک خدا و اهل بیت توانسته ایم به اینجا برسیم. آیا درست است در این شرایط اینگونه برخورد می کنند. سال گذشته هم قبل از دربی همین کار را کردند.

وی ادامه داد: ۷ ماه است که یک ریال هم نگرفتم. نه اهل شکایت هستم نه اهل حرف زدن. ۸۰ میلیون طلب داشتم و هیچ حرفی نزدم. ۳ سال از استقلال دور بودم و یک بار هم در مورد این تیم صحبت نکردم. هم اکنون می گویند سرمربی سابق تیم ملی بودم اما معتقدم حرفی ندارم که در مورد این تیم صحبت کنم. در مورد یک نگاه های کلان صحبت می کنم اما اگر دوستان با قلعه نویی مشکل دارند با احساس وعواطف مردم بازی نکنند. رویانیان و پروین در بازی حساس مقابل بوریرام به ورزشگاه می آیند ولی برخی دوستان با توجه به اینکه ۱۰ روز دیگر بازی حساسی داریم حواشی برای تیم درست می کنند این مسائل خوب نیست. من ۳ سال دور بودم و حرفی نمی زدم و این خوب بود اما حالا آقایان باید صحبت کنند.

سرمربی استقلال اظهار داشت: در کنار استقلال ۱۴-۱۵ پیشکسوت فعالیت می کنند. امروز متعلق به آقاست و من می گویم خجالت می کشم برخی همکاران خود را ببینم. برخی ها ۳۰ درصد قرارداد سال گذشته خود را گرفته اند و امسال هم یک ریال نگرفته اند. فتح الله زاده هم تلاش خود را می کند اما با توجه به تغییر و تحولات در دولت کمکی صورت نمی گیرد. قرار بوده ۸ میلیارد به استقلال و پرسپولیس بدهند. ما از سال گذشته نفری ۱۰ میلیون هم پاداش نگرفته ایم. قهرمان شده ایم و جزو ۸ تیم آسیا قرار گرفتیم. مراسم جشن پیراهن ما را هم برگزار نکردند چون خجالت می کشیدند پاداش های بازیکنان را پرداخت نکرده بودند اما همه به خاطر مردم و پیراهن مقدس استقلال بازی می کنیم. پژمان منتظری و جواد نکونام از مبالغ بالا گذشتند. توقع این است که اگر کمک نمی کنند حداقل نمک روی زخم ما نپاشند.