ملت ایران:به صورت طبیعی ۲ مربی که در دوره های مختلف هدایت یک تیم فوتبال را برعهده داشته باشند نمی توانند رابطه خوبشان را با هم حفظ کنند و این موضوع درباره امیر قلعه نویی و پرویز مظلومی افتاده است. دو مربی ای که اگر چه در گذشته همکار بودند و همدیگر را قبول داشتند اما اختلافشان بر سر هدایت استقلال کار را به جایی رساند که حالا دشمن خونی هم محسوب می شوند و در این مورد هیچ تعارفی هم وجود ندارد. اختلاف امیر و پرویز از زمان حضور قلعه نویی در تراکتورسازی اوج گرفت و پارسال در ابتدای فصل به حداکثر رسید و حالا هم دنیا همین است که هست پر از اختلاف و کینه و دشمنی.
چند روز پیش از داربی مظلومی در مصاحبه ای عجیب و بی مورد قلعه نویی را متهم کرد که در یکی از داربی ها کم کاری کرده و باعثشکست استقلال شده است. وصله ای که خیلی به قلعه نویی نمی چسبد، همین موضوع باعثشد قلعه نویی در دیروز در گفت وگوی مطبوعاتی اش در پاسخ به خبرنگاران یک موضوع قدیمی را پیش بکشد و به روی مظلومی بیاورد که بخشی از موقعیت فعلی خود را در فوتبال ایران مدیون اوست. چیزی که البته بیراه هم نیست.
قلعه نویی این موضوع را اینطور مطرح کرد که مظلومی از بغلش میلیاردها تومان درآمد داشت تا به یادش بیاورد انتخاب او به عنوان سرمربی ب بوده که دوره تازه ای را در زندگی مربیگری پرویز رقم زده است.
اگر به خاطر داشته باشید قلعه نویی وقتی پس از جام جهانی به سمت سرمربیگری تیم ملی برگزیده شد مظلومی را در کادر خود قرار داد و تیم ملی ب را با هدایت وی به بازی های غرب آسیا فرستاد که مظلومی در آنجا با قهرمانی نتیجه خوبی از خود به جای گذاشت، نکته مهم درباره مظلومی این بود که پیش از این تنها هدایت نفت آبادان را برعهده گرفته بود که البته در آن مسابقات پایین تر از راه آهن موفق به صعود به لیگ برتر نشد.(البته نفت بعدها با اعتراض فراقانونی به راه آهن با حکم دیوان عدالت اداری به لیگ برتر صعود کرد) این موفقیت مظلومی را که در جام ملت ها هم عضو کادر تیم ملی بود از سایه بیرون آورد و به او چهره یک سرمربی را بخشید. مظلومی سپس در تیم هایی مثل ابومسلم، مس و… قابلیت های خود را نشان داد و در نهایت سرمربی استقلال هم شد و با این تیم یک جام حذفی را برد.
پرویز مظلومی همیشه چوب زبان و اظهارنظرهای بی موقع اش را خورده است، این بار هم یکی از آن دفعات بود. بخصوص که قبل از داربی است و استقلالی ها دوست ندارند اطراف تیمشان بحثی در بگیرد که بوی تضعیف به مشام برسد… خوب است مظلومی کمی سیاست بیاموزد و سکوت؛ چه او هنوز از چرخه مربیگری خارج نشده و همین حالا نامش برای یکی دو تیم بحران زده لیگ برتری شنیده می شود.