ملت ایران: در حالی که قهر گوران لاوره بازیکن صربستانی استقلال و عدم حضور او در تمرینات آبی‌پوشان شب گذشته بازتاب خاصی در برنامه نود داشت جی‌لوید ساموئل هافبک کلیدی اهل ترینیداد توباگویی استقلال هم به دلیل عدم پرداخت مطالبات مالی در تمرین روز گذشته این تیم حاضر نشد تا خشم امیر قلعه‌نویی سرمربی استقلال به حداکثر برسد.

در حالی که استقلال در بدترین شرایط مالی خود به سر می‌برد و بازیکنان کلافه‌تر از همیشه تمرینات را دنبال می‌کنند ساموئل پس از تماس‌های مکرر با مدیران استقلال و بی‌نتیجه ماندن این پیگیری‌ها از دیروز در تمرین حاضر نشد تا بلکه در مورد او هم فرجی بشود اتفاقی که البته هرگز در مورد گوران لاوره رخ نداده است. اگرچه میرشاد ماجدی سرپرست استقلال وعده داد تا هفت، هشت روز دیگر این مشکل در استقلال حل خواهد شد که البته مشخص نیست وعده ماجدی چقدر به حقیقت بپیوندد چرا که حداقل گوش بازیکنان استقلال از این حرف‌ها پر است و آنها در طول سال بارها و بارها از این چیزها می‌شنوند.
نکته جالب در مورد ساموئل بحثی است که یکی از نزدیکان باشگاه در مورد مدیربرنامه‌های وی به زبان آورده است. آنها می‌گویند مدیربرنامه‌های ساموئل فرزند یکی از مدیران سابق پرسپولیس است و غیبت این بازیکن به این مسئله ارتباط دارد که البته این نگاه جهان سومین‌ترین نوع واکنش به غیبت بازیکنی است که قبلا تعهد و علاقه خودش را به باشگاه نشان داده.
به نظر می‌رسد اگر استقلال در دربی به نتیجه نرسد با حجم دلخوری‌های این باشگاه اتفاقات تازه‌ای در حیطه مدیریتی این باشگاه رخ خواهد داد.