سایت گل - هفته ی هفتم درحالی پیگیری شد که خطوط دفاعی و سنگربان ها نقش بسزائی در گل های خورده شده داشتند و به نوعی اشتباهات تاثیرگذار آن ها سبب شد تا زمینه ی پذیرش گل از سوی تیم های شان فراهم شود. در دو بازی که یک سوی آن پایتخت نشینان سرخ آبی حضور داشتند نتیجه زمانی رقم خورد که مدافعان و دروازه بان ها دچار اشتباه شدند و صدرنشینی تیم های شان را یا به خطر انداختند و یا غیرممکن کردند. از همین رو ارشاد یوسفی و امیرحسین صادقی را باید به عنوان دو چهره ی ضد صدرنشینی هفته معرفی کرد!
ذوب آهن ۳-۲ نفت تهران؛ امان از عمق خط دفاعی نفت…
ذوب آهن اصفهان دومین پیروزی فصل خود را در شرایطی جشن گرفت که شاگردان گل محمدی در این بازی خط دفاع ویران کننده ای داشتند و بارها اجازه دادند سبزپوشان اصفهانی با چند پاس کاری متوالی عمق دفاع این تیم را هدف بگیرند و دروازه ی سوشا مکانی را بگشایند. به جای گیری مهدی رجب زاده در عمق خط دفاع نفت و پاس زیبائی که در اختیاری او قرار می گیرد که منجر به گل نخست می شود اگر نگاهی بیندازیم متوجه عدم انسجام خط دفاعی نفت خواهیم شد.
و این هم شاهکار شاگردان یحیی که با اشتباه مسلم خود یک گل را تقدیم ذوب آهن کردند. در این صحنه احمد آل نعمه در شرایطی که با پشت پا قصد داشت توپ را برای وریا غفوری بفرستد با تعلل غفوری توپ به محسن مسلمان فرصت طلب رسید و او نیز روح اله عرب را در موقعیت گل قرار داد تا ذوب آهن به دومین گل خود دست یابد.
پرسپولیس ۳-۱ فولاد خوزستان؛ ارشاد یوسفی و تقدیم گل نخست به سرخ پوشان
در شرایطی که در همان دقایق ابتدائی اشتباه محمدرضا خانزاده می رفت تا فولاد خوزستان را توسط ایوب کلانتری به گل برساند، این ارشاد یوسفی بود که روی یک ارسال خروج کاملا اشتباهی داشت و توپ را رو به عقب دفع کرد تا توپ به خانزاده برسد و او اشتباه خود را جبران کند توپ را بر روی دروازه ارسال کند و فرزاد حاتمی، مهاجم فصل گذشته ی استقلال نیز در شلوغی دم دروازه در احاطه ی بنگر و سیدصالحی دروازه ی فولاد را بگشاید.
مس کرمان ۱-۳ ملوان بندرانزلی؛ اشتباه نابخشودنی کاپیتان حسین خانی!
مس کرمان در شرایطی که با درخشش دو ستاره ی خود یعنی سمیر بکریچ و لوسیانو ادینهو بارها موقعیت گل زنی داشت و با بدشانسی تمام این موقعیت ها را از دست داد، روی اشتباه مدافعان خود دو گل خیلی بد را دریافت کرد و شکست دیگری را در کارنامه ثبت کرد. در این دیدار احمد مهدی زاده از پشت خط میانه ی میدان یک ارسال بر روی دروازه ی مس انجام داد که روی خوش خیالی دروازه بان و مدافعان مس که در حال تعارف بودند، سهیل رحمانی از راه رسید و دروازه ی حسن رودباریان را گشود.
فرزاد حسین خانی در میانه ی میدان دومین اشتباه مرگ بار را انجام داد و یک پاس اشتباه به مازیار زارع داد و این بازیکن نیز از تخصص خود یعنی پاس های عمقی استفاده کرد و سیدجلال رافخایی را پشت مدافعان جامانده ی مس صاحب توپ و موقعیت کرد تا دومین گل ملوان نیز روی اشتباه نارنجی پوشان میزبان به ثمر برسد.
داماش گیلان ۱-۱ سپاهان؛ حبیب دهقانی در مسیر ارشاد یوسفی!
حبیب دهقانی، دروازه بان داماش گیلان روی یک ارسال تا نزدیکی های قوس محوطه ی جریمه برای دفع توپ ارسالی بیرون رفت و در شرایطی که می خواست توپ را مشت کند، مشت های گره کرده ی خود را بر سر ابوذر رحیمی نواخت و توپ نیز با برخورد به سر مدافعان به آسمان رفت و جلوی دروازه فرود آمد تا رادومیر جالوویچ با جاه طلبی با یک ضربه ی شیرجه ای دروازه ی داماش را بگشاید. جالب این که دهقانی همچون یک عضو از طلائی پوشان شاهد به ثمر رسیدن گل بود.
صبای قم ۳-۰ فجرسپاسی؛ مدافع فجر خالق یک سوپر گل!
درشرایطی که کار برای دو تیم صبا و فجر در یک تعادل نسبی دنبال می شد و دو تیم برای رسیدن به گل موقعیت های تقریبا برابری را داشتند هادی ایمانی در میانه ی میدان یک پاس زیبا به اکبر صادقی داد تا این بازیکن نیز از فاصله ی نزدیک به ۴۰ متری دروازه ی صالح خلیل آزاد را بگشاید و کار فجر برای بازگشت به بازی سخت شود.
استقلال خوزستان ۲-۰ استقلال تهران؛ امان از این امیرحسین صادقی!
میلاد میداوودی یکی از ستاره های میدان در دیدار دربی استقلال های پایتخت و خوزستان بود. این بازیکن در صحنه ی گل نخست مدافعان استقلال را به شدت در پشت محوطه ی جریمه سر در گم کرد تا جائی که برهانی توپ را به ساق پای حنیف عمران زاده کوبید و توپ پشت مدافعان استقلال یعنی پژمان منتظری و فردین عابدینی به عادل کلاه کج رسید و در نهایت آبی پوشانی که به گمان آفساید کاری نکرده بودند و فقط ناظر بودند گل را پذیرفتند تا در نهایت نیز امیرحسین صادقی مقصر باشد!