ملت ایران:تراکتور توانست با شکست سایپا خودش را به جمع مدعیان برساند اما هنوز مجید جلالی نتوانسته حتی با شکست سپاهان و ذوب آهن در اصفهان به آن محبوبیت دلخواهش در تبریز برسد. جلالی البته شعارهایی که علیه او در ورزشگاه شنیده می شود را خطی می داند و ناراحت و عصبانی منتظر است تا این قائله ختم به خیر شود. جلالی انتظار دارد که تمام مردم تبریز حرف های او را بخوانند و قضاوت کنند.
آقا جلالی مشخص نشد این هجمه ای که برعلیه شما صورت گرفته از کجا نشأت می گیرد؟
من هنوز به این موضوع نرسیدم که از کجا خط می خورد اما بعد از اولین بازی این هجمه ها شروع شد و این عجیب است که بعد از دو بردی که در اصفهان آوردیم در بازی با مس از دقایق ابتدایی بازی انتقادات شروع شد و اتفاقاتی افتاد که آن هارمونی خوبی که در تیم شکل گرفته بود را از بین برد و بعد از بازی با مس که ما مساوی کردیم انگار دنیا تمام شده بود و همه چیز غیرعادی و غیرطبیعی در استادیوم پیش می رفت.
اینکه گفته بودید بعضی از سایت ها چشم دیدن شما را ندارند منظورتان چه بود؟
باور کنید من هنوز نتوانستم تشخیص دهم که این خط دادن ها از کجاست اگر دشمن خودم را بشناسم خیلی از مسائل حل می شود اما ما تمرینات خوب خود را ادامه می دادیم و بعد از بازی با مس تمرین پرنشاط و آرامی داشتیم اما دو ساعت بعد در بعضی از سایت ها زدند که درگیری در تمرین تراکتورسازی این در حالی است که چنین اتفاقی نیفتاده بود و فقط برای درست کردن حاشیه این شایعات را درست کرده بودند.
عده ای دوست دارند که تونی برگردد و طرفدار مربی خارجی هستند؟
من در این فوتبال بزرگ شده ام و همیشه به نحوی درگیر با این فوتبال بوده ام هر خارجی که بیاید ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار به سود بعضی از دلال هاست این در حالی است که اگر مربی خا رجی درجه چندم هم باشد سود آنها تا ۲۵۰ هزار دلار هم بالا می رود. تیم ما روز به روز بهتر می شود اما این فضای دشمنی را درک نمی کنم. هجمه ها حتی بازیکنان تبریزی را که خوب کار می کنند تحت تاثیر قرار داده و انواع و اقسام صحبت در مورد آنها می شود که چرا بعضی از آنها را بازی می دهیم یا بازی نمی دهیم.
در بازی با سایپا هم جو استادیوم متشنج بود؟
نه تنها متشنج بود بلکه عجیب و غیرعادی بود و این عین نامردی است. وقتی وارد استادیوم شدم از همان ابتدا این را حس کردم این واقعا به نفع تراکتور نیست و باشگاه باید تکلیف خودش را مشخص کند.
یعنی شما می گویید باشگاه هم با وجود شما موافق نیست؟
من نمی خواهم معذورتی بر ای باشگاه درست کنم. آنها هر تصمیمی بگیرند تیم خودشان هست و آزاد هستند هر تصمیمی که دوست دارند بگیرند من به کارم اعتقاد دارم و به نتایج خوبی می رسم اما با این جوی که درست شده است نمی شود کار کرد. بچه ها در بازی با سایپا عصبی بودند و نمی توانستند راحت کار خودشان را انجام دهند. آوردن مربی دو حالت دارد یا اشتباه کرده اند که می تواند مرا عوض کنند یا تصمیم درستی گرفته اند و باید حمایت کنند. اولتیماتوم و فضاسازی به نظر من اضافه کاری است و می توانند راحت در این زمینه با من صحبت کنند.
یعنی شما با این شرایط نمی توانید کار را ادامه دهید؟
واقعا اینطور نمی شود کار کرد از دقیقه ۱۰ به بعد تیم را تحت فشار قرار بدهند و انتظار نتیجه داشته باشند. تبریز هیچ وقت اینطور نبوده است. ما در دو بازی اول خوب نبوده ایم اما بعد از آن ۳ برد آوردیم و بیشتر بازی های ما بیرون از خانه بود و بازی های در تبریز ما تازه شروع شده است. واقعا با این فضا کار کردن سخت است حتی عده ای پا را فراتر از حد خود گذاشتند و به بازیکنان بی غیرت می گویند.
یعنی اعتقاد دارند بازیکنان کم کاری می کنند؟
کدام کم کاری؟! در اصفهان بچه ها آنقدر دویده اند که در رختکن روی زمین افتاده بودند و یا در بازی با فجر در شیراز که مساوی کردیم چند تا از بچه ها گریه می کردند به خاطر بازی و آن وقت آنها می گویند این بازیکنان بی غیرت هستند.
خب آقا مجید راه حلش چیست. الان چه کار باید کرد تا شرایط تغییر کند؟
من ابتدا انتظار دارم تمام مردم تبریز و تمام تراکتوری ها حرف های مرا بخوانند آنهایی که تراکتور را دوست دارند و می دانند خیلی هستند و تعدادشان زیاد است. آنها هستند که این تیم را زنده نگه داشتند همان هایی که تراکتور را تراکتور کردند مردم عزیزی که باعثشده اند وقتی تراکتور به بازیکن و مربی پیشنهاد می دهد کسی نمی تواند به آنها نه بگوید من از هواداران پرشور تراکتور می خواهم موضع خود را مشخص کنند و از تیم خودشان حمایت کنند تبریز هیچ گاه اینگونه نبوده است. من به کارم اعتقاد دارم و با این تیم و بازیکنان بزرگی که به خدمت گرفته ایم می توانیم تراکتور را به بهترین جایگاه برسانیم. مردم عزیز تبریز و تمام تراکتوری های سرتاسر ایران که اکنون این تیم را به یک قطب تبدیل کرده اند باید در مورد حرف های من قضاوت کنند و ببینید حق با کیست. من از حق خودم می گذرم و دنبال هیچ مسئله ای نیستم از نظر مالی هم هیچ گونه چشمداشتی ندارم من فقط حرف این است که این تراکتور می تواند در آسیا و ایران آقایی کند و حیف است که طرفداران و هواداران واقعی تراکتور بگذارند عده ای که به نفع منافع و سود خود هستند با اسم این تیم و به نام این تیم آن را خراب کنند. تیم من با تمام بازیکنانش بدون هوادارانش قطعا از قدرتش کاسته می شود من به امید این هواداران به تبریز آمده ام و از آنها انتظار دارم.