ملت ایران:استقلال خوزستان ۲ استقلال تهران صفر
گل ها: عادل کلاه کج(۳۸) علی بیگدلی(۷۵)
هفته هفتم لیگ برتر - ورزشگاه تختی اهواز
داور: محمدرضا اکبریان
اخطار: حسین کعبی(استقلال خوزستان) پژمان منتظری(استقلال تهران)
تماشاگر: ۱۰ هزار نفر
استقلال خوزستان: پرویز کریمی، حسین کعبی، حامد محمودی، رامتین سلیمان زاده، ادریسا ترائوره، ابراهیم صالحی(۶۸ - علی بیگدلی)، عادل کلاه کج، ایمان مبعلی، مهدی خیری(۷۸ - شاهرخ شمس)، عبدالهادی خنیفر و میلاد میداودی(۸۵ - مهدی چاه کوتاه زاده).
سرمربی: عبدالله ویسی
استقلال تهران: سیدمهدی رحمتی، پژمان منتظری، حنیف عمران زاده، امیرحسین صادقی، هاشم بیک زاده(۵ - فردین عابدینی)، پژمان نوری، خسرو حیدری(۶۱ - سیاوش اکبرپور)، جواد نکونام، جی لوید ساموئل، آرش برهانی(۴۶ - آندرانیک تیموریان) و محمد قاضی.
سرمربی: امیر قلعه نویی
شرح بازی: استقلال خوزستان و استقلال تهران در شرایطی به مصاف هم رفته اند که دو تیم شرایطی کاملاً متفاوت دارند. آبی های تهران با ۴ پیروزی متوالی در بازی های اخیر مترصد بازگشت به صدر جدول هستند اما آبی های خوزستان با شکست در ۳ مسابقه قبلی شرایط نامناسبی در جدول دارند. فرهاد مجیدی و سهراب بختیاری زاده کاپیتان های دو تیم، غایبین این مسابقه هستند.
نیمه اول:هنوز به دقیقه پنجم نرسیده بودیم که با مصدومیت و تعویض شدن بیک زاده، سرمربی استقلال مجبور شد ضمن به میدان فرستادن عابدینی چیدمان خط دفاع تیمش را نیز تغییر دهد و صادقی را به سمت چپ منتقل کند. در هوای گرم اهواز و بازی کم سرعت نیمه نخست، استقلال تهران روی نفوذ و ارسال های خسرو حیدری از سمت راست برنامه ریزی کرده بود و ویسی با گماردن کعبی در سمت چپ خط دفاعی تیمش قصد ممانعت از نفوذهای حیدری را داشت.
در ۴۵ دقیقه اول توپ بیشتر در میانه میدان جریان داشت و معدود صحنه های خطرناک این نیمه روی ضربه سر نکونام و شوت راه دور قاضی برای تیم تهرانی رقم خورد. بالاخره در دقیقه ۳۸ اشتباه مشترک برهانی و عمران زاده، تیم میزبان را صاحب بهترین موقعیت این نیمه کرد و کلاه کج دروازه رحمتی را گشود. بعد از آن استقلال تهران به گل رسید اما قبل از زده شدن ضربه نهایی، داور سوت اعلام خطای بازیکنان تیم مهاجم را به صدا در آورده بود تا در نهایت این نیمه با برتری میزبان تمام شود.
نیمه دوم:با ورود تیموریان به جای برهانی و سپس تعویض اجباری حیدری به دلیل کشیدگی کشاله؛ وزن تهاجمی استقلال تهران پایین آمد و در نیمه دوم، این تیم اهوازی بود که بازی را در نیمه زمین حریف دنبال می کرد. مهدی خیری در ابتدای همین نیمه یک فرصت خوب را در دهانه دروازه استقلال هدر داد و پس از آن، پاس های متوالی بازیکنان آبی پوش میزبان در یک سوم دفاعی تیم تهرانی بود که به چشم می آمد. با رسیدن به بیست دقیقه پایانی، عبدالله ویسی تجمع در زمین خودی و استفاده از ضدحملات سریع را در دستور کار تیمش قرار داد و روی یکی از همین حرکات بود که تیمش به گل دوم رسید. استقلال تهران بعد از این گل نیز نتوانست فشار چندانی روی دروازه حریف اهوازی بیاورد و تنها در لحظات پایانی یک فرصت تک به تک به دست آورد که عمران زاده آن را به بیرون زد. در نهایت، تیم آبی پوش میدان بود که با شکست دادن استقلال تهران باعثتثبیت صدرنشینی فولاد خوزستان شد. در مجموع استقلال خوزستان مستحق کسب این پیروزی بود.
شرح گل:
ا - ۰(استقلال خوزستان): میلاد میداودی نظم مدافعان استقلال را به هم ریخت و بعد از آن که آرش برهانی توپ را به پشت عمران زاده کوبید، عادل کلاه کج در یک موقعیت تک به تک غیرمنتظره صاحب این توپ سرگردان شد و با بغل پای آرام دروازه استقلای ها را گشود.
۲-۰(استقلال خوزستان): همکاری عالی بازیکنان استقلال صنعتی در یک ضدحمله سریع؛ با پاس در عمق کلاه کج به علی بیگدلی بازیکن تازه نفس این تیم رسید تا بیگدلی در موقعیت تک به تک با رحمتی گل دوم را بزند.
بازیکن برتر:بازیکنان باتجربه استقلال صنعتی همگی خوب ظاهر شدند اما عادل کلاه کج را به عنوان بازیکن برتر معرفی می کنیم؛ به این دلیل که با زدن یک گل و ارسال یک پاس گل نقش کلیدی در پیروزی تیمش داشت.
اتفاقات ویژه:
۱ - شکست استقلال تهران برابر استقلال خوزستان، مهم ترین و غیرمنتظره ترین نتیجه هفته هفتم بود.
۲ - بینی هاشم بیک زاده دچار شکستگی شد و به بیمارستان انتقال یافت. خسرو حیدری هم دیگر مصدوم استقلال در آستانه دربی است که از ناحیه کشاله دچار مشکل شد.
۳ - درگیری نماینده فدراسیون با تصویر بردار تلویزیونی و عکاسان مستقر در پشت دروازه شمالی میدان یکی از اتفاقات خارج از مستطیل سبز بود.