ملت ایران: بحثرقم انتقال گرثبیل به رئال، یکی از اصلی ترین بحثهای موجود میان سران دو باشگاه در مسیر انجام این انتقال بود. مسیری که بیش از ۹۰ روز به طول انجامید. حالا رئالی ها می گویند که خرید بیل ۹۱ میلیون یورو برای آنها هزینه دربر داشته و از انگلیس این خبر به گوش می رسد که رئالی ها برای خرید بیل ۱۰۱ میلیون یورو پرداخت کرده اند.

*این طور به نظر می رسد که دلیل تاکید و پافشاری رئالی ها برقیمت ۹۱ میلیون یورو این است که بیل دومین بازیکن گران قیمت تیمشان بعد از کریس رونالدو باشد؛ تا بدین ترتیب باعثدلخوری کریس نشوند.

*در طول این ۹۰ روز این قیمت ها بالا و پائین زیادی رفت. دانیل لووی رئیس باشگاه تاتنهام در ابتدا مبلغ ۱۲۰ میلیون یورو برای فروش ستاره اش درخواست کرده بود. ولی از سوی دیگر بیل از رئیس باشگاهش قول گرفته بود که در صورت عدم صعود تاتنهام به رقابتهای این فصل لیگ قهرمانان اروپا، اگر تیمی با پیشنهادی ۸۰ میلیون یورویی به سراغ او آمد، او را به فروش برساند.

*سران باشگاه مادریدی که تا به اینجای بازار تابستانی مبلغ ۸۰.۷ میلیون یورو برای خرید بازیکنانی همچون اییارامندی(۳۸.۹)، ایسکو(۳۰)، کارواخال(۶.۵)، و کاسمیرو(۵.۳) میلیون یورو هزینه کرده بودند، با انجام شدن این خرید مبلغ ۱۸۱.۷ میلیون یورو در بازار تابستانی خرج خواهند کرد و این آخرین خرید کهکشانی ها در بازار تابستانی خواهد بود که البته بادرنظر داشتن مبلغی که رئالی ها به عنوان قیمت بیل اعلام می کنند ۱۷۱.۷ میلیون یورو خواهد بود.

*بدین ترتیب بیل سیزدهمین بازیکن بریتانیایی باشگاه رئال مادرید لقب خواهد گرفت و نامش را بعد از بکام، وودگیت، اوون، مک منمن، کنینگهام، واتسون، ویکرستاف، لینی، لیندزی، والاس، جانسون و استامپر خواهد دید. او اولین بازیکن ولزی تاریخ باشگاه مادریدی خواهد بود.

*بیل تا ساعاتی دیگر وارد مادرید می شود و درروز سه شنبه برای حضور در اردوی تیم ملی ولز برای مصاف با مقدونیه(درروز ۶ سپتامبر) و صربستان(۱۰ سپتامر) به کاردیف سفر خواهد کرد. او در آخرین بازی تیم ملی کشورش در روز ۱۴ آگوست مقابل جمهوری ایرلند که با تساوی بدون گل به پایان رسید، به دلیل مصدومیت حضور نیافت.

*اعضای کادر پزشکی باشگاه مادریدی از الان برنامه ای فیزیکی برای بازگرداندن هرچه زودتر بیل به روزهای اوج آماده نموده اند. چون الان او یک ماهی است که با هم تیمی هایش به تمرین نپرداخته.