ملت ایران: تونی اولیویرا را هرگز فراموش نمی کنیم. همان مربی پرانرژی پرتغالی که سال قبل هدایت تراکتورسازی را به عهده داشت و این تیم را به نایب قهرمانی لیگ برتر رساند. پایان فصل اما مصادف شد با پایان حضور تونی در تبریز. قرارداد او تمدید نشد، درست برخلاف خواسته هوداران متعصب تراکتورسازی. این روزها و با توجه به نتایج تراکتورسازی، بحثبازگشت تونی اولیویرا به تبریز شنیده شده. همین موضوع بهانه ای شد برای مصاحبه با مردی که محبوب هواداران تراکتورسازی است. تونی از پرتغال، پاسخگوی سوال های ما شد.

_ بعد از جدایی از تراکتورسازی چه می کنید؟

استراحت و البته تفسیر بازی های لیگ پرتغال برای شبکه اسپورت تی وی. ریکاوری ام را خوب انجام داده ام و آماده مربیگری هستم.

_ نتایج تراکتورسازی را دنبال می کنید؟

من روزهای خوب و فوق العاده ای را در ایران سپری کردم. مردم ایران عالی بودند و هواداران تراکتور همینطور. الان تراکتورسازی یک مربی دارد به نام جلالی. یک مربی جدید با بازیکنان جدید در این تیم حضور دارند و تنها کار من آرزوی موفقیت برای تیم سابقم است. در مورد سوال شما باید بگگویم بله، بازی های تراکتورسازی را پیگیری می کنم. نتایج لیگ ایران را همینطور. می دانم فولاد اوله و تراکتورسازی ششم جدول.

_ شایعه شده که شاید به تبریز برگردید و دوباره سرمربی تراکتورسازی شوید…

الان وقت حرف زدن درباره شرایط تراتکتورسازی نیست. این تیم در وضعیت حساسی قرار دارد و همه باید به سرمربی این تیم کمک کنند تا نتیجه بگیرد. وقتی تراکتورسازی مربی دارد من به عنوان یک مربی حرفه ای این حق را به خودم نمی دهم که درباره شرایط این تیم حرف بزنم. اینهایی که گفتید همه شایعه است و گمانه زنی.

_ اگر به شما پیشنهاد بدهند قبول می کنید؟

زندگی با اما و اگر پیش نمی رود. باید با واقعیت کار کرد و کنار آمد. من هرگز یک سال حضورم در ایران را فراموش نمی کنم. مردم تبریز را دوست دارم و آنها در این یک سال حمایت فوق العاده ای از من انجام دادند. اگر تراکتوری ها با من تماس بگیرند، مشکلی برای حضور در تبریز ندارم. البته باز هم می گویم اما و اگر را فراموش کنید.

_ پیغامی برای هواداران تراکتورسازی ندارید؟

پیغام که چرا. از آنها می خواهم در مقطع فعلی از مربی تیمشان حمایت کنند و پشتیبان جلالی باشند.

_ مورینیو یکی از دوستان صمیمی شما است. به نظرتان انتخاب چلسی برای او مناسب بود؟

حرف مورینیو را زدید مرا یاد مربیان پرتغالی انداختید. از ۱۰ مربی برتر جهان، ۳ مربی پرتغالی هستند که این جای خوشحالی دارد. در مورد مورینیو هم باید بگویم او انتخاب خوبی انجام داد و با خصوصیاتی که از او سراغ دارم مطمئنم در چلسی هم موفق می شود.

_ اگر حرفی دارید بفرمایید…

حرفی ندارم. خداحافظ